Skocz do zawartości

Technics SU-A700 i nowe kolumny - czy to ma sens?


wilson

Recommended Posts

Dzień dobry

Chciałbym się poradzić w następującej kwestii:

Od lat słucham muzyki (głównie klasycznej z CD i radiowej Dwójki) ze starej wieży Technicsa ze wzmacniaczem SU-A700 i kolumn Scherzo 200 w 20-metrowym pokoju (jakkolwiek absurdalnie to brzmi). Pora na zmiany, ale - z racji finansów - stopniowe. Przeczytałem wiele postów o tym, by najpierw dobrać kolumny pod swój gust. Tyle że od czegoś jednak muszę zacząć. Dobre recenzje mają np. KEF Q350 czy droższe Uni-Fi BS U5, przeczytałem, że są niezłe do słuchania właśnie muzyki klasycznej. Czy jest sens odsłuchiwania takich kolumn, jeśli potem podepnę je do tej mojej wieży? Czy też muszę zainwestować jednocześnie w lepszy wzmacniacz? Ale jaki to jest lepszy wzmacniacz? Denon PMA-720AE będzie lepszy od mojego Technicsa? Czy szukać raczej czegoś używanego w tej cenie? Plan jest taki, że z czasem zacznę też słuchać muzyki klasycznej z serwisów streamingowych, więc pewnie pomyślę o yamaha R-N803D (w końcu ma też tuner FM) lub dokupiłbym do wzmacniacza przystawkę streamingującą (WXAD-10) oraz nowy odtwarzacz CD. 

Na marginesie: niedawno słuchałem winyli z zestawu, który znajomy kupił za jakieś 800 zł (stary wzmacniacz DENON oraz stare monitory Mission) i brzmiało to o niebo lepiej niż to co ja mam.

Co Państwo radzą? Dziękuję z góry za sugestie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Na pewno zakup nowych kolumn ma sens, chociaż z Twoim wzmacniaczem Technics nie wykorzystasz ich potencjału. Wybór Kef Q350 jest jak najbardziej optymalny, to jedne z lepszych monitorów w swoim budżecie, dodatkowo idealnie wpasowują się w Twoje preferencje. Może jako alternatywa warto jeszcze spojrzeć na Tannoy Revolution XT 6 oraz Fyne Audio F500. Inne alternatywy będą droższe. Natomiast jeśli chcesz zakupić nowy wzmacniacz, na pewno odradzam do Twoich preferencji PMa-720AE. Lepiej w takim budżecie poszukać używki. Natomiast niewiele zwiększajac budżet masz NAD C326BEE lub kolejny skok jakościowy, szczególnie doceniany przy odsłuchu klasyki do Audiolab 6000A. Każdy z tych wzmacniaczy zagra moim zdaniem lepiej niż amplituner Yamaha R-N803D, chociaż w kategorii amplitunerów „803” jest moim zdaniem urządzeniem najlepszym. Bardziej nie pasuje tutaj charakter dźwięku urządzenia Yamaha. A funkcje sieciowe uzyskasz np. poprzez Yamaha WXAD-10. To niedroga przystawka, pracująca na platformie MusicCast.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:
17 godzin temu, Q21 napisał:

Bardzo dziękuję za wskazówki i zaproszenie. 

 

 

17 godzin temu, Q21 napisał:

Dzień dobry.

Na pewno zakup nowych kolumn ma sens, chociaż z Twoim wzmacniaczem Technics nie wykorzystasz ich potencjału. Wybór Kef Q350 jest jak najbardziej optymalny, to jedne z lepszych monitorów w swoim budżecie, dodatkowo idealnie wpasowują się w Twoje preferencje. Może jako alternatywa warto jeszcze spojrzeć na Tannoy Revolution XT 6 oraz Fyne Audio F500. Inne alternatywy będą droższe. Natomiast jeśli chcesz zakupić nowy wzmacniacz, na pewno odradzam do Twoich preferencji PMa-720AE. Lepiej w takim budżecie poszukać używki. Natomiast niewiele zwiększajac budżet masz NAD C326BEE lub kolejny skok jakościowy, szczególnie doceniany przy odsłuchu klasyki do Audiolab 6000A. Każdy z tych wzmacniaczy zagra moim zdaniem lepiej niż amplituner Yamaha R-N803D, chociaż w kategorii amplitunerów „803” jest moim zdaniem urządzeniem najlepszym. Bardziej nie pasuje tutaj charakter dźwięku urządzenia Yamaha. A funkcje sieciowe uzyskasz np. poprzez Yamaha WXAD-10. To niedroga przystawka, pracująca na platformie MusicCast.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Dziękuję za poradę i zasugerowanie Audiolab 6000A.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...