Skocz do zawartości

Sprzęt do pokoju 45m z DAC ciepłe brzmienie do 15 tys


asluk

Recommended Posts

6 godzin temu, S4Home napisał:

Tylko że supernait 2 ma ta samą wadę co caspian M2. Jest po prostu mocowo słaby .

Moim zdaniem fajny wzmak ale wciąż nie pod dynaudio. 

Piotr

Czy należy z tego wywnioskować że inne (niż dynaudio) kolumny w podobnej klasie  cenowej zagrają lepiej na niższej klasy/ słabszym/ wzmacniaczu? 

 

A druga sprawa to czy nie demonizuje się tej mocy.. są różne modele dynaudio i one się sporo różnią np contury czy focusy a emity to dwa różne światy.. W sumie to faktycznie jak dać im dużo prądu np z k3 to można czasem popływać w dźwięku ale przy caspianie jak się pokreci volume to też jest teatr i dramaturgia.. na słabym nadzie znowu było spokojnie i fajnie plumkalo z cukierkowymi pięknymi sopranami pełnymi blasku... było może płytko i mało obszernie ale byłem zadowolony

 Ale problemem u mnie z tego co pamiętam jest w emitach inna sprawa taka nierownowaga tonalna czyli

- albo bas burczal  mniej lub bardziej np w nad 326 lub 375 a góra była ładna albo

- góra była za jasna a bas całkiem dobry czyli połowa wymienionych powyżej - to jest akurat mój odwieczny audio problem

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 godzin temu, slawas2001 napisał:

Czy należy z tego wywnioskować że inne (niż dynaudio) kolumny w podobnej klasie  cenowej zagrają lepiej na niższej klasy/ słabszym/ wzmacniaczu? 

Tak. I to nie jest żadna tajemnica.

W zasadzie każde dynaudio lubią prąd. NA tym forum nie raz pojawił się watek o DM czy nowych Emitach i wymianie wzmaka bo nie grało to jak na pokazie, czy w salce. Ja miałem do czynienia długo z Focusami 260. Było to samo. O nowych Countourach nie warto wspominać :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, S4Home napisał:

Tak. I to nie jest żadna tajemnica.

W zasadzie każde dynaudio lubią prąd. NA tym forum nie raz pojawił się watek o DM czy nowych Emitach i wymianie wzmaka bo nie grało to jak na pokazie, czy w salce. Ja miałem do czynienia długo z Focusami 260. Było to samo. O nowych Countourach nie warto wspominać :D

 

focusy to są trudne podobno chociaż te 160 dużo ludzi niby łączyło z caspianem nawet tym wcześniejszym.. chyba że to tylko taka legenda..?.moim zdaniem nie ma sensu wydawać po 10 -20 tysięcy  na wzmacniacz do takich dm czy emit bo lepiej zmienić kolumny ale znowu takie xaviany też podobno potrzebują prądu i jak by się uprzec to większość dobrych kolumn potrzebuje.. dla mnie osobiście to lepiej chyba wyjdzie jak się dopasuje sprzęt brzmieniowo niż bez opamiętania iść w waty i prąd ale mało jeszcze słyszałem i być może się nie znam :)

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2018 o 19:53, slawas2001 napisał:

Powiem Ci szczerze że też chciałem nowe ale jak nie znasz bardzo dobrze tego sprzętu i nie do końca wiesz czego chcesz to masz dwa wyjścia: wyluzuj i zacznij od czegoś bardziej budżetowego ( taniej i łatwiej spieniezyc),  albo złóż sobie zestaw w uzywkach od zaufanych sprzedawców starych forumowiczów itp(nie mówię że ode mnie dlatego rada będzie szczera) jak kupisz nowy to te prawie 5k które zapłacisz więcej stracisz na odsprzedazy ;)

Rób co uważasz za słuszne ale potem sam  kiedyś zobaczysz ile ta rada była warta.. ;)

 

A ha żeby nie było że jestem taki anty te tannoye nie są złe właściwie do odpowiedniego metrażu sam bym się nad nimi zastanowiał :)

Dobrze prawisz, ten caspaian kolegi z forum jest kuszący. W okolicy znalazłem "ładne" Tannoy precision 6.4. Byłem na odsłuchu gdzie dostałem na krótko atoll in 100 se i  KEF R700 i stwierdziłem że w środę posmakuje jeszcze lampy Yaqin MC-100B.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2018 o 19:29, Wolf Son napisał:
Dnia 6.12.2018 o 19:14, Kubakk napisał:
A yamaha a-s2100 ? 23kg masy , 100tysi mikrofaradów powinno dawać radę ? emoji3.png

A jaki sens ma XLR w domu?

Jeśli sprzęt jest w pełni zbalansowany tak jak wspomniana wyżej A-S2100 i mamy do tego CD-2100 to ma to sens. Wystarczy podłączyć ten system tym samym przewodem w wersji XLR oraz RCA, gwarantuje wyłapanie ewidentnych różnic na korzyść połączenia XLR- i nie będzie to tylko poziom głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli sens stosowania połączeń zbalansowanych w warunkach domowych.

We wzmacniaczu zbalansowanym (symetrycznym), każdy z kanałów zbudowany jest z dwóch identycznych, stanowiących lustrzane odbicia układów.

Oczywiście nie da się zbudować dwóch absolutnie identycznych wzmacniaczy (tolerancja wykonania elementów, strojenie itp.), dwie połówki zawsze będą od siebie minimalnie różne i stąd działanie i zniekształcenia (szum to przecież także zniekształcenie z punktu widzenia oryginalnego sygnału) nie będą dokładnie te same i nie ma mowy o pełnym znoszeniu się wszystkich niedoskonałości.

Co więcej w praktyce często zdarza się, iż wzmacniacz zbalansowany ma tendencję do eksponowania zniekształceń nieparzystych, na które ucho ludzkie jest mniej tolerancyjne.

Zaletą konfiguracji zbalansowanej jest przede wszystkim redukcja szumów, pod warunkiem wszakże, iż obydwie 'połówki' wzmacniacza każdego kanału są ze sobą bardzo dobrze sparowane; w przeciwnym razie układ taki może wygenerować nawet wyższy poziom zniekształceń, niż typowy, niezbalansowany.

https://audio.com.pl/vademecum/faq/stereo-wzmacniacze/18379-na-czym-polega-konstrukcja-zbalansowana-jakie-sa-jej-zalety-i-wady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzeń, separacja instrumentów, dynamika
Mam podobne odczucia, tylko zastanawiam się skąd się to może brać.

uses special filters to achieve a pseudo-stereo effect: the "shelve" filter directs low frequencies to the left channel and high frequencies to the right channel, and the "comb" filter adds a small delay in signal timing between the two channels, adelay barely noticeable by ear, but contributing to an effect of "widening"
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Stereophonic_sound#Pseudo-stereo

then delaying the left and the right signals by means of delay lines and other circuits, i.e. desynchronizing the two channels by fractions of a second, and cutting the bass frequencies in one channel with a high-pass filter, then cutting the treble frequencies in the other channel with a low-pass filter. The result was an artificial stereo effect
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Duophonic

Kluczowym w moich rozważaniach jest "desynchronizacja kanałów" - jak podano w opisie układów zbalansowanych, nie jest możliwym aby układy elektroniczne były idealnie swoim lustrzanym odbiciem.

Ergo, efekt jest sztuczny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem jeszcze jeden salon gdzie dostałem Musical Fidelity M3si + tannoy xt8f, po mojej pozytywnej rekcji na stolik wjechał M6si. Ostatni zestaw mnie zadziwił, ale cena ostudziła. Miałem jeszcze na liście lampę u znajomego okraszoną sprzętem vintage gdzie poczułem gęstość muzyki ze zbyt jasną górą jak dla mnie, ale stawiam na próżniowe bańki, które z czasem można dopasować do siebie. Niechcący zrobiłem temat śmietnik, tytuł mija się z finałem.  Yaqin MC-100B zamówiony, pozostaje temat kolumn. Znajomy sugeruje kup coś starego typu sansui, ale maskownica jak kratka w konfesjonale nie wtopi sie u mnie w tło i podobno grają jasno, a wolałbym zrównoważone lub lekko wycofaną górę. W okolicy mam stare dali 8, w miarę świeże tannoy precision 6.4, dali 7a, tannoy d700, lub nowe xt8f które polubiłem... Cóż kupić pod lampe 2x60W + ewentualny tuning.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2018 o 06:39, S4Home napisał:

Daj znać, bo jestem bardzo ciekaw. Poświęć im tylko dłuższy odsłuch. Bo to nie kolumny pokroju Klipsch czy Pylon które robią WOW w pierwszej chwili a później jest gorzej. Tu jest właśnie na odwrót.

Piotr

Dojechałem do sprzedawcy gdzie okazało się że ma tylko słaby AVR który ledwo ciągnie kolumny a mój pm-80 nie ma optyka (jako źródło był tylko TV). Zworki załączone na foto... Dogadaliśmy się że biorę za pół ceny jak będzie ok, płace resztę. Po podłączeniu do leniwego misia pm80 grało to średnio, ale dziś doszła lampa i właśnie wygrzewam zestaw. Z pm80 drugi od góry głośnik (średnie) sprawiał wrażenie martwego, ale obudził się z lampą choć mam pewne wątpliwości bo tylko na wyższym volumie... Wiem że oglądający przede mną właśnie z powodu średnich nie wziął kolumn. Na pozór zdrowe sztuki, kartony itd, ale średnie leniwe nawet po przyłożeniu ucha na niskim vol.  Zworki zmienione na kable głośnikowe.

IMG_20181213_164340.jpg

Edytowano przez asluk
Dodanie informacji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoyki są u mnie, w poniedziałek dopłacam resztę. Lampki robią za grzejnik. Podobno 100b nie będzie produkowany, jego następca nie gra tak miękko i jest sporo droższy. Teraz potrzebne analogowe źródło, w poniedziałek do Lidla :) Piotr masz coś na początek?

Edytowano przez asluk
Poprawa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...