Skocz do zawartości

Sprzęt do pokoju 45m z DAC ciepłe brzmienie do 15 tys


asluk

Recommended Posts

Witam osłuchanych forumowiczów.
Wybieram się do sklepu na odsłuch i chciałbym określić listę sprzętów do sprawdzenia.
Naście lat temu kupiłem HK970 + HD970 + JBLES90 ale z biegiem lat zauważyłem że ten sprzęt mnie drażni i wygania z pokoju. Ostatnio postanowiłem sprzedać HK z JBL i spróbować czegoś łagodniejszego z używanych i padło na Marantza PM80 + Dali concept 6, słuchanie nabrało innego wymiaru, jest lepiej ale brakuje kopa... Obecnie źródłem dźwięku jest telewizor (spotyfy) DAC HK970. Spotyfy chciałbym zostawić jako muzotekę. Gust muzyczny w zależności od nastroju od klasyki przez jazz pop po rocka.  Po godzinach lektur wstępnie wybrałem  Atoll IN 100 i tannoy revolution xt 8f. Brałem pod uwagę używane sprzęty PM16 i H200, ale kolumny raczej nowe, naoglądałem się zdewastowanych w okolicy.... Kolumny muszą mieć maskownice ze względu na dzieci, wygląd nie ma znaczenia. Zależy mi na aksamitnej szczegółowej górze, pełnym szerokim środku i umiarkowanym soczystym basie. Telewizor z wyjściem optycznym kdl65w855c jest dobrym źródłem? Może NAD356BEE z DAC lub bez i ARCAM CDS27.

 Sklepy Bydgoszcz Toruń Gdańsk, chętnie odwiedzę. Budżet to 15 tys. 

Będę wdzięczny za sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witaj.

Założony budżet pozwoli na wybór bardzo dobrego systemu hi-fi. Propozycji jest wiele, poniżej przedstawię tylko kilka moich zdaniem najciekawszych.

Na pewno warto spojrzeć na kolumny Tannoy Revolution XT 8F. To spójne, dynamiczne, otwarte granie. Powinny Ci się spodobać. Jako alternatywa warto także spojrzeć na Fyne Audio F502. To konstrukcja stworzona przez ludzi, którzy odeszli z Tannoy. Także warta zainteresowania. Natomiast co jeszcze - na pewno warto posłuchać Kef R700 oraz polską konstrukcję Audio Academy Hyperion IV (ewentualnie w wersji najnowszej Plus, rewelacja). 

Co do elektroniki to polecam hybrydy lampowe, dobrą opcją będzie Vincent SV-227MK, może Haiku Audio Bright MK4. Z klasycznych tranzystorów warto posłuchać Roksan Kandy K3, na pewno Musical Fidelity. Na koniec chyba najciekawsza propozycja -Moon 240i.

Telewizor nie jest dobrym źródłem, pomyśl o zewnętrznym odtwarzaczu strumieniowym. 

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy. Mamy ogromny asortyment sprzętu i kolumn, wszystko możesz u nas w komfortowych warunkach posłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jednak nie moje granie .. jestem inny i  potrzebuje  bardzo specyficznego brzmienia ;) świetny wzmacniacz ma potencjal ale chyba nie potrafię go umiejętnie połączyć z resztą toru żebybyło tak jak ja chce ;( musiałbym pojeździć i poszukać kolumn a przy moim braku czasu  wiedzy i osluchania  to zajmie wieki  ;(

3 godziny temu, S4Home napisał:

Po ile? Bo może faktycznie warto.

5700 może zejdzie do 5500

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zamawiałem zestaw w sklepie HiFi System, co prawda inna okolica niż ta wskazana przez Ciebie, bo Warszawa, ale muszę przyznać, że kontakt z nimi był super. Duży wybór i otwartość na kupującego. Co ważne potrafią doradzić. Może zadzwoń do nich, zawsze warto spróbować czegoś nowego i innego niż to co znane  już wszystkim na forum :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoj 45 metrów trochę inna kubatura na poddaszu (skosy). Stream/ pliki wystarczą. Roksan Caspian M2 +tannoy XT8F + Yamaha WXAD10. Znalazłem sklep gdzie w 15 tys dostanę. Do poznania też mam blisko. S4home dziękuję za ofertę, ale wolę dojechać do salonu.
Z Tannoy posłuchaj Yamahy A-S1100 i NP-S303.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2018 o 12:17, asluk napisał:

Pokoj 45 metrów trochę inna kubatura na poddaszu (skosy). Stream/ pliki wystarczą. Roksan Caspian M2 +tannoy XT8F + Yamaha WXAD10. Znalazłem sklep gdzie w 15 tys dostanę. Do poznania też mam blisko. S4home dziękuję za ofertę, ale wolę dojechać do salonu.

Powiem Ci szczerze że też chciałem nowe ale jak nie znasz bardzo dobrze tego sprzętu i nie do końca wiesz czego chcesz to masz dwa wyjścia: wyluzuj i zacznij od czegoś bardziej budżetowego ( taniej i łatwiej spieniezyc),  albo złóż sobie zestaw w uzywkach od zaufanych sprzedawców starych forumowiczów itp(nie mówię że ode mnie dlatego rada będzie szczera) jak kupisz nowy to te prawie 5k które zapłacisz więcej stracisz na odsprzedazy ;)

Rób co uważasz za słuszne ale potem sam  kiedyś zobaczysz ile ta rada była warta.. ;)

 

A ha żeby nie było że jestem taki anty te tannoye nie są złe właściwie do odpowiedniego metrażu sam bym się nad nimi zastanowiał :)

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio emit 20 nie wiem jak to jest niby dynaudio dobre kolumny  neutralne nie wiem czy nie czasem nieco jasne jak mówią znawcy tematu ale sporo wzmacniaczy które miałem w domu się na nich-w moim mniemaniu- wyłożyło, źle łączyło exposure, cayin, unison, roksan k3, nawet nad 375 ..  najlepiej zagrał k3  momentami spektakularnie,ale to nadal szkoła roksana to trzeba lubiec....albo ja  może mam takie skrzywienie( lub akustyke) bo od dwóch prawie lat słucham na nad 326 z regulacją tonalna i na jednym z bardziej mulacych/ spokojnych kabli głośnikowych i jedynie to zestawienie mi podeszlo w 80% najmniej zoobowiazujace, ja chyba potrzebuje coś co uspokaja przy czym można zasnąć..

5 godzin temu, tomaz75 napisał:

Ja powiem tobie Slawas że kusi mnie ten Caspian od Ciebie.Z czym tobie nie podszedł?

 

Moim zdaniem to jest wszystko kwestia gustu oraz sporego doświadczenia w dobieraniu sprzętu pod to co chce się uzyskać..

 

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tomaz75 napisał:

Ja powiem tobie Slawas że kusi mnie ten Caspian od Ciebie.Z czym tobie nie podszedł?

Tomaz75 jak będziesz zainteresowany to zapraszam na priva ;) postaram się odpowiedzieć na wszelkie pytania :)

10 godzin temu, S4Home napisał:

Dynaudio wymaga wyjątkowo dobrego (drogie ) połączenia. Niesyety wyszło to też na Audioshow :/ I kolumny wyszły przeciętnie.

Ale warto szukać dobrego partnera dla nich.

 

Np supernaita ;)

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...