Skocz do zawartości

Sprzęt do pokoju 45m z DAC ciepłe brzmienie do 15 tys


asluk

Recommended Posts

Witam ponownie. Lampa sprawdza się przy wybranych utworach. Brakuje prądu/basu i dla 100b szukam monitorów, a dla tannoy 6.4 mocnego tranzystora. Nastawiłem się na wadia intuition 01 w atrakcyjnej cenie. W tygodniu dostanę do odsłuchu. Faworytem jest m6si, ale droższy... Przypomnę interesuje mnie treściwe/gęste brzmienie dołu i środka z łagodna górą. Będę wdzięczny za sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Hmm dziwne , yaqin mc-100b ma przecież 2x 60W ;)  chociaż ten wzmak kosztuje 3900zł , trzeba dorzucić ~2000 na tuning by to jako tako grało o czym na wielu forach wspominano.

U mnie 2x 9W nie ma problemu z basem , przy podbiciu equalizerem o 6dB szyby "chodzą" jak na subie :P 

2000 na tuning i 2000 na lampy ewentualne sterowanie volume pilotem i robi się suma na tranzystor. Słuchałem słabszej lampy haiku audio w klasie A ze starymi kolumnami (bas ok 30cm) na patefonie i efekt był rewelacyjny. U siebie popełniłem pro ject debut carnon który jeszcze bardziej spłaszcza dźwięk. Wadia kosztowała początkowo ponad 30k, jestem ciekawy efektu. 

Edytowano przez asluk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, asluk napisał:

2000 na tuning i 2000 na lampy ewentualne sterowanie volume pilotem i robi się suma na tranzystor. Słuchałem słabszej lampy haiku audio w klasie A ze starymi kolumnami (bas ok 30cm) na patefonie i efekt był rewelacyjny. U siebie popełniłem pro ject debut carnon który jeszcze bardziej spłaszcza dźwięk. Wadia kosztowała początkowo ponad 30k, jestem ciekawy efektu. 

Dlatego zamiast kupować taniego yaqina + robić tuning lepiej zamówić sobie wzmacniacz w PL , wyjdzie cenowo podobnie a brzmieniowo bez porównania ;) 

Jeśli o gramofonie mowa to zgadza się , u mnie ze słabym pre-ampem słabo gra więc póki co winyle odpuściłem.

btw dobry wzmak lampowy pracujący w klasie A spokojnie kupi się 3x taniej niż odpowiednio grający tranzystor

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wadia jest bardzo ciekawą ofertą.
Brzmienie przyjemne uporządkowane bez podkreślania żadnego z pasm z delikatną i szczegółową górą. Nawet przy vol. na 95% przyjemnie się słucha.
Szczególnie lubi kawałki gdzie bass jest głównym motywem, lubi też gitarkę akustyczną. 
Dziwnie wyskalowana regulacja vol. Po włączeniu jest na 40 i cisza, 75 to średni zakres, często rozkręcałem do 95. Imprezy w remizie tym nie rozkręcisz :) Włączasz / wył z klawisza na tyle obudowy z pilota tylko vol i wejścia. Zwykle popieram zakup argumentami za, tym razem długo szukałem minusów... Nie jestem godzien by opierać się na mojej opinii, ale wadie odesłałem ponieważ miałem wrażenie zadyszki. Był to jedyny argument bo cała reszta była naprawdę zaskakująco dobra nawet przeprosiłem się z patefonem na czas obecności wadi :) Yaqin został bezdyskusyjnie pokonany przez wysunięty środek w połączeniu z Tannoy które maja podobną tendencje wokale masz przed nosem a jego szczegółowość o ile można w ogóle o niej mówić pozostawia wiele do życzenia. Podsumowując polecam wadie na odsłuch ale nie kupiłem choć tego nie wykluczam :) 

IMG-0163.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co lepiej sobie radzi z precision 6.4?

I doskonale że to napisałeś! Kolejny przykład jak są robione testy mocy. Dochodzisz do 95 procent czyli maksa praktycznie. Zatem według testu dostarczasz prawie 200 w przy 8 omach! Co realnie nie jest możliwe :)

no i komu tu wierzyć? Ehh

 

czekam na twoją opinię przy tannoyach

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był pierwszy wzmacniacz który rozkręciłem na max. Przy HK970 nawet mi to nie przeszło przez myśl. Wadia ładnie grała od 70%(średni głośno) przy niższym volumie lepsza była lampa. Ogólnie wadia lubi efekciarskie popowe kawałki lub klimaty otis taylor - resurrection blues. Po pierwszym włączeniu miały być fajerwerki a był kapiszonek może dopracowany ale kapiszonek i już wiedziałem że sie nie polubimy,ale z czasem zaczęła mnie do siebie przekonywać... Przy łatwiejszych kolumnach efekt powinien być lepszy. 90 dB nima lekko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaqin dostał nowe lampki i jest dodrze. Średnie już nie krzyczą, dół jest pełniejszy, na lepszą górę liczę po wygrzaniu. Na odsłuchu w salonie po dłuższej rozmowie sprzedawca uświadomił mnie że efekt jakiego szukam to lampa. Po wymianie baniek nawet moja sceptyczna żona zauważyła poprawę :)Zestaw złożony, klient zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpnąłem się na dwie nowe PSVANE TRESURE MARK II 12AX7 i używaną kwadre GENERAL ELECTRIC 6SN7 GTA. Kwadra z czasem pewnie będzie wymieniona ale jeszcze nie wiem na co...
Dostałem ofertę PSVANE HIFI UK-6SN7 460 zł za szt. Podobno wymiana kt88 najmniej wnosi. 
Parametry kwadry 
lampa1 Ia=7,2mA/9,4mA

lampa2 Ia=8,4mA/9,4mA

lampa3 Ia=8,4mA/7,2mA

lampa4 Ia=6,0mA/7,4mA

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jak lampy pomiarowo nie różnią się więcej jak 15% , inaczej może być zaburzone brzmienie ;)

Jest sporo tematów o 6sn7 , sam obecnie mam nowe tungsole , po wygrzaniu dosyć przyjemnie doszło dołu , docelowo myślę nad 6f8g z lat 40-tych ,może jakieś sylvanie czy ken rady też się ściągnie kiedyś by od czasu do czasu zmieniać sobie brzmienie.

Co do lamp mocy , oglądałem niedawno test paru lamp 300b , i mimo iż było to na yt to było słychać różnice między sophią , eml , psvane , jj , czymś tam jeszcze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...