Skocz do zawartości

Sygnał audio przez HDMI/Amplituner 5.1


Dariusz Zarczynski

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Mam następujące pytanie na które jakoś nigdzie nie mogę znaleźc odpowiedzi.

Chcę kupic wielozadaniowy odtwarzacz głównie dla płyt DVD AUDIO i SACD multichannel. Np Oppo 103.

I teraz, sygnał audio w ww formatach jest przesyłany albo z odtwarzacza do amplitunera przez HDMI albo analogowo poprzez łącza RCA dedykowane każdej kolumnie oddzielnie.

W sytuacji gdybym kupił amplituner który ma wejścia HDMI ale nie ma analogowych, owe wejścia HDMI  muszą przewodzic dźwięk a nie tylko obraz.

Niestety w instrukcjach obsługi amplitunerów które czytałem nie jest jednoznacznie wyjaśnione czy wejścia HDMI przewodzą także audio, chyba ze wyraźnie są podpisane VIDEO.

 

Moje pytanie, które amplitunery mają takie wejścia i jak można to stwierdzic?

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Dariusz Z.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to się cieszę bo sądziłem że może czeka mnie zakup amplitunera z górnej półki cenowej.

Tylko w instrukcji odtwarzacza Oppo stoi że trzeba zwrocic uwagę aby w amplitunerze to były wejścia które obsługują audio bo są takie amplitunery które obsługują tylko video.

Np kiego w tym amplitunerze dwa wejścia są podpisane VIDEO https://audiotop.pl/pl/p/Amplituner-kina-domowego-Sherwood-R-904/3560#

Edytowano przez Dariusz Zarczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wspomniany UHP-H1. Koszt sprzed pół roku ok. 1k. Odtwarza wszystko z płyt, nośników USB, w tym pliki DSD, ma zaimplementowane aplikacje Spotify, Netflix, Youtube. Jakość audio jest bardzo dobra. Ponadto BT z kodekiem LDAC, DSSE HX poprawiający jakość plików skompresowanych, tryb Direct Audio i inne ciekawe funkcje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, MariuszZ napisał:

Polecam wspomniany UHP-H1. Koszt sprzed pół roku ok. 1k. Odtwarza wszystko z płyt, nośników USB, w tym pliki DSD, ma zaimplementowane aplikacje Spotify, Netflix, Youtube. Jakość audio jest bardzo dobra. Ponadto BT z kodekiem LDAC, DSSE HX poprawiający jakość plików skompresowanych, tryb Direct Audio i inne ciekawe funkcje. 

 

Bardzo Ci dziękuję za namiary na ten odtwarzacz! :)

Bo niestety jak widzę wyszukiwarki nie podają tego produktu, tylko droższe jak np ten Oppo który w momencie kiedy pisałem maila uważałem za najtańszy dostępny. Tak mi też doradził pan z jednego sklepu już jakiś czas temu, dodając że generalnie taki odtwarzacz zaczyna się od 4 tys PLN, czytaj Oppo to taniocha dla plebsu, jaaaasssne............... ;)

Jak poszperałem to się jednakowoż dokopałem do np. DENON DBP 1611UD, DENON DBP 3313 UD, ten widzę ma też sklep S4Home ;)

Wszelako widzę Sony ma tę przewagę nad tym tanszym Denkiem, że ma dwa wyjścia HDMI. O cenie nie mówiąc.

W ogole nie chce Blu Ray!  Nie mam zamiaru kupowac filmów w tym formacie i nie widzę tę zbyt wielu płyt multichannel, za to DVD AUDIO i SACD/mch ktorych mam sporo, ciągle jednak wychodzą.   Blu Ray jest to opcja z konieczności ,bo jak widzę nie produkuje się już, chyba, wielozadaniowców bez Blu Ray.

Dotychczas, od wielu lat,  korzystam z zestawu DENON 1940 i amplituner TECHNICS DA SA 8 i jestem mega zadowolony. Różnice między mp3, CD stereo a DVD AUDIO i SACD słyszę na dotychczasowym sprzęcie i to bardzo wyraźnie ;)

Jednak widząc w jakim kierunku zmierza rynek zastanawiałem się co zrobię jeśli popsuje mi się odtwarzacz.

I wówczas np będę kupował taki jak ww które nie mają wyjśc RCA do każdego głośnika tylko właśnie HDMI które teraz dominuje, toteż albo dokupic konwerter HDMI=> RCA 5.1 albo nowy amplituner. 

Tak, dobrze czytacie, ani mi w głowie przepłacac i wydawac fortunę na to wszystko.

Oraz, pan z innego sklepu właśnie mi wyjaśnił, iż wejścia i łącza HDMI mają byc powyżej 1.2 , co obecnie jest standardem, aby przewodziły sygnał DVD AUDIO I SACD.

 

 

 

Edytowano przez Dariusz Zarczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca rozumiem o co ci chodzi. Ale poprzez samo hdmi u mnie puszczam dzwiek z wylanczonym obrazem. Nie musisz w tym czasie miec wlanczonego tv.  Szukasz tanio i dobrze. To najlepiej bedzie jak kupisz uzywany amplituner hdmi za 50% tego co w linku i bedziesz bardziej zadowolony. Reszte kasy wydasz na dvd lub odtwarzacz. Najlepsze odtwarzacze dzwiekowe oferowac moga m.i.n. Z procesorem sigma popcorn hour lub dune

Po za tym te wynalazki co w linku to chyba na cale zycie. Bo np. Za rok lub kilka lat bedziesz chcial sprzedac to watpie zebys szybko znalazl kupca. Kolejna sprawa bedziesz mial duzo pytan bo cos sie stanie i kto ci pomoze jak większość z tego forum ma znane amplitunery.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy generalnie chodzi mi o to, że jak mi padnie obecny odtwarzacz wielozadaniowy (bo ampek sądzę będzie działał skoro stara UNITRA stereo chodziła 30 lat i wyrzuciłem tylko dlatego że wgiotłem niechcący plastikowy przedni panel), to jednak będę musiał dokupic też ampek bo mój obecny nie ma w ogóle HDMI.

Nie chcę używek!

Wiecie, ja tak sobie kombinowalem lat temu kilka i kilkanascie, jak kupowalem to co mam, ze ow sprzet bedzie tanial a rynek plyt multichannel sie rozwijal, gdy tymczasem dzieje sie inaczej: rynek plyt i odtwrzaczy/ampkow multichannel generalnie przeszedl do wyzszej polki a z drugiej strony zarzucono sklepy glosniczkami bluetooth i empetrojkami.

Edytowano przez Dariusz Zarczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś będzie tansze ale, o czym sądzę wiesz, nie będzie przewodzic sygnału DVD AUDIO ani SACD  z powodów licencyjnych.

Z reguły ludzie posługujący się ironią mają kompleksy, a jakie to już oni sami wiedzą najlepiej ?

 

Edytowano przez Dariusz Zarczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się zastanawiam o co ci chodzi? :)

Chcesz oglądać filmy 5.1 i słuchać w stereo z płyt DVD? tak?

I co Ci się zepsuło DVD czy amplituner?

i rozumiem ,że chcesz tylko tym kabelkiem rca podłączyć i inne nie wchodzą w grę?

I napisz jeszcze jakie masz kolumny.

Bo mam wrażenie ,że opisujesz wszystko tak chaotycznie ,że możliwe ,że sam się pogubiłeś w tym wszystkim. Chce Ci pomoc jak umiem ale proszę o konkrety :) Albo to ja nie nadążam :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, modelarz01 napisał:

Cały czas się zastanawiam o co ci chodzi? :)

Chcesz oglądać filmy 5.1 i słuchać w stereo z płyt DVD? tak?

I co Ci się zepsuło DVD czy amplituner?

i rozumiem ,że chcesz tylko tym kabelkiem rca podłączyć i inne nie wchodzą w grę?

I napisz jeszcze jakie masz kolumny.

Bo mam wrażenie ,że opisujesz wszystko tak chaotycznie ,że możliwe ,że sam się pogubiłeś w tym wszystkim. Chce Ci pomoc jak umiem ale proszę o konkrety :) Albo to ja nie nadążam :P

 

Ok, to postaram się krótko i zwięźle.

1. Chcę oglądac filmy na dvd 5.1 a przede wszystkim sluchac muzyki głównie wielokanałowej w formacie DVD AUDIO oraz SACD a także stereo.

2. Póki co nic się nie zepsuło ale liczę się z tym że kiedys zepsuje się odtwarzacz który mam.  Mój sprzęt jest starszego typu, nie ma połączeń dźwięku poprzez HDMI a tylko łączem optycznym oraz RCA.  Te formaty które podkreśliłem nie chodzą na kablu optycznym.

3. Kolumny CANTON CHRONO 509.2 z przodu, te są najważniejsze. Układ 2 przednie + 1 centralny + 2 surround  bo nie mam subwoofera.

 

Edytowano przez Dariusz Zarczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tak dziwnie kombinujesz. Chcesz stare ale jare ale niekoniecznie z hdmi. A nowe rozwazasz ale sam nie wiesz czy hdmi polubisz czy nie. A uzywanych nie chcesz... I do tego zeby wydac jak najmniej. Obawiasz sie, ze cos ci sie zepsuje i bedziesz musial wydac kase na nowe i teraz szukasz najlepszej opcji :). Uzywane czesciej lepiej graja niz nowe. I tez bedziesz mial hdmi. I taniej niz nowe. Najlepiej zrobisz jak cos ci juz sie zepsuje to napiszesz jeszcze raz konkretnie, "ze zepsulo. Ci sie to lub tamta i potrzebujesz porady na co wymienic" proste. Bez sensu teraz szukac dziury w calym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale marudzicie ;)  

16 minut temu, modelarz01 napisał:

do tego zeby wydac jak najmniej

Przecież o to chodzi żeby stosunek ceny do jakości był najlepszy.

17 minut temu, modelarz01 napisał:

Uzywane czesciej lepiej graja niz nowe

Ale rzadko kiedy mają gwarancję i nie mają gwarancji co kto z nimi kombinował.

 

18 minut temu, modelarz01 napisał:

I taniej niz nowe

TA .... zobacz ceny ampli lub CDków Sony z serii ES hehe.

Poza tym kolega Darek lepiej żeby doczytał, poszukał, a nie brał w ciemno po kilku poradach. Pośpiech nie jest dobrym doradcom ;) Pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz Z. jak zwykle jedyny sensowny głos tutaj, dobre i to!    

modelarz01 nie o to chodzi czy polubię HDMI tylko to jest teraz standard a RCA zostaje tylko jako stereo.

s4Home jasne, najlepiej zebym wzial odtwarzacz za min. 5 k i do tego ampek za kolejne 5 k i pewnie kupil u Ciebie kolumny to mnie pochwalisz ???

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...