Skocz do zawartości

Zestaw stereo do niewielkiego salonu


sebaino

Recommended Posts

Na początku chciałbym się z Wami przywitać. Od pewnego czasu noszę się z zamiarem zakupu niewielkiego zestawu stereo. Na początek mam pytanie czy w pokazanym na rysunku "kąciku" zestaw stereo ma sens czy ograniczyć się do soundbara ewentualnie niewielkiej wieżyczki. Zestaw miałby się składać z amplitunera (+PS4 oraz Apple TV), monitorów (wiszący na ścianie TV ogranicza wysokość głośników do ok 50 cm), marzy mi się również gramofon. Co do wyboru samego sprzętu to mój wybór padł na Yamahe R-N803D. Gdzieś kiedyś słyszałem, że będą do niego "pasować" głośniki ProAc Studio SM100. I w sumie na tym koniec. Na całość zakładam budżet ok 15 tys zł + za jakiś czas gramofon.  Z uwagi na brak czasu w tygodniu mam ograniczone możliwości jeżeli chodzi o odsłuch. Moja prośba o potwierdzenie słuszności wyboru ewentualnie zaproponowanie czegoś innego. 

Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam 

Zrzut ekran.png

Zrzut ekranu 2.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

oj, połączenie amplitunera Yamaha z kolumnami ProAc nie jest moim zdaniem najlepszym rozeiązaniem, to dwa zupełnie innej klasy produkty. ProAc to świetne kolumny, ale wymagające porządnego wzmacniacza. Zresztą ProAc do filmów, PS4 kompletnie nie pasuje. 

Moja propozycja do Naim Atom w konfiguracji z HDMI w połączeniu z kolumnami Kef R300 lub jeśli lubisz bardziej mocny, energiczny dźwięk, Focal Aria 906 lub Pylon Audio Diamond Monitor. Jako alternatywa spójrz także na Moon Ace oraz Cyrus Lyric. To zestawy bardzo nowoczesne, w pełni wyposażone i oferujące mocny, dynamiczny dźwięk tak w muzyce, jak i filmach i grach. Wszystkie powyższe konfiguracje oraz dziesiątki innych mamy w salonie, wszystko możesz w komfortowych warunkach u nas odsłuchać.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...