Skocz do zawartości

Problem ze wzmacniaczem PM6006


S-Works

Recommended Posts

Witam

Kupiłem wzmacniacz Marantz PM6006, niedawno zauważyłem niepokojący objaw mianowicie ciche "charczenie" przed niektórymi nagraniami,tak mi się wydawało na początku.
Zmieniałem źródła,wejścia,kable,kolumny,słuchawki i objaw zawsze jest ten sam,słychać to tylko przy bardzo cichutkim słuchaniu - przystawiając ucho do kolumny.W słuchawkach to już mega wyraźnie słychać.

Dzisiaj zauważyłem,że nawet przy maksymalnym przekręceniu gałki mocy do "zera" nadal słychać to charczenie ale co ciekawe gdy zatrzyma się nagranie (pauza) to tego nie nie słychać,występuje to tylko w trakcie trwania jakiegoś nagrania.

Tak jakby jakieś "odbicie","przebicie","rezonans","refleks" nie wiem jak to nazwać tak jakby brakowało "uziemienia".
Spotkał się ktoś z takim objawem? nie mam żadnego pomysłu,co to może być? serwisować ? (to tygodniowy wzmacniacz)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem źródła (strumieniowiec, CD, nawet podpinałem iphona z gniazdlka słuchawkowego na chinch) to samo dotyczy wejść,zmieniałem na wszystkie możliwe z wyjątkiem phono.

Efekt jest "w trakcie trwania utworu " z dowolnego  źródła przy gałce wzmocnienia na "0",jak wypnę żródło to cisza.

Z dziurki strumieniowca czy iphona tego nie słychać tak,ze jestem raczej pewny ,że to wzmacniacz.

Dzwięk ten  przypomina skwyrczenie jak przy ruszaniu np. przy gniazdku słuchawkowym i występuję gdy trwa utwór.

Przeszkadza mi to w trakcie między utworami tak jakby ktoś mi ruszał wtyczką jack ze słuchawek.

Sprzęt ma tydzień i chyba go nie wymienią tylko będą próbowali naprawić a to pewnie z miesiąc będzie trwało :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 28.11.2018 o 22:21, degsterr napisał:

Po moich długich perypetiach,testach i kupnie drugiego PM6006 muszę przyznać,że problem niestety znów się  powtórzył.

W pierwszym egzemplarzu "szum cyfrowy" było słychać przy coraz głośniej rozpoczynających się utworach,w drugim już cały czas szumiało, np. w przerwach między utworami na słuchawkach było naprawdę tragicznie. Po przeczytaniu opinii na różnych zagranicznych forach utwierdziłem się tylko w przekonaniu,że problem rzeczywiście z tymi wzmacniaczami jest.

W końcu kupiłem PM7005 i problem zniknął ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie komentarze pod artykułem i filmikiem.

https://tdcat.com/2018/01/marantz-pm6006-noise-digital-input/

Na początku myślałem,że to wina np.pliku flac,słuchawek,kabli,źródła,nawet sieci energetycznej ale nic nie pomagało a szum słyszałem coraz bardziej,do tego stopnia,że po tygodniu powiedziałem dość nie da się tego słuchać,pomyślałem,że to wina egzemplarza więc go sprzedałem i kupiłem drugi tam szum był ciągły od samego początku.Uparłem się na Marantz-a bo mam NA6006 i dlatego kupiłem PM7005 i to był strzał w dziesiątkę,kompletna cisza między utworami,lepsza dynamika i moc,dac na pokładzie,super zaciski głośnikowe,japan,itd.Lepszy pod każdym względem co prawda 1k droższy od 6006 ale cena jeszcze  akceptowalna jak dla mnie.

Co ciekawe autor artykułu opisuje,że to problem sekcji cyfrowej (wew dac-a),która przechodzi na analogową i tworzy tzw. szum cyfrowy,u mnie nawet na analogu było to słyszalne.

Edytowano przez S-Works
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedną rzecz,myślę,że dość istotna problem był niejako powiązany z dochodzącym sygnałem,tzn. przy maksymalnym ściszonym potencjometrze mocy występował,szum charczenie itd. ale tylko w trakcie trwania utworu,po naciśnięciu pauzy w nagraniu była kompletna cisza,więc niejako  sam dochodzący sygnał wytwarzał to zakłócenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Byłem już bardziej niż zdecydowany na PM6006 (razem z NA6006 i Dali Zensor 7), aż trafiłem na ten wątek. Wygląda na to, że problem jest wręcz powszechny, skoro tyle osób wymieniało sprzęt na nowy i nadal spotykali się z tym samym problemem. Czy są posiadacze PM6006, którzy mogą potwierdzić, że u nich żadnych szumów nie ma?

Szczerze powiedziawszy, jeśli mam wydać taką forsę na sprzęt audio i się tylko wkurzać, że mi coś charczy, to ja chyba podziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...