Skocz do zawartości

Kolumny do salonu powyżej 40 metrów


Dawid Zoracki

Recommended Posts

Który wzmacniacz posiadasz i który amplituner?

Wodza po miniaturce słuchasz muzyki elektronicznej. Wówczas klipsch jest słusznym kierunkiem. 

Heco da ci jednak więcej miekkiego basu i będziesz mógł je słuchać dłużej. Nie męczą tak.

Możesz jeszcze zwrócić uwagę na magnaty 757. 

Rewelacyjne kolumny. 

Zensor raczej nie.

Zapraezam na odsłuch 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Heco to dobra koncepcja, Klipsch to rozwiązanie bezkompromisowe - porażająca dynamika i skala dźwięku ale na dłuższą metę mogą męczyć. Od siebie polecam jeszcze Pylon Audio Diamond 28. To bardzo udane kolumny, wystarczająco duże do takiego pomieszczenia. Dynamika na podobnym poziomie jak Klipsch natomiast dźwięk bardziej naturalny, bardziej muzykalny i mniej agresywny. Kapitalny bas. Warto pomyśleć jednak o odsłuchu. Ze wzmacniaczem zawsze lepiej...

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam amplituner marantz sr 7300 a wzmacniacz pm 8005 praktycznie dwa tak samo grają słucham muzyki z czarnych Krążków audiotechnica lp120 czasami plików różnie utwory najczęściej grane to Jan michael jarre Marek Bilinski Maichel Jackson queen trochę trance house a czasami ed vocalnychale więcej szybszej muzyki a co sądzicie o tannoy revulution xt 8 

7 minut temu, Dawid Zoracki napisał:

Mam amplituner marantz sr 7300 a wzmacniacz pm 8005 praktycznie dwa tak samo grają słucham muzyki z czarnych Krążków audiotechnica lp120 czasami plików różnie utwory najczęściej grane to Jan michael jarre Marek Bilinski Maichel Jackson queen trochę trance house a czasami ed vocalnychale więcej szybszej muzyki 

 

A co sądzicie o tannoy xt 8 

Edytowano przez Dawid Zoracki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy XT8F i Magnat 757 to nie druga strona charakteru Tannoy także jest jasny. Nie gra tylko tak twardym basem. Tannoy jest miekszy z Kolei Magnat bardziej kontrolowany,

Moim zdaniem RP280 polegnie przy konfrontacji z 757. A to czy wybrać między XT8F a 757 to już kwestia indywidualna. Pod wzmacniacz PM8005 bardziej polecam Tannoya.

Model RP8000 to dokładnie to samo co RP280. Różnica jest w kosmetyce wizualnej i cenie.

Ale odsłuchaj 757 i zapomnisz o nich :)

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, S4Home napisał:

Tannoy XT8F i Magnat 757 to nie druga strona charakteru Tannoy także jest jasny. Nie gra tylko tak twardym basem. Tannoy jest miekszy z Kolei Magnat bardziej kontrolowany,

Moim zdaniem RP280 polegnie przy konfrontacji z 757. A to czy wybrać między XT8F a 757 to już kwestia indywidualna. Pod wzmacniacz PM8005 bardziej polecam Tannoya.

Model RP8000 to dokładnie to samo co RP280. Różnica jest w kosmetyce wizualnej i cenie.

Ale odsłuchaj 757 i zapomnisz o nich :)

 

Piotr

Dobrze a co sądzisz o 759 ?? Jestem ciekaw twojej opini 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam. Przerabiałem temat głośników do 60m2- wiem to trochę więcej. Po targaniu  kilku kompletów w budżecie do 8000za parę byłem załamany? ( do YAMAHA rn803) Ale dałem się namówić jeszcze na STX ELECTRINO 500- i powiem Ci, jak to gra??? Nareszcie mam pełen salon muzyki!!? A wygląd-piękne!!

Bez urazy, ale ja w salonach odsłuchowych nie miałem 60m2 i nikt mnie nie rozumiał.....? pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Krzyś napisał:

Witam. Przerabiałem temat głośników do 60m2- wiem to trochę więcej. Po targaniu  kilku kompletów w budżecie do 8000za parę byłem załamany? ( do YAMAHA rn803) Ale dałem się namówić jeszcze na STX ELECTRINO 500- i powiem Ci, jak to gra??? Nareszcie mam pełen salon muzyki!!? A wygląd-piękne!!

Bez urazy, ale ja w salonach odsłuchowych nie miałem 60m2 i nikt mnie nie rozumiał.....? pozdr.

Witam a klipsch RP 280 nie dał rady ?  u ciebie ja byłem na odsłuchy i kupię raczej klipscha RP 8000  o te głośniki to petarda a przed zakupem ich chce posłuchać jeszcze dali opticon 8 i tannoy revlution i zobaczymy pozdro 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem opticony z ciekawosci i polki rti a9 , heco 1000 i sąsiadki dali7.  Jeszcze były 757 czy jakoś tak. Razem z moją "ulicą" byliśmy załamani zestawami za ponad 10000!!! Zestaw yamaha 803 i stx 500 były jako "CIEKAWOSTKA" . I TO BYŁ SZOK!!!  Słuchałem za każdym razem min 6 osób.  Sąsiedzi swoimi dali7 są teraz załamani ?. A to dlatego, że nie ma salonów odsłuchowych powyżej 60m2. A TO ROBI RÓŹNICĘ. Ja nie patrzyłem na cenę, miałem na zestaw już później wywalić 12000 i robiliśmy "miny jak dzieciaki". TRZEBA BRAĆ DO DOMU !!! I SŁUCHAĆ SŁUCHAĆ SŁUCHAĆ!!!A cena to ostatni element.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...