Skocz do zawartości

Wkładka Ortofon FF 15 EO Mk II


Recommended Posts

Witam. Ostatnio zostałem posiadaczem starego gramofonu SONY PS 4300 z wkładką Ortofon FF 15 EO Mk II. 

Czy ktoś może mi powiedzieć jaki to jest typ wkładki, czy to jest MM czy MC ? Szukałem informacji w internecie, lecz nic nie znalazłem, wydawało mi się jednak, że będzie to raczej tańsza wersja i że to jest wkładka MM, jednak po podłączeniu do wzmacniacza już nie jestem tego pewny. Mam zewnętrzny przedwzmacniacz gramofonowy wyposażony w wejścia MM i MC, Przy podłączeniu gramofonu pod wejście MM wzmacniacz mocy trzeba mocno podkręcać, a i tak nie daje się go w pełni wysterować, dopiero przy ustawieniu przedwzmacniacza na MC poziom wysterowania wzmacniacza jest odpowiedni (podobny jak przy podłączeniu odtwarzacza CD).

Drugie pytanie to co sądzicie o tej wkładce, czy jest to dobry sprzęt, czy może warto wymienić na coś innego, (a może dać tylko nową igłę). Dodam, że nie wiem jak długo ta wkładka była używana, jednak nadal jest sprawna i działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wkładka MM, ale z bardzo niskim sygnałem wyjściowym - 1.0 mV. Dla porównania 2M Red ma jakieś pięć razy więcej. Stąd wynika fakt, że musisz mocno podkręcić głośność żeby móc coś usłyszeć. Przydałby się tutaj preamp gramofonowy o regulowanym wzmocnieniu.

Co do samej jakości tej wkładki... cóż, szału nie ma. To podstawowy i budżetowy model. Myślę, że Twój gramofon zasługuje na coś lepszego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...