Skocz do zawartości

Stereo do 60m2


Krzyś

Recommended Posts

Witam wszystkich. Miałem pomysł na sprzęt, ale po krótkiej lekturze forum zgłupiałem. Mam prośbę o propozycję stereo do salonu ok 60m2. Pop, rock i prywatki. Jedna wersja używany, a druga nowy. Sam nie wiem.  Z góry dzięki za pomoc.

 MISSION M35i i KEF IQ70 to dobry kierunek?

 Czy STX 250 lub DALI ZENSOR 7 dadzą radę na 60m2??  Dzięki, pozdrawiam.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia 60m2 to dużo, nie łatwo jest nagłośnić takie pomieszczenie. W rozsądnych pieniądzach fabrycznie nowy system zbudowałbym na kolumnach Klipsch. To kolumny o dużej skuteczności, są bardzo wydajne i są w stanie nagłośnić Twój salon. Spójrz na model Klipsch R-820F lub wyższej serii niestety droższe RP-8000F. Nie wspomniałeś o wzmacniaczu, jeśli także jesteś zainteresowany zakupem, spójrz na NAD C356 BEE.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Krzyś napisał:

Czy STX 250 lub DALI ZENSOR 7 dadzą radę na 60m2??  Dzięki, pozdrawiam.

Nie dadzą.

Mission M35i też będą miały problem ale tu już lepiej. Dalej Klipsch F3 (lepsze od R-820F) lub dużo tańszy Magnat 2002.

Będzie do tego jakiś wzmacniacz? Coś masz? Ile kasy na to przewidziałeś?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie dadzą.

Mission M35i też będą miały problem ale tu już lepiej. Dalej Klipsch F3 (lepsze od R-820F) lub dużo tańszy Magnat 2002.

Będzie do tego jakiś wzmacniacz? Coś masz? Ile kasy na to przewidziałeś?

Piotr

 

Ma to dobrze grać -budżet w granicach rozsądku(aż takiego słuchu nie mam),ale tak do 10000zł. Jak trafi się część używana, która nie wpływa na resztę i zamkniemy się w 6000zł to też będzie super. Miałem poprawiać mój stary sprzęt, ale widzę, że czas wymienić całość. Mogę kupować stopniowo. Ma to znów grać przez kilka ładnych lat z możliwością małych modyfikacji. Pozdr.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, tylko kilka postów wstecz rozrysowałem pomieszczenie i polecaliscie mi całkiem co innego. Wtedy super były pylon 25, i dali, a teraz zupełnie co innego. Ja już głupieje....

A wybierając magnat 757 czy B&W 683 s2?? I czy między magnatem 757, a 759 jest tak mocna różnica jak pokazuje cena??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc widzisz ,że trudno doradzić , od siebie dodam ,że do takich zabaw i powierzchni brałbym coś na przetwornikach niskotonowych o przynajmniej 20cm średnicy ;)  W/w klipsche ciekawie wyglądają , pylon sapphire 25 gra dosyć "dyskotekowo" , niby wersja 31 ma ów jeden większy przetwornik ,ale raczej 25-ki by styknęły , tak czy siak warto odsłuchać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem posłuchać 

PARADIGM
Monitor 11v7  Z

CAMBRIDGE AUDIO CX-A80

i powiem--to jest ten kierunek?

Jeszcze druga opcja  onkyo 8270 z heco aurora 700-- i też fajnie to gra!!? Niestety nie miałem możliwości posłuchania  Magnat Quantum 757, ewentualnie 759.  

Może jakieś pomysły-co CZYM ZASTĄPIĆ W TYCH ZESTAWACH?? Cena cambridga troszkę boli? Ale te PARADIGM
Monitor 11v7  potrzebują jednak MOCY.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Paradigm , a te Heco to trochę inne granie. Ja raczej Paradigm bym nie polecał. To granie mocne, dynamiczne, ale też ostrawe, jasne z wycofanym środkiem. Podobnie jak Klipsch robią wielkie wow na początku , a później mogą męczyć. Choć na imprezy to całkiem niezłe kolumny, ale rozumiem , że nie tylko do imprez kolumn potrzebujesz ale też do własnego odsłuchu.

Jeżeli Ci się podobały te Heco to spróbuj pdsłuchać model Aurora 1000, do 60 m2 te lepiej by pasowały niż model 700. Posłuchaj ich np. z NAD 375, to bardzo wydajny i mocny wzmacniacz. Z kolumnami Heco się nieźle zgrywa i bez problemu je napędzi. Kwestia tylko czy takie granie Ci podejdzie. Odsłuch przede wszystkim Pamiętaj, że ceny katalogowe w salonach audio za nowy sprzęt są do utargowania.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś z tym WOW. Przy pierwszych chwilach słuchania, aż się sam do siebie śmiałem, ale tak jak MÓWISZ, czy one nie będą męczyć???? Dzięki za słuszną uwagę. A co do HECO- to grały po prostu FAJNIE--tak jakbym je już jakiś czas miał w domu....(czy one mogą grać podobnie do moich starych technics sb-t200????) Cały czas muszę mieć na uwadze METRAŻ. Poszukam heco 1000 i cały czas myslę o MAGNATACH (podobno cenę robi marka, ale chcę posłuchać). Jak Masz jeszcze jakieś uwagi , to będę wdzięczny, nie będę tyle "błądził"....

Ale efekt Paradigm z tym wzmacniaczem to naprawdę WOW Z PLUSEM. Po podłączeniu ich do onkyo-GŁOŚNIKI UMARŁY?

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te Paradigmy, miałem też kolumny Klipsch, a słucham mocnej , dynamicznej muzyki, więc wydawać by się mogło, że to kolumny stworzone do takiej muzyki. No i tak było , ale przez pierwsze 30 minut. Później miało się ich dość. Oczywiście przez pewien czas mógłbyś być z nich zadowolony ale po pewnym krótkim czasie ta radość by zmieniła się o 180 stopni. Na dłuższą metę taki dźwięk jaki prezentują takie kolumny jest bardzo męczący. Cofnięta średnica, wyeksponowane wysokie tony, krzykliwość to nie jest recepta na dobre brzmienie.

Padła propozycja Polk Audio RTi A9. Nie skreślałbym tych kolumn. One grają również z wykopem, niezłą dynamiką, ale są o wiele przyjaźniejsze w odsłuchu niż powyższe, mają tez więcej środka pasma.

Magnaty jak najbardziej też posłuchaj.

Wzmacniacz staraj się dobierać jak najbardziej mocny i wydajny prądowo. Nawet jak kolumny są wysokoskuteczne , to zupełnie inaczej je napędza wydajny wzmacniacz a inaczej słabowity, a już szczególnie w tak dużym metrażu. Więcej powietrza w dźwięku, luźniejsze granie, większe dociążenie to atuty mocniejszych wzmacniaczy.

Świetnie , że nie trzeba Cię "przymuszać" do odsłuchu tylko sam wybierasz taką drogę. W audio można doradzać, ale i tak własne uszy stwierdzą co sie podoba , a co nie. Przykładowo to co dla jednych może być super, dla innych może być nie do zniesienia więc dobrze robisz.

Z używek to np Dali 850 z serii Red. Kolumny grające lekko ocieplonym dźwiękiem z dużą kulturą, ale też z wykopem i energią. Bardzo przyjemnie grające kolumny. Do tego można by dobrać jakiś wzmacniacz zależnie od preferencji {oczywiście też z używek}.

A jak dźwięk byś preferował jasniejszy, detaliczniejszy to np.kolumny  Canton Ergo RC-L .

Do powyższych Dali czy też Canton by się dobrało jakiś wzmak za 3k w używkach i byś się zmieścił w  5K - 6k.

Albo nie doczytałem, albo nie napisałeś - co będzie źródłem dźwięku?

Dnia 29.11.2018 o 19:00, Krzyś napisał:

 Czy STX 250 lub DALI ZENSOR 7 dadzą radę na 60m2??  Dzięki, pozdrawiam.

Absolutnie nie dadzą rady.

Dnia 29.11.2018 o 19:00, Krzyś napisał:

MISSION M35i i KEF IQ70 to dobry kierunek? 

Takie Kefy za małe na ten metraż i raczej nie do Twojej muzyki.

Mission M35i to słabe jakościowo kolumny w stosunku do np. takich Dali 850, które  {pisząc językiem młodzieżowym} - zjedzą je na śniadanie. Dali to zdecydowanie wyższa klasa kolumn. A po co masz się ograniczać jak gotówka pozwala na lepszą klasę ,a co za tym idzie brzmienie..

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze STX Electrino 500. Jeśli wizualnie ci podejdą, to dźwięk może zaskoczyć. Pięknie grają przy cichych odsłuchach, a przy głośnych potężnie. Mało popularne ze względu na gabaryty. Pamiętaj, że wszystkim nowym kolumnom trzeba dać czas na wygrzanie, ale najbardziej dotyczy to tych z dużymi basowcami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie one są łatwe do zasilenia - bardzo wysoka efektywność 96dB. Wg mnie jakiś wzmak 2x80-90W powinien spokojnie wystarczyć. Wg opisu na stronie producenta te Electrino 500 zagrają dobrze nawet z lampą (ja słuchałem z tranzystorem). Wg moich odsłuchów one nie podbijają niskich częstotliwości, grają bardzo wyrównanym dźwiękiem. Jeśli miałbym 60m2 to już dawno by u mnie grały :)

Jednak ze względu na gabaryty wybrałem nieco "mniejszy" zestaw Pylon Onyks 30, ale przy nominalnej mocy 300W (max 600W) z powodzeniem napędzam te kolumny 2x90W wzmacniaczem Teac A-R650. Tyle, że one są 8-ohmowe.

Jedyne wyjście to odsłuch, najlepiej u siebie w domu po wypożyczeniu.
 

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco i Paradigm to dwie szkoły grania. Dodatkowo Heco słuchałeś na amplitunerze a Paradigmy na ardzo dobrym wzmaku. Moim zdaniem złe porównanie.

Electrino 500 to olbrzymie łatwe do napędzenia kolumny. Ale nie spodziewaj się po nich wielkiego i niskiego basu. One tak nie grają. Przez wielkosć zyskują na oddechu, powietrzu, swobodzie grania.

Quantum 757 zdecydowanie nadal do odsłuchania. NP z magnatem MR780. I z nim też powinieneś posłuchać Paradigmy.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Może mnie "skarcicie", ale w końcu mam TO CZEGO SZUKAŁEM? Troszkę tego natargalem do odsłuchów, ale mam-- STX 500+YAMAHA RN803 . Na 60m2 w końcu mam W KAŻDYM KĄCIE MUZYKĘ?. Nie myślałem, że ogarnie mi to "POLSKI" sprzęt. Dzięki wszystkim za dobrą radę , i polecam do duźych pomieszczeń taki zestaw w mega rozsądnej cenie. DZIĘKI Wallace za inspirację!!

Edytowano przez Krzyś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...