Skocz do zawartości

Kable głośnikowe dla tego co nie wierzy w kable


Rafal K.

Recommended Posts

Witam wszystkich. 

Tytuł posta trochę zaczepny, ale absolutnie nie chce wywołać kolejnej wojny kablowej na tym forum. Osobiście uważam że jeżeli dwa kable mają te same dane techniczne to ewentualne różnice pomiedzy dwoma kablami rożnych producentów, bedą poza moją percepcją. 

Wobec powyższego szukam tańszego odpowiednika Chord Odyssey 2, a więc:

1) AWG12 = 3,31 mm^2 lub więcej do 4mm^2 max;

2) posrebrzane OFC 99,996% lub więcej;

3) 19 żył izolowanych Teflonem - tutaj trochę otwarta kwestia ale też wielożyłowy oraz z jakimś sensownym izolatorem.  

Ktoś zna jakieś sensownych i oczywiście sporo tańszych (mniej jak 140zl za mb) producentów którzy mają coś podobnego do zaoferowania? Nie muszą być uznani w świecie audio. 

Z góry dzięki za wszelkie info,

Rafal

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć audiowit,

 

na szczęście efekt naskórkowość to nie kwestia wiary ale zjawisko potwierdzone naukowo. Cytując „prostym sposobem na zredukowanie efektu naskórkowości jest zastosowanie wiązki odizolowanych przewodów, tak by każdy z osobna miał mniejszy przekrój.” W odyssey 2 tak faktycznie jest jak wspomniałem wyżej. Jeśli w zasugerowanych kablach takie zjawisko występuje w znacznym stopniu, pojedyncze wiązki widocznie nie są izolowane dostatecznie, a zatem nie jest tez to kabel którego szukam :).

 

Pozdrawiam,

Rafal

Edytowano przez Rafal K.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;). A myslalem, ze jesteś z tych co kabel ofc wystarczy. Przynajmniej tak wynikalo z postu.

Duza ilość pojedynczych nitek wplywa na wyższą jakość wysokich tonow. Do tego dochodzi odpowiednia geometria do tego kazda z tych nitek moze być izolowana, ekran itd. Mozliwosci jest wiele i kazda zmiana pociaga za sobą zmiany w dźwieku. 

Szukasz kabla typu litz. Może to Cię naprowadzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja bym polecił spróbować Van Damme Blue Studio Grade.

Do kupienia za jedyne 13pln/mb...?

U nas niedoceniane, pewnie dlatego że za tanie. Na anglojęzycznych forach bardzo chwalone.Jeżeli wymieniają z Chord, Albedo,Qed na takie właśnie,to coś jest na rzeczy.

Ja zmieniłem z taniego ofc i słyszę że gra to wreszcie. Mam porównanie z odsłuchu i dużo droższego Tellurium Blue.

Wydatek niewielki,a w mojej opinii można się pozytywnie zaskoczyć.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Kurde te wyglądają bardzo rozsądnie, może bym wymienił te moje zwyklaki miedziane. Pewnie różnicy nie usłyszę ale zawsze coś do audio kupię ? Ostatnio fajny interkonekt za 100pln ecosse maestro ma2 używany kupiłem, normalnie to sporo chyba kosztuje, i się przydał  do transportu CD! Nie znasz dnia ani godziny!

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audiowit napisał:

;). A myslalem, ze jesteś z tych co kabel ofc wystarczy. Przynajmniej tak wynikalo z postu.

Duza ilość pojedynczych nitek wplywa na wyższą jakość wysokich tonow. Do tego dochodzi odpowiednia geometria do tego kazda z tych nitek moze być izolowana, ekran itd. Mozliwosci jest wiele i kazda zmiana pociaga za sobą zmiany w dźwieku. 

Szukasz kabla typu litz. Może to Cię naprowadzi.

Hehe, jestem gdzieś delikatnie powyżej „gościa OFC” w sensie jak cos da się zmierzyć to idę w to ;). Dzieki za nakierowanie ogarnę temat. 

4 godziny temu, S4Home napisał:

Posłuchaj chord clearway.

Czemu posrebrzany? Lubisz takie brzmienie?

Witam, 

 

przyznam się bez bicia, że chce odpowiednik Odyssey 2, bo były polecane przez właściciela AA a ja jestem o krok od zakupu Hyperionow IV. Wiem ze tutaj jeszcze dochodzą kwestie wzmacniacza itd. Ale chciałbym jak najbardziej neutralne kable. Chce zeby dawały jak najmniej od siebie, maja byc po prostu dobrym transportem i tyle. Masz jakies inne propozycje biorąc pod uwagę co napisalem powyżej? Z gory dzieki za info.

3 godziny temu, Mar Ka napisał:

Witam

A ja bym polecił spróbować Van Damme Blue Studio Grade.

Do kupienia za jedyne 13pln/mb...?

U nas niedoceniane, pewnie dlatego że za tanie. Na anglojęzycznych forach bardzo chwalone.Jeżeli wymieniają z Chord, Albedo,Qed na takie właśnie,to coś jest na rzeczy.

Ja zmieniłem z taniego ofc i słyszę że gra to wreszcie. Mam porównanie z odsłuchu i dużo droższego Tellurium Blue.

Wydatek niewielki,a w mojej opinii można się pozytywnie zaskoczyć.

Super, dzieki za opinie, na pewno poczytam o tym kablu choc różni sie okrótnie od tego czego poszukiwałem do tej pory :) czasami lepiej wyjsc poza granice kraju i zobaczyc co robia innne kraje ;). 

3 godziny temu, Kubakk napisał:

Jestem na tyle laikiem, ze absolutnie nie wychwycę jesli to byl żart ;) cena za zakonfekcjonowany jeszcze do przełknięcia..

3 godziny temu, Arturas napisał:

Nie wierzę w żadne kable!!!!! Sprawdzalem nawet na zwykłych elektrycznych- pozdrawiam ? temat dla naiwniakow

Nikogo nie obchodzi Twoje zdanie jesli nie masz nic do dodania w temacie. Poświęć swoj cenny czas by zrobic cos co ma wartość dodana. 

Edytowano przez Rafal K.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafal K. napisał:

Super, dzieki za opinie, na pewno poczytam o tym kablu choc różni sie okrótnie od tego czego poszukiwałem do tej pory :) czasami lepiej wyjsc poza granice kraju i zobaczyc co robia innne kraje ;).

Nie jestem złotouszym, jednak słyszę różnicę pomiędzy zwykłym ofc za 3,49pln/mb z "Mrówki". Otworzyła się scena w swojej szerokości,wokale nabrały przyjemnej bliskości w odbiorze.Dźwięk zyskał na szczegółowości przekazu.Żròdła pozorne dźwięku robią robotę, dźwięk przekształcił się dookòlny i jest po prostu wszędzie.Małżonka słuchając sporadycznie, stwierdziła że jest cieplej i przyjemniej w odbiorze oraz można wyłapać więcej "smaczków", które wcześniej były jakby wycofane i przytłumione.

Jest jeszcze Van Damme Hi-fi grade, płaski kierunkowy,ale ten już jest droższy bo 25pln/mb.Zostawiam go na później, aż dobrze osłucham się z obecnym.

Tutaj kilka być może przydatnych linków

https://hifipig.com/van-damme-blue-and-hi-fi-grade-6-0mm-speaker-cables/

https://theartofsound.net/forum/showthread.php?37782-Van-Damme-Blue-v-Hifi-speaker-cable-reviewed

https://pinkfishmedia.net/forum/threads/van-damme-speaker-cable.104758/

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/reviews/B0034KDEZQ/ref=cm_cr_dp_mb_top?ie=UTF8

U mnie gra to z Cxa60+Zensor 7.Z tego co czytałem,to kabelków używają w systemach,przy których mój to tylko ułamek wartości wymienionych.Myślę, że udało się trafić wyjątkowo dobrze i nie ma się czego wstydzić ?

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2018 o 17:05, audiowit napisał:

;). A myslalem, ze jesteś z tych co kabel ofc wystarczy. Przynajmniej tak wynikalo z postu.

Duza ilość pojedynczych nitek wplywa na wyższą jakość wysokich tonow. Do tego dochodzi odpowiednia geometria do tego kazda z tych nitek moze być izolowana, ekran itd. Mozliwosci jest wiele i kazda zmiana pociaga za sobą zmiany w dźwieku. 

Szukasz kabla typu litz. Może to Cię naprowadzi.

Audiowit, 

 

szukam szukam i im więcej patrzę tym mniej widzę. Czy mógłbyś podrzucić kilku producentów, albo modeli które spełniają wymogi. Litz to faktycznie wygląda na to, że to jest to czego szukam. Fajnie by było za konfekcjonowany dać poniżej 500zł. 

 

Z góry dzięki za info,

Rafal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że Ci nie mogę pomóc. Kable to bardzo indywidualna sprawa. Bardziej niż wzmacniacze i kolumny. Jak o kolumnach możemy powiedzieć, że np są ciepłe czy jasne tak z kablami jest tak, że mogą różnie zachowywać sie w różnych połączeniach. Dlatego jak w ciemno mogę polecić jakieś kolumny lub wzmaki tak z kablami zalecam odsluch.

Ja używam kabel DPA is19. Produkowany w latach 90. Bardzo rzadki. Tlumiony goreteksem. Znalazlem tylko 1szt w historii sprzedaży i to krotki odcinek. Raczej go nie znajdziesz. W kazdym razie kiedyś pozyczylem go kiedyś koledze i go szuka, od roku ;)

Wiem że wireworld robi kable litz. Wpisz w google i poszperaj. Ale bez odsluchu raczej nie polecam kupna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...