Skocz do zawartości

Dobór sprzętu zestaw stereo


Jacek Zając

Recommended Posts

Dzień Dobry!

Na forum jestem nowy. Mam konkretne pytanie i szukam odpowiedzi wśród doświadczonych użytkowników sprzętu HiFi Audio, bo mi tego doświadczenia zwyczjnie brakuje.
Po latach chiciałbym skompletować sprzęt do odsłuchu (CD, gramofon) muzyki w domu (muzyka różna od AC/DC po smooth Jazz). W tą sobotę mam do obejrzenia wzmacniacze: Pioneer 656 MK2, Sony FB720R QS, Dual 6065. Do tego chcę zakupić nowe kolumny do wyboru mam: KLIPSCH R-28F, YAMAHA NS-777, WHARFEDALE Diamond 250, POLK AUDIO Signature S55e, JBL Studio 290. Wszystko będzie w pokoju ok 25m2. Proszę o poradę jak to mądrze zestawić, bo nie będę w stanie tego odsłuchać razem przed zakupem. Mam do wyboru akurat taki sprzęt i żaden inny, z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
Jacek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam. Polk audio już odsłuchiwałem wg mnie brzmienie lepsze niż Dali czy Canton Elektronika to napewno będzie Dual seria studio concept lub Grundig seria 900 (może kiedyś 9000). Przepraszam jesli kogoś rozczarowałem ;) Duala juz słuchałem ma bardzo fajne ciepłe brzmienie (jak dla mnie). Co do kolumn to odradzano mi Klipsha, JBL - bo ciezko je wysterować nie wiem co z WHARFEDALE Diamond 250 i np Heco Aurora 1000 - bo też mam mozliwość ich zakupu. Dziękuje i pozdrawiam.

Z elektroniki mam do wyboru dwa zestawy:

Dual CV 6065 Studio Concept
Dual CT 7065 Studio Concept
Grundig CD 9000 Fine Arts

lub

Grundig A904 Fine Arts
Grundig CD904 Fine Arts
Grundig T907 Fine Arts

Pomóżcie proszę.

P

Jacek

 

Elektronika została zakupiona. Teraz jeszcze kolumny. Może uda mi się coś ciekawego odsłuchać we Wrocławiu. Szukam też kogoś na miejscu kto może przeprowadzić konserwacje.

20181202_180959.jpg

20181202_181015.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, S4Home napisał:

Finalnie odsłuchaj Polk vs HECO 700 lub 1000. Mamy wszystkie 3 modele u siebie. Może chcesz wypożyczyć? Albo podjechać na odsłuch?

Piotr

Piotr, jesteś we Wrocławiu? Jeśli tak, to z przyjemnością podjadę. Pytanie techniczne czy lepiej inwestować we flagowce np. S60e i 1000 przy takim zestawie, czy zatrzymać się na s55e i 700?

P

Jacek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dziękuje wszystkim za pomoc. Sprzęt już skompletowałem. Jak przyjdzie wszystko i ustawie w pokoju załącze foty. Może nagram też filimik jak to gra tylko muszę postarać się o mikrofon.

Zakupiłem wszystko w salonie MBDAudio we Wrocławiu. Tam też zrobiłem pierwszy profesjonalny odsłuch (w życiu ;). Wiem juz napewno, że będę ich odwiedzał nieraz. A teraz do rzeczy, całość:

Wzmacniacz CV6065 RC Dual Studio Concept - 2x85 Watt (8ohm), direct, lodness, surround matrix, sterowanie z pilota, podświetlanie pokrętła volume, waga 8kg, gra lepiej niż marantz (nie pamietam co było w salonie - miny sprzedawców bezcenne ale to ich opinia) oraz lepiej niż cambridge audio CX60 (testowane na kolumnach Fyne Audio F501 utwór Jesse Cook Toca Orilla - góra jest inna niż Cambridge,  ale bas na direkcie zszedł tak nisko i punktowo, że ja i facet z dłuchu podciągneliśmy brwi do góry, nikt się tego nie spodziewał tego po tych kolumnach, utworze, a co dopiero po takim wzmacniaczu - cambridge ten zakres pominął w odsłuchu, a żródło było to samo) - dumny jestem z zakupu tego wzmaka mimo, że to taki dziwak.

Tuner CT7065 RC Dual Studio Concept - sterowanie pilotem, czyste brzmienie narazie tyle mogę powiedzieć.

Odtwarzacz CD9000 Grundig Fine Arts - TDA1541A, CDM2, NOS - jak gra jeszcze nie wiem ;)

Interkonekty RCA - 2xChord Cline 0,5m + 1xWireWorld Luna 8 0,5m

Optyczny 1xChord Clite 2m

Kable głośnikowe 2x2,5m QED REFERENCE XT40 + QED AirLock ABS,

Kolumny Fyne Audio F502 - Świetna góra i te niskaie tony! Odsłuchałem wszystko co mnie interesowało, a finalna bitwa odbyła się pomiędzy Tannoy XT8F a Fyne Audio F502.

DAC DACmagic 100 Cambridge Audio - napewno będzie modowany po wygrzaniu u kolegi z forum!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako posiadacz cx60, bardzo zainteresował mnie ten wzmacniacz. To prawda,cx gra "grzecznie" i czasem brakuje tego nisko schodzącego dołu.Możesz opisać jak sobie Dual radzi w budowaniu sceny, głębi przekazu,stereofonii oraz szczegòłowości grania w porównaniu do cx.Wzmak nawet po zakupie Dac to tylko ułamek ceny cx.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...