Skocz do zawartości

Sub do onkyo i quintasów 700


obses

Recommended Posts

Witam.

Potrzebuje rady kogos zorientowanego w temacie. Posiadam:
amplit. onkyo 605
kolumny quadrall quintas 700 bez sub

Kupiłem je skuszony opinia na jednym forum, że do quintas 700 nie trzeba suba i swietnie gra bas. Cóż, niestety to nie prawda. Sam zestaw gra dobrze ale wiecej basu mam na komputerowych logitechach za 160zł niż tam. Pomimo kombinowania z różnymi ustawieniami ampli dzwiek wciaz jest niezadawalający-szczególnie że lubie wiecej niskiech tonów. Głownie jest zle przy filmach, jesli chodzi o muzyke to jak gra glosno jest ok, ale jak cicho to juz gorzej.

Jaki aktywny sub polecacie? Założenia:
-zestaw j/w
-pokój 30m2 (ale wysoki, 3,20m wysokosci)
-kino 55% , muzyka 45%
-cena do 900zł
-odpadaja uzywane, odpada też kombinowanie w stylu przerabiania wtyczek itp
-fajnie jakby się wizualnie dobrze skomponowało

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mogę potwierdzić - Onkyo 605 ma bas baaaardzo kiepski. W porównaniu z H/K AVR 247 Onkyo mnie rozczarowało - zagrało jak plastikowa pozytywka... icon_mad.gif
A swoją drogą to prawda - Qadrale Quintas 700 to bardzo dobre kolumny w swoim przedziale cenowym icon_smile.gif I zapewne gdyby to nie było Onkyo zagrały by "inaczej".



Moze masz racje ze to wina ampli... w takim razie czy aktywny sub pomoze? Czy bedzie nadal slabiutko?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto posiadał kino 5.0 i po pewnym czasie dołożył subbas (nieważne czy za 1kzł czy za 3kzł) powie Ci to samo- BYŁO WARTO!
A dlaczego? Ponieważ ścieżka DD 5.1 zawiera dla subbasu osobno zapisaną ścieżkę dzwiękową. Możesz obejżeć film bardzo głośno i poczujesz fajny bas z Qadrali, ale z subem będziesz mógł obejżeć go o połowę ciszej, ale z takim samym (a zapewne i lepszym icon_evil.gif ) efektem.
Jeżeli pragniesz zeby Megetron podczas transformacji icon_biggrin.gif zatrząsł nie tylko Twoją kanapą ale i także sąsiadów, ustawisz subbas tak jak będzie Ci odpowiadał. Załóżmy ze dziś bez suba oglądasz film na 3/4 mocy ampli, z subem ograniczysz głośność do 1/3, a udeżenie basu przejmie subbas.
Mam nadzieję że w miarę dobrze ująłem to o czym myślę icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam.
Sub napewno ci pomoże.Ale pamiętaj że masz duży pokój i bardzo wysoki.Zbyt słaby sub będzie u ciebie brzmiał jak klepanie kijem o karton.

Sam miałem taki przypadek.Szkoda kasy.Lepiej troche dołozyć i kupić cos porządnego.Pozdrawiam




Myśle nad produktem z tej samej rodziny:

SUB 51DV

ale bedzie pewnie słaby, moze da rade jakos? Kurcze miałem kupic kino do 2000zł, stwierdziłem że szkoda kasy na szmelc to kupiłem za 3500 i teraz jeszcze sub... Naprawde już i tak przegiąłem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...