Skocz do zawartości

Cyrus one vs Advance Acoustic xi-75


mlodydg

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witam.

Cyrus w stosunku do Advance Acoustics X-i75 jest bardziej żywy, analityczny, energiczny, wyraźnie eksponuje skraje pasma, gra szybciej. Advance Acoustics jest troszeczkę spokojniejszy, bardziej plastyczny, gesty. 

A z jakimi kolumnami nowy wzmacniacz będzie współpracował? Co podobało Ci się w brzmieniu Cyrus, a co chciałbyś zmienić, poprawić. 

Zapraszam na odsłuchy, wypożyczenia oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Cyrusa One, chciałem kupić sobie do sypialni ale w porównaniu do mojego Cyrus 82 DAC QX jest mało precyzyjny z bardzo mocnym basem i tak zgodzę się wszystkie swoje grzechy łagodzi olbrzymią elektrownią 750 W mocy zasilacza co daje mu możliwość ruszenia praktycznie każdych kolumn. Ale według mnie brak mu precyzji i selektywności. Ktoś powie że w takim razie należy zestawić go z kolumnami grającymi góra i będzie super - z tego powodu dołączyłem zdjęcie poniżej. Tutaj grał w zestawieniu z szerokopasmowymi kolumnami JB4 - jaśniej się nie da?( w domu podłączałem go jeszcze do kilku kolumn MA, Mission, Q-acoustics więcdałem mu szansę) Po wielodniowych testach wybrałem Regę Brio polecam posłuchać ten wzmacniacz i ocenić samemu.

Kurcze, jezeli ten Advance Acoustics gra jeszcze mniej selektywnie to chyba bym sobie nim głowy nie zawracał - ale to tylko moje w 100% subiektywne zdanie. I jeszcze dodam uwielbiam Cyrusa ale One to nie moja bajka.

Jeszcze precyzując to był One nie One HD, tego drugiego nie słuchałem.

25496049-D3CB-46A0-ACA1-811C9816454F.thumb.jpeg.8ee813274c9a53d4ca484b05ce22ed08.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

O Cyrus One masz mało wypowiedzi?

Na angielskich tronach zaleją Cie informację do czytania do świąt. Bez przesady :D

 

Piotr

Kurcze nie wiem czy napisałem coś zgodnego czy nie z trendem Brytyjskim, jedyne co znalazłem przez ostatnie 30 min w sieci to WhatHiFi i kilka zdawkowych komentarzy. Ale jak pisałem to moje subiektywne zdanie?

Jeszcze warunki są specyficzne bo szukałem czegoś do sypialni gdzie słucham cicho, i przy takim małym poziomie głośności chciałem słyszeć detale - One wedlug mnie lubi zagrać troszkę głośniej. Ale bardzo fajny wzmacniacz. To co mi się podobało to testowanie przebiegu impedancji kolumn. Jak się go włącza to w lewym kanale słychać dźwięk podobny do programów do testowania głośników i wzmacniacz się dopasowuje do kolumn. ?

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Cyrus 8 2Dac jest troszkę droższy:) nie mój budżet. 

Cyrus one powystawowego mogę mieć w cenie 2000zl co wydaję mi się dobrą ofertą.

W moim wypadku Cyrus super głośno grać nie będzie cóż czasem trzeba dbać o sąsiadów.

Któreś z podanych przeze mnie kolumn będą pasować do Cyrus-a czy raczej próbować odsłuchów z czymś innym? (muzyka pop, dane, house, electro czasem trafi się rock)

Chyba, że lepszą opcją jest kupienie jakiejś używki do czego szczerze jestem mało przkonany 

Edytowano przez mlodydg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie raczej chodziło relacja jakość cena, 3300pln  czy 4500pln za One HD to sporo w porównaniu do tego co się dostaje.

W tej cenie można kupić wzmacniacz który gra lepiej. Tymniemniej 2000 za praktycznie nowe urządzenie to bardzo dobra cena.

Choc na Allegro jest Brio 2490pln w takim samym stanie - pewnie jeszcze można coś urwać i ja osobiście wybrałbym Regę. Tak jak pisałem miałem oba wzmacniacze w domu dość długo zanim zdecydowałem się na zakup. 

Cyrus One bardzo mi się spodobał ale był pierwszy jaki wziąłem na testy i oddałem go z premedytacją żeby zobaczyć inne urządzenia Quada, Regę - szukałem czegoś o małych gabarytach.

Jezeli chodzi o wielkość salonu to dla One nie będzie problemu napędzić dowolne kolumny. Jezeli chodzi o ten aspekt to jest to niezła elektrownia. I tak jak pisałem sprawdza sobie podczas uruchomienia kolumny i daje sobie radę praktycznie z każdymi ?

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się brzmienie Regi do Cyrusa w Twoim odczuciu Inferno? Jakich gatunków muzyki na niej słuchasz?

Pytanie czy się pod moje gatunki muzyczne wpisze, gdzieś czytałem, że Rega jest bardziej spokojniejsza więc pewnie bliżej jej do jazzu niż do np electro.

 

Edytowano przez mlodydg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mlodydg napisał:

Jak ma się brzmienie Regi do Cyrusa w Twoim odczuciu Inferno? Jakich gatunków muzyki na niej słuchasz?

Pytanie czy się pod moje gatunki muzyczne wpisze, gdzieś czytałem, że Rega jest bardziej spokojniejsza więc pewnie bliżej jej do jazzu niż do np electro.

 

To co pisałem czyli bardziej selektywna, słyszysz więcej detali. Słucham wszystkiego po trochu korzystając z Spotify i TIDAL. Nie mam ograniczeń płyt czy winyli. Czasem z lokalnego serwera UPnP gdzie mam kolekcje FLAC i Wave niektóre piekielnie dobre z ReferenceRecordings. Rozstrzał Metallica, Prodigy, Xxanaxx, Norah Jones, Gregory Porter, Monika Liu, MaJLo, The Cure, U2 - to z mojej jednej playlisty?

5 minut temu, S4Home napisał:

Zdecydowanie tak.

I za taką kwotę to bierz Cyrusa i nie ma o czym mówić. 

Piotr

Te 2000 to dobra cena, zgadzam się 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przekonuje do zakupu Regi, przekonuje jedynie do tego żebyś posłuchał tego wzmacniacza. Gra w innej klasie AB ,Cyrus One to klasa D wiec One dysponuje sporo większą mocą. To zwyczajnie inne urządzenia i warto posłuchac obu żeby wyrobić sobie zdanie. Tak proponuje zrobić i nie ulegać pokusie dobrej ceny zanim nie sprawdzisz sam. Gdybys był pewien to byś nie pytał, a ja dziele się swoimi doświadczeniami. Z tymi kolumnami ze zdjęcia gra zajebiscie w niecałych 18 m2

C2D04D3E-0F0A-4F0E-B969-F3FEB721A698.jpeg

6 minut temu, Elizjum7919. napisał:

Moim zdaniem nie warto a druga sprawa to Cyrus robi długowieczne sprzęty.

Tak to długowieczne sprzęty, sam mam 82DACQX po upgrade’dzie z 8 XpDQX w fabryce Cyrusa w GB. Z tym że w klasie D to chyba jeden z pierwszych wzmacniaczy Cyrus znakomita większość to klasa AB ( Lyric jeszcze gra w D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ze to mała elektrownia! To jest jego olbrzymi plus, możliwość ruszenia praktycznie dowolnych zestawów głośnikowych. Z tego powodu wypożyczyłem go do odsłuchu i trzymałem prawie 2 tygodnie ? kolejnym powodem było to że uwielbiam tą markę. Może nie tak efektowna ale gra niesamowicie! W sekcji o fanklubach znanych marek napisałem o tym??

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...