Skocz do zawartości

Odtwarzacz sieciowy z radiem


Gość

Recommended Posts

Poszukuję odtwarzacza sieciowego wyposażonego w radio FM (mile widziany DAB+) oraz obsługującego Spotify (mile widziany Tidal, Deezer) Niby wszystkiego pełno na rynku ale znaleźć nie mogę :) Celowałem w Marantz'a ale jak było radio to nie było Spotify. A jak pojawiło się Spotify to zniknęło radio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre chęci ale priorytetem jest radio FM. Jakość w jakiej nadają przez internet stacje których słucham (PR2 PR3) to katastrofa granicząca z sabotażem ;) Miałem Chromecasta i jest to faktycznie bardzo fajne urządzenie, zwłaszcza w takiej cenie. Ma jednak wielką, jak dla mnie, wadę. Nie wspiera gapless. Przerwy w odtwarzaniu są dla mnie nieakceptowalne. Tak więc szukamy dalej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź ale, szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem :) We wzmacniaczu wejść na zapas i to nie jest problem ale miejsce już tak. Chcę po prostu jeden "klocek" który spełni powyższe wymagania. Idealny byłby (może poza ceną) Marantz NA6006. Ale... radia FM i DAB brak. Mam wrażenie że księgowi ingerowali w projekt ;) Umówmy się  że za taką cenę dołożenie tunera analogowego i cyfrowego nie powinno być problemem. No ale było więc.... szukamy dalej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cudo znalazłem w międzyczasie: https://www.mall.pl/sieciowe-odtwarzacze-audio/hama-tuner-radiowy-dit2010?src=bestsellers Ma większość funkcji których potrzebuję. W zasadzie brak tylko Tidal. Jak nie znajdę nic ciekawszego to chyba zamówię i potestuję. Wszak zawsze można zwrócić. P.S. Ta malina to wydaje się być sprzęt dla majsterkowiczów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JacSantana napisał:

 Chcę po prostu jeden "klocek" który spełni powyższe wymagania. Idealny byłby (może poza ceną) Marantz NA6006. Ale... radia FM i DAB brak. Mam wrażenie że księgowi ingerowali w projekt ;) Umówmy się  że za taką cenę dołożenie tunera analogowego i cyfrowego nie powinno być problemem. No ale było więc.... szukamy dalej 

Marantz dziwnie postapił - miał udany model streamera z wbudowanym przetwornikiem DAC i tunerem FM oraz DAB+ (NA-ST7004) i niestety zamiast kontynuować serię dobrze wyposażonego i rozsądnie wycenionego  sprzętu - w nowszych modelach odszedł od tego. A wystarczyło tylko uzupełnić jego możliwości o nowe formaty i łączność bezprzewodową. Test tego Marantza był m.in. tutaj

https://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacze-plikow-audio/1647-marantz-na-7004

A czy warto interesować się sprzętem który ma tuner DAB (DAB+)? Od momentu wprowadzenia radia cyfrowego w naszym kraku minęło 5 lat i jak na razie jest dostępnych tylko kilka stacji Polskiego Radia - kolejnych chętnych nie widać, a coraz większą popularność zdobywa radio internetowe i wątpie by DAB wkroczył na poważnie do naszego kraju.

Napisałeś o problemach z wolnym miejscem (tylko jeden się zmieści), a nie dałeś informacji ile możesz na ten cel przeznaczyć. Poza tym - czy jakiś mały streamer nie zmieści się pionowo lub gdzieś z boku, to wtedy mógłbyś kupić oddzielnie tuner (nawet z DAB'em) oraz streamer,

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Marantz'a zgadzam się w 100%. Liczyłem nawet po cichu że obsługa serwisów streamingowych zostanie zaimplementowana do 7004. A gdy się okazało że nie, zwróciłem się w stronę 6005. Nie ukrywam że byłem zdziwiony, a nawet rozczarowany brakiem tego co już było w 7004. Co do DAB, to tak jak już pisałem słucham prawie wyłącznie Trójki a czasem Dwójki. Obydwie stacje nadają cyfrowo i jakość w porównaniu do transmisji internetowej jest zupełnie nieporównywalna. Zapewne DAB się nie przyjmie ale skoro już jest to warto skorzystać. Co do budżetu to nie chciałbym wydać więcej niż 2000zł. NA6005 można w tej chwili spokojnie kupić za 1300-1400 ale brak radia go dyskwalifikuje. Na tą chwilę coraz bardziej skłaniam się do przetestowania tunera Hama do którego link podałem wyżej. Ma prawie wszystko czego potrzebuję, podłączę przez DAC i chyba powinno to przyzwoicie zagrać. Za nieco ponad 700zł. Cena w porównaniu do "markowych" urządzeń wręcz śmieszna :) Jak się zdecyduję i posłucham to napiszę jaki są wrażenia. Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o radiofonię DAB+ to tym co ją hamuje jest to że prace nad jej rozwojem wstrzymano. Ta technologia jest już gotowa na to aby stała się  bardzo popularna, bo radia cyfrowe do jej odbioru stały się dostępne bardzo tanie. Główny problem polega na tym ze tylko niewielka część kraju jest objęta jej zasięgiem. Dostępne są tylko programy polskiego radia bo je objął program cyfryzacji radia. Zapewne gdy więcej ludzi będzie posiadało odbiorniki radiowe tego typu zainteresowanie nadawców komercyjnych wzrośnie ta technologią. Jakiś czas temu bodajże Finlandia zrezygnowała z radiofonii analogowej. Bardzo możliwe że z czasem i w naszym kraju radia analogowe będą bezużyteczne, podobnie jak zniknęła telewizja analogowa z eteru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JacSantana napisał:

Nie szukam 7004 gdyż nie obsługuje serwisów streamingowych. A co do budżetu? Sprawdź link który podałem. Sprzęt za siedem stówek ma prawie wszystko co jest mi potrzebne :)

Oprócz dźwięku :)

Jeśli ma wyjście cyfrowe to jeszcze pół biedy. Ale radio musi z analoga konwertować na cyfrę. A tu przeczuwam będzie dramat. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądnie jest oceniać po spróbowaniu :) Zresztą nie mam audiofilskich wymagań w stosunku do dźwięku z radia. Ale nie chcę też żeby brzęczało metalicznie jak radio internetowe. A Spotify używam do weryfikowania wartości artystycznej płyt. Jak coś jest dla mnie wartościowe to kupuję nośnik fizyczny i słucham "po staremu".

Ma wyjście cyfrowe, a nawet dwa. Dlatego wcześniej napisałem że podłącze do dac. Radia cyfrowego chyba nie trzeba konwertować ale mogę się oczywiście mylić.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie manta. Jednak nie myliło mnie wrażenie że, delikatnie rzecz ujmując, bardzo pobieżnie czytasz posty na które odpowiadasz ;) Oczywiście zamierzam przetestować i jak będzie słabo to zwrócę. Zrobiłbym tak zresztą ze sprzętem za każde pieniądze. Nawet tzw. szanowane marki lubią pokłamać i wciskać kit za chorą kasę. Takie czasy i bardzo nad tym boleję. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ta Hama powinna być dostępna w MM.Jak szukałem sprzętu to było to spięte z rn602 i kilkoma zestawami kolumn jak to w MM bywa. Cena to coś około 700pln w tamtym czasie.Za takie pieniądze grało to przyzwoicie,z tym że wtedy grało jakieś radio po sieci.Co do samej marki może nie audiofilska, ale Manta to na pewno niższa półka.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manta czy Hama lub inne takie brandy zajmują się sprzedażą. Jednak produkty o tej samej obudowie i podobnym schemacie mogą się różnic podzespołami i / lub stopniem kontroli jakości.

Taka plakietka nie mówi nic o tym czy będzie to grało dobrze lub nie.

Jeśli kształt i wymagania co do dźwięku nie sa ekstremalnie wysokie to jako radio DAB+ / FM zupełnie dobrze sprawdza się radio Tesco DR1403 . Zawsze można je ze sobą zabrać i zasilać oprócz baterii z np. powerbanku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radio w prawdzie ma tylko jeden głośnik :) ale na wyjściu gniazda jack jest stereo i wyjście to znacznie lepiej nadaje się do podłączenia do wzmacniacza niż jako miejsce do podłączenia słuchawek, bo ma bardzo małą wydajność prądową i wymaga bardzo skutecznych słuchawek o niezbyt niskiej impedancji. Do tego ma pełny RDS i w pełni obsługuje funkcje DAB+. Wadą jest tylko po 10 komórek do zaprogramowania stacji radiowych na FM i DAB+. Do tego niezbyt ergonomicznie wybiera się te zaprogramowane programy. Jakością dźwięku na tym wyjściu nie odstaje od radioodbiorników wbudowanych w amplitunery jakie są obecnie w sklepach.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wyjaśnienie. Podejrzewałem zakamuflowaną kpinę z Twojej strony a Twoje intencje były zgoła inne :) Mea culpa piszę posypując głowę popiołem ;) 

Hama zakupiona w MM za 650zł z możliwością zwrotu do 30 dni. Wystarczająco długo aby wyrobić sobie zdanie. Przy okazji dziękuję koledze Mar Ka za podpowiedź gdzie szukać. Jak potestuję porządnie to napiszę w kilku słowach swoją subiektywną opinię. Pewnie niewielu zainteresuje ale może komuś kiedyś się przyda. Dzięki wszystkim którzy starali się pomóc. Na obecną chwilę poszukiwania zawieszone. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radyjko było kiedyś w supermarketach za 99 zł, a w promocjach nawet po 49 zł, a stanowi naprawdę sensowną alternatywę dla używanych tunerów radiowych z bonusem w postaci DAB+. Menu w języku angielskim i polskim świadczy ze było przewidziane tylko na te 2 rynki. Bardzo pomysłowym rozwiązaniem jest wyposażenie go w zasilacz w postaci ładowarki USB i dość długiego kabla microUSB. To idealny odbiornik do rozpopularyzowania radiofonii cyfrowej. Prace z tego co się orientuję wstrzymano nad dalszym rozwojem DAB+ w Polsce dlatego ze wiązały się one z sporymi nakładami i brakiem sensownych zysków z tego uzyskanych.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...