Skocz do zawartości

Odtwarzacz sieciowy z radiem


Gość

Recommended Posts

2 godziny temu, JacSantana napisał:

Ok, dzięki za wyjaśnienie. Podejrzewałem zakamuflowaną kpinę z Twojej strony a Twoje intencje były zgoła inne :) Mea culpa piszę posypując głowę popiołem ;) 

Hama zakupiona w MM za 650zł z możliwością zwrotu do 30 dni. Wystarczająco długo aby wyrobić sobie zdanie. Przy okazji dziękuję koledze Mar Ka za podpowiedź gdzie szukać. Jak potestuję porządnie to napiszę w kilku słowach swoją subiektywną opinię. Pewnie niewielu zainteresuje ale może komuś kiedyś się przyda. Dzięki wszystkim którzy starali się pomóc. Na obecną chwilę poszukiwania zawieszone. Pozdrawiam.

O,to fajnie że trafiłeś w to co chciałeś na miejscu ?Napisz coś więcej po odsłuchach,bo też zawiesiłem oko na tym odtwarzaczu.Ładnie wygląda w "srebrze",wykonanie w mojej opinii na wysokim poziomie.No i cena wyjątkowo przystępna.

Z tego co wiem,to marka głównie na rynek zachodni.Więc tam nikt szmelcu raczej nie kupi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecana recenzja Hama DIT2010MBT:
1.Wygląd. O gustach nie warto dyskutować gdyż każdy ma swój :) Mnie się podoba.
2.Jakość wykonania. Bardzo dobra. Solidna, metalowa obudowa z grubej blachy. Przedni panel aluminiowy. Tu duży plus gdyż nawet "szlachetniejsi" producenci w często wielokrotnie droższych produktach ładują pospolity plastik. Wyświetlacz czytelny i estetyczny. Po wyłączeniu może wyświetlać datę i godzinę lub zostać wygaszony. Gniazda porządne, nie ma się do czego przyczepić. Pilot również bardzo dobrze wykonany, ale dla mnie wygodniejsze jest sterowanie urządzenia za pomocą smartfona. Aplikacja jest bardzo prosta ale nie prostacka. Obsługuje wszystkie potrzebne funkcje i działa niezawodnie. Do ściągnięcia z sieci. Oczywiście za darmo.
3.Funkcjonalność. Bez zastrzeżeń, wszystko działa jak należy. Uruchamianie i włączanie wszelkich funkcji bardzo szybkie. Stabilność wzorowa. Zarówno przez lan jak i przez wi-fi. Przez kilka dni ostrego testowania nic się ani raz nie wykrzaczyło i nie zawiesiło. I dla mnie najważniejsza funkcjonalność. Wspiera gapless :) Zresztą gdyby nie wspierał wylądowałby natychmiast u sprzedawcy. Nie potrafię strawić przerw w koncertach a zwłaszcza w muzyce elektronicznej. W tym miejscu należy podkreślić że znacznie droższe urządzenia "markowych" producentów, do pewnej granicy cenowej,  zwykle gapless nie wspierają. Podejrzewam że to świadome działanie aby wyciągnąć jeszcze więcej kasy za urządzenia które gapless posiadają. Tania Hama udowadnia że to żadne halo, trzeba tylko chcieć zamiast knuć ;)
4.Dźwięk. Najważniejsze na koniec ;) Po analogu, mówiąc delikatnie, szału nie ma. Gra w granicach przyzwoitości ale, przynajmniej dla mnie, nie do końca akceptowalnie. Brzmi to tak jakby podbić niskie częstotliwości kosztem przycięcia wysokich. Połączenie analogowe sprawdziłem tylko na potrzeby tej recenzji. Od początku zakładałem że sprzęt zostanie podłączony do DAC. I tu wszystko diametralnie się zmienia. Odtwarzacz gra, po prostu, świetnie :) Aby w miarę obiektywnie ocenić dźwięk zrzuciłem kilka płyt w formacie .wav na pendrive i porównywałem z tymi samymi płytami umieszczonymi w odtwarzaczu CD. Oczywiście obydwa urządzenia podłączone do tego samego przetwornika cyfrowo-analogowego (sprawdzałem nawet na dwóch przetwornikach) I efekt jest taki że nie jestem w stanie odróżnić z którego źródła jest odtwarzana muzyka. Czyli dokładnie tak jak chciałem i jak podejrzewałem że będzie. Przy takim podłączeniu Hama tylko strumieniuje zero-jedynkowy sygnał a resztą zajmuje się DAC. Żadnych czarów :)
Podsumowując, urządzenie zostaje u mnie. Świetna funkcjonalność, bardzo dobre wykonanie i oczekiwana, wysoka jakość dźwięku. Czego chcieć więcej, zwłaszcza za 650 złotych. A że firma traktowana przez niektórych pogardliwie to mi całkowicie zwisa ;)
Jeszcze raz dziękuję wszystkim którzy wypowiedzieli się w tym wątku. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotify działa wzorowo. Używam wersji płatnej, free prawdopodobnie nie zadziała ale nie sprawdzałem. Tidal i Deezer brak niestety. Może zaimplementują w kolejnej aktualizacji choć nie wiem czy technicznie się da. Zresztą sprzęt jest dość niszowy i platformy mogą nie być zainteresowane współpracą. Ja szczególnie nie narzekam gdyż zależało mi głównie na Spotify.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JacSantana napisał:

Tidal i Deezer brak niestety.

Jest możliwość odtwarzania Tidala na HAMA. Na smartfonie lub tablecie z Androidem instalujesz aplikację BubbleUPnP. Uruchamiasz przez nią Tidala i renderujesz odtwarzanie do odbiornika sieciowego. Przesył strumienia jest przez wi-fi, więc nie tracisz na jakości sygnału. Na odbiór Deezera niestety nie ma takiego sposobu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...