Skocz do zawartości

Proszę o poradę.


Tyberiusz

Recommended Posts

Od poniedziałku będę posiadaczem amplitunera Marantz SR7013. 

Proszę o radę , jakie kolumny przednie będą najbardziej odpowiednie, biorąc pod uwagę to, że z racji okrojonych środków, cały zestaw kolumn będzie uzupełniony w późniejszym terminie. 

Budżet do 4000. 

Edytowano przez Tyberiusz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję dobrego wybory amplitunera. Aby jednak dobrze wybrać kolumny, poza odsłuchami, najpierw podaj więcej informacji. Jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie będzie wykorzystanie zestawu (filmy, koncerty, muzyka, gry), jakie gatunki muzyczna zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, czy są wymagania w kwestii kolorystyk kolumn. Czy w podanej kwocie mają znaleźć się tylko kolumny przednie, czy zestaw 5.0?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pokój o wymiarach 4,5 na 4 m. Na jednej z dłuższych ścian kanapa, po drugiej stronie telewizor i sprzęt. Mam na myśli oczywiście kolumny przednie. 

Sprzęt ma służyć rodzinie, a  do kompletu mam żonę i syna w wieku 16 lat. Ja słucham muzyki od Nirwany po operę, żona raczej muzykę taneczną, zaś syn  rap i gry , a wszyscy uwielbiamy film z dobrym dźwiękiem . Sam widzisz, wybór sprzętu to przy tym drobnostka :). Rozważam zarówno kolumny podłogowe, ale również podstawkowe z bardzo dobrym dźwiękiem . Koloru nie rozważałem, ale to kwestia do dyskusji. 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

A więc proponuję Ci  w tej Cebie Magnat Quantum 725 lub Monitor Audio Bronze 6.

Po pierwsze to ampli Marantz SR7013 jest bardzo udanym modelem, Grającym bardzo dobrze w stereo (jak na amplituner AV) w tej cenie. Ale jednak w kinie przez to brakuje mu nieco dynamiki. Jest spokojny. To ta pozostałość po stereo. Nic nie stoi na przeszkodzie. Przy odpowiednio dobranych kolumnach gra on zywo i detalicznie.

Stąd te typy.

Po drugie w oparciu o te modele zbudujesz niedługo cały komplety system kina. Dobre tyły, centralny i suba!

Zapraszam po wypożyczenie i lepsze ceny.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To praktycznie bardzo duży rozrzut wymagań. Biorąc pod uwagę wielkość salonu, możemy zastosować tak kolumny podłogowe, jak i dobre monitory. Domyślam się, że w przyszłości system będziesz rozbudowywał do konfiguracji 5.1, wtedy jeśli zdecydujesz się na dobry, szybki subwoofer np. SVS czy REL, moim zdaniem lepiej jest teraz zastosować monitory. Jeśli lubisz szybki, mocny, energiczny dżwięk, swietnie sprawdzą się kolumny Focal Aria 906. Najlepsza jednak moim zdaniem opcją będzie Kef R300. To połączenie plastyki, dobrego wypełnienie, świetnej trójwymiarowej sceny muzycznej z dynamiką i szybkością. Z konstrukcji podłogowych dobrze sprawdzi się na pewno Focal Chorus 716 oraz Polk Audio RTi A5. To zestawy o szybszym, bardziej energicznym graniu. Przy trochę spokojniejszych preferencjach spójrz na Kef Q550, Tannoy Revolution XT 6F, może Fyne Audio F501. Na koniec natomiast mam dla Ciebie propozycje kolumn bardziej zaawansowanych, audiofilskim, które bardzo duży nacisk kładą na naturalność barwy, spójność. Spójrz proszę na Audio Academy Phoebe III.

To tylko kilka moim zdaniem atrakcyjnych propozycji, w salonie u nas masz dostęp do dzięsiątków urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz posłuchać i przede wszystkim porównać w jednym miejscu. Zapraszam na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Cześć,

A więc proponuję Ci  w tej Cebie Magnat Quantum 725 lub Monitor Audio Bronze 6.

Po pierwsze to ampli Marantz SR7013 jest bardzo udanym modelem, Grającym bardzo dobrze w stereo (jak na amplituner AV) w tej cenie. Ale jednak w kinie przez to brakuje mu nieco dynamiki. Jest spokojny. To ta pozostałość po stereo. Nic nie stoi na przeszkodzie. Przy odpowiednio dobranych kolumnach gra on zywo i detalicznie.

Stąd te typy.

Po drugie w oparciu o te modele zbudujesz niedługo cały komplety system kina. Dobre tyły, centralny i suba!

Zapraszam po wypożyczenie i lepsze ceny.

 

Piotr

 Przepraszam mam niewiele czasu więc odpiszę później, ale mam też pytanie. Na czym polega wypożyczenie? Tak tylko pytam z ciekawości, bo wiem, że z racji odległości żadna forma wypożyczenia w moim przypadku nie wchodzi w grę. 

Edytowano przez Tyberiusz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Jak najbardziej wchodzi.

Bierzesz sprzęt do domu i testujesz go w domowych warunkach.

Odległość nie ma znaczenia. Kurierem którym wozimy tak samo jedzie 50 jak i 400 km.

Piotr

Dziękuję za propozycję, pewnie chętnie bym skorzystał, bo kupowanie kolumn w ciemno jest bez sensu. Nawet "obsłuchane" w pomieszczeniu odsłuchowym a w salonie nie daje pewności, że w innym pomieszczeniu zagrają podobnie. To może raczej rozmowa na telefon. Za około 3-4 miesiące muszę "dokoptować" resztę kolumn, a wcześniej chciałbym wymienić CD i zakupić Blu-Ray. o tym również możemy pogadać . Pozdrawiam. 

14 godzin temu, Q21 napisał:

To praktycznie bardzo duży rozrzut wymagań. Biorąc pod uwagę wielkość salonu, możemy zastosować tak kolumny podłogowe, jak i dobre monitory. Domyślam się, że w przyszłości system będziesz rozbudowywał do konfiguracji 5.1, wtedy jeśli zdecydujesz się na dobry, szybki subwoofer np. SVS czy REL, moim zdaniem lepiej jest teraz zastosować monitory. Jeśli lubisz szybki, mocny, energiczny dżwięk, swietnie sprawdzą się kolumny Focal Aria 906. Najlepsza jednak moim zdaniem opcją będzie Kef R300. To połączenie plastyki, dobrego wypełnienie, świetnej trójwymiarowej sceny muzycznej z dynamiką i szybkością. Z konstrukcji podłogowych dobrze sprawdzi się na pewno Focal Chorus 716 oraz Polk Audio RTi A5. To zestawy o szybszym, bardziej energicznym graniu. Przy trochę spokojniejszych preferencjach spójrz na Kef Q550, Tannoy Revolution XT 6F, może Fyne Audio F501. Na koniec natomiast mam dla Ciebie propozycje kolumn bardziej zaawansowanych, audiofilskim, które bardzo duży nacisk kładą na naturalność barwy, spójność. Spójrz proszę na Audio Academy Phoebe III.

To tylko kilka moim zdaniem atrakcyjnych propozycji, w salonie u nas masz dostęp do dzięsiątków urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz posłuchać i przede wszystkim porównać w jednym miejscu. Zapraszam na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Dziękuję, oglądałem również Twoje propozycje i wygląda to ciekawie. Piotr daje jednak szansę na odsłuchanie tego , co wyda mi się najlepsze, a to daje pewność, że nie "wsadzę się na minę". Skłonny jestem nawet zwiększyć budżet, żeby dokonać celnego zakupu. Dziękuję za odpowiedź.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tyberiusz napisał:

Dziękuję za propozycję, pewnie chętnie bym skorzystał, bo kupowanie kolumn w ciemno jest bez sensu. Nawet "obsłuchane" w pomieszczeniu odsłuchowym a w salonie nie daje pewności, że w innym pomieszczeniu zagrają podobnie. To może raczej rozmowa na telefon. Za około 3-4 miesiące muszę "dokoptować" resztę kolumn, a wcześniej chciałbym wymienić CD i zakupić Blu-Ray. o tym również możemy pogadać . Pozdrawiam. 

Dziękuję, oglądałem również Twoje propozycje i wygląda to ciekawie. Piotr daje jednak szansę na odsłuchanie tego , co wyda mi się najlepsze, a to daje pewność, że nie "wsadzę się na minę". Skłonny jestem nawet zwiększyć budżet, żeby dokonać celnego zakupu. Dziękuję za odpowiedź.  

U nas także masz możliwości wypożyczenia, to u nas standard. Natomiast weź pod uwagę jeden aspekt wyboru konfiguracji. Niewiele pomoże Ci odsłuch jednego systemu w Twoim domu jeśli nie masz punktu odniesienia. Przecież nie wypożyczysz całego sklepu. Najlepszą opcją i drogą do wyboru odpowiedniego zestawu jest najpierw odsłuch porównawczy w salonie wielu rozwiązań. Wiem, że sala odsłuchowa w salonie jest inna i zazwyczaj lepsza niż u Ciebie w domu, ale daje Ci możliwość porównania poszczególnych konfiguracji. Dopiero po odsłuchach wybierasz system, który najbardziej odpowiada Twoim preferencjom, bierzesz go do domu i testujesz w swoim salonie. Takie wypożyczanie na ślepo lub za poradą sprzedawcy jest dobre tylko wtedy, gdy masz system i np. szukasz nowego kabla głośnikowego lub źródła. Wtedy wiesz co chcesz, masz punkt odniesienia, jesteś osłuchany z systemem i tylko sprawdzasz, czy wybrany produkt pasuje do Twojego zestawu i spełnia oczekiwania dźwiękowe.

Zapraszam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegami z Q21, testy w domu ale po wstępnej selekcji w salonach. Masz amplituner, bierzesz go pod pachę i zwiedzasz salony w okolicy. Z profilu widzę, że jestes z Szczecina. Oprócz naszego salonu (Al. Papieża Jana Pawła II) jest tam jeszcze kilka innych- zrób sobie dzień odsłuchowy. Umów się w salonach na odsłuch (zaznacz, że szukasz kolumn pod swój amplituner- sprzedawcy powinni znać brzmienie twojego klocka i przygotują propozycje). Taki dzień odsłuchów pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu- jeśli w salonie nie spodoba Ci się połączenie kolumn X z twoim amplitunerem to w domu będzie tylko gorzej :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2018 o 19:41, Q21 napisał:

Gratuluję dobrego wybory amplitunera. Aby jednak dobrze wybrać kolumny, poza odsłuchami, najpierw podaj więcej informacji. Jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie będzie wykorzystanie zestawu (filmy, koncerty, muzyka, gry), jakie gatunki muzyczna zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, czy są wymagania w kwestii kolorystyk kolumn. Czy w podanej kwocie mają znaleźć się tylko kolumny przednie, czy zestaw 5.0?

W końcu kupiłem  Focal Aria 926. I wyglądają i grają... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...