Skocz do zawartości

Indiana Line Tesi i Diva


A.N.

Recommended Posts

Cześć wszystkim. Nie ma wiele informacji o tych kolumnach, chodzi mi o podłogowe modele. Czy ktoś kto zna któreś z nich i porównywał z konkurencją mógłby coś napisać, chociaż na jeden z tych dwóch punktów?

1. Tesi. Jaki to charakter brzmienia? Jak wypadają na tle konkurencji w podobnych cenach (np. Dali Zensor)? Czy jest różnica między 560 a 561?

2. Diva 650 albo 660, chodzi mi tylko o te modele bo wiem że poprzednie Divy grały inaczej. Czy to ten sam kierunek brzmienia co Tesi tylko lepiej? Warto dopłacać? 

Edytowano przez A.N.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Modele Tesi i Diva grają inaczej. Tesi jest bardziej efekciarskie. Z kolei Diva jest cieplejsza milsza w odsłuchu. Mimo że łagodniejsza to równie detaliczna.

9 godzin temu, A.N. napisał:

1. Tesi. Jaki to charakter brzmienia? Jak wypadają na tle konkurencji w podobnych cenach (np. Dali Zensor)? Czy jest różnica między 560 a 561?

Jest różnica pomiędzy 560 a 561. 561 stały się twardsze, dokładniejsze. Inny przetwornik. No brzmienie jest po prostu inne. Moim zdaniem przegrywają z Zensor 7, ale są jednak prawie o połowę tańsze. Konkurencja dla nich to Shadow 207 czy Melodika BL40 MKIII

9 godzin temu, A.N. napisał:

2. Diva 650 albo 660, chodzi mi tylko o te modele bo wiem że poprzednie Divy grały inaczej. Czy to ten sam kierunek brzmienia co Tesi tylko lepiej? Warto dopłacać? 

Do małych i średnich pomieszczeń bardzo fajne kolumny w odsłuchu. Prawidłowo dobrany wzmak i jest zestaw na długie godziny odsłuchu.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrze za odpowiedź. Myślę o kolumnach do jazzu, ale też i starszego czyli big-bandy, gdzie są duże składy naturalnych instrumentów. Posłucham oczywiście samemu, no ale przedtem wolę się jak najwięcej dowiedzieć.

Rozumiem że Tesi raczej nie, a Ty radziłbyś Zensor czy Diva? Może Heco Aleva gt602? 

Edytowano przez A.N.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrze, jeszcze wrócę do kolumn, a konkretnie porównania Indiana Line Diva 650/660 vs Dali Zensor 7. Trzy pytania: 1. Które z nich lepiej pokażą różnice między nagraniami?  2. Które z nich są bardziej detaliczne? 3. Są jeszcze między nimi jakieś ważne różnice, Diva są droższe, słychać tą różnicę w cenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...