Skocz do zawartości

Słuchawki do blues i jazzu za ok.200 zł


Recommended Posts

Ja wolałbym  Creative Aurvana Live 2. Czasem w promocjach można je dostać nie przekraczając budżetu :) .

Z tańszych słuchawek celował bym Koss UR40. W przeciwieństwie do zamkniętych CAL2 są konstrukcją otwartą i przez to zupełnie nie izolują od otoczenia. Wprawdzie mają charakter raczej sporych słuchawek mobilnych, jednak najlepiej sprawdzają się w warunkach domowych. Są bardzo wygodne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc są oparte o te same przetworniki co Koss UR40. :) Tylko ze przetwornik w KSC75 dostał tylko szczątkowa osłonę dla przetwornika i drucik z silikonowym zakończeniem do założenia go sobie na ucho.

I jest to nowsza wersja przetwornika który jest w Koss Porta Pro, bo jego membranę częściowo pokryto warstwą tytanu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych słuchawkach fajne jest to że dość tanio w nich ubrano dobre głośniki w dość przyzwoite obudowy do sprzętu przenośnego. Minusem jest trochę to że one nie za bardzo sprawdzają się jako słuchawki do użytku na ulicy. Zerowa izolacja i to że w środowisku hałaśliwym dobrze sprawdzają się słuchawki z mocnym basem, a te najlepiej grają w domu :) .

Za 200 zł ciekawe mogą się okazać ISK Audio MDH8500. Nie słyszałem jak grają. Jest to jednak kolejny klon nieprodukowanych już Takstarów Pro80 na których oparto takie słuchawki jak np. HyperX Cloud ( z większą ilością basu ). CAL2 są naprawdę bardzo dobre, choć odstraszać mogą opinie o ich awaryjności. Przy budżecie powyżej 300 zł można brać pod uwagę SNAB Euphony AF-100 ( jeden z klonów słuchawek znanych na naszym rynku jako Brainwavz HM5 ) polskiej marki produkowane przez producenta oem słuchawek sprzedawanych pod marką własną YOGA. Inna opcja to np. Takstar Pro82. Analityczne z dość wycofanym przełomem średnich i góry. Wysokie tony są w nich dość mocno podane a bas o 3 stopniach natężenia. Do tego są bardzo wygodne. 

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może przetestuj Somic V2 . Jednak nie oczekuj uderzającej dynamiki po słuchawkach otwartych. Po takich konstrukcjach można się spodziewać przestrzennego dźwięku, a le słuchawki zamknięte zwykle będą grały dynamiczniej.

Z dynamicznie grających słuchawek do 200 zł otwartych przychodzą mi do głowy Koss Porta Pro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają to być słuchawki otwarte to Somic V2 , Koss UR40 i Porta Pro to dobre słuchawki o bardzo dobrej relacji jakość/cena. 

Z droższych słuchawek tego typu warto dozbierać do Sennheiser HD 58X Jubilee . Są na Massdropie za 150 $ .

Warto zaznaczyć ze te (Somic V2 , Koss UR40 i Porta Pro) słuchawki mają szczególnie dobrą relacje jakość/cena w kwestiach dźwięku. Sama ich wartość postrzegalna nie jest już tak dobra. Somic V2 chyba projektowano jako produkt z wyższej półki, jednak z jednej strony nie wyszły aż tak dobrze i na etapie produkcji nie dba się za bardzo o dokładność wykonania ze względu na ich cenę. Ostatnio bywały dostępne kilka razy w morelach za 170 zł. 

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polecę coś nietypowego. Pchełki Final Audio Piano Forte II. Mimo niepozornego wyglądu są to świetne słuchawki da jazzu. Nie są super neutralne, trochę zagęszczają dźwięk ale w małych składach wypada to w dechę. Na pewno są lepsze od Kossów Porta bo te w ogóle nie nadają się do muzyki akustycznej. Ja słucham Finale jako zamienniki do AKH 60NC i Grado SR60. Nie grają tak dobrze ale przesiadka jest zawsze bezbolesna.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

To albo drugie CAL2, albo nieco bardziej rockowe Encore Rockmaster OE. Izolacja lepsza i trudno będzie znaleźć coś lepiej izolującego, jednak jakość dźwięku uważam za nieco gorszą. Powinny być za to bardziej wytrzymałe.

Inna opcja to  ISK Audio MDH8500. Tych nie słyszałem , lecz jako klon Takstar Pro80 powinny być dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...