Skocz do zawartości

Kolumny i serwis Dual Studio Concept CV6065RC,CT7065RC + Grundig Fine Arts CD9000


Jacek Zając

Recommended Posts

Dzień Dobry,

Zakupiłem śmieszną hybrydę (jak w temacie), która narazie cieszy tylko oko. Szukam kogoś do konserwacji sprzętu we Wrocławiu, kabel przy obudowie wzmacniacza jest lekko uszkodzony. Ponadto poszukuje czystych i ciepłych kolumn. Nie chcę Dali, Cantona odradzano mi JBL Studio 290 i Klipsha, słuchałem Polk Audio S55e i te przypadły mi do gustu. Szukam jeszcze opinii i mozliwości odsłuchu we Wrocławiu Heco Aurora 1000 bo też mi je polecano. Macie jakieś porady na początek, jakie okablowanie dobrac do głośników i elektroniki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2018 o 17:18, S4Home napisał:

U nas masz i serwis i heco i wypożyczenie do domu. No full komplet. 

Piotr

Piotr,

Wszystko fajnie tylko ja jestem z Wrocławia i ze względu na pracę nie za bardzo mogę być na miejscu o każdej porze. Kurier zwyczajnie odpada.

P

Jacek

Co mysliczie o kolumnach Pylon Audio Saphire 31 i STX Electrino 250?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow!!

Stx to bardzo neutralne kolumny. Łagodne. Przewidziane do długiego słuchania. Pylon to kolumna która próbuje być fajna, dźwięczna. Niektórym to się podoba inny mówią stanowcze nie. Przy odsłuchu warto zwrócić uwagę na średnicę.

Polk s55 to kolumna basowa mocna, konkretną. Heco 1000 to przestrzeń oddech i potęga mocy. 

Czego ty w końcu szukasz???? :) Hheh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuje wszystkim za pomoc. Sprzęt już skompletowałem. Jak przyjdzie wszystko i ustawie w pokoju załącze foty. Może nagram też filimik jak to gra tylko muszę postarać się o mikrofon.

Zakupiłem wszystko w salonie MBDAudio we Wrocławiu. Tam też zrobiłem pierwszy profesjonalny odsłuch (w życiu ;). Wiem juz napewno, że będę ich odwiedzał nieraz. A teraz do rzeczy, całość:

Wzmacniacz CV6065 RC Dual Studio Concept - 2x85 Watt (8ohm), direct, lodness, surround matrix, sterowanie z pilota, podświetlanie pokrętła volume, waga 8kg, gra lepiej niż marantz (nie pamietam co było w salonie - miny sprzedawców bezcenne ale to ich opinia) oraz lepiej niż cambridge audio CX60 (testowane na kolumnach Fyne Audio F501 utwór Jesse Cook Toca Orilla - góra jest inna niż Cambridge,  ale bas na direkcie zszedł tak nisko i punktowo, że ja i facet z dłuchu podciągneliśmy brwi do góry, nikt się tego nie spodziewał tego po tych kolumnach, utworze, a co dopiero po takim wzmacniaczu - cambridge ten zakres pominął w odsłuchu, a żródło było to samo) - dumny jestem z zakupu tego wzmaka mimo, że to taki dziwak.

Tuner CT7065 RC Dual Studio Concept - sterowanie pilotem, czyste brzmienie narazie tyle mogę powiedzieć.

Odtwarzacz CD9000 Grundig Fine Arts - TDA1541A, CDM2, NOS - jak gra jeszcze nie wiem ;)

Interkonekty RCA - 2xChord Cline 0,5m + 1xWireWorld Luna 8 0,5m

Optyczny 1xChord Clite 2m

Kable głośnikowe 2x2,5m QED REFERENCE XT40 + QED AirLock ABS,

Kolumny Fyne Audio F502 - Świetna góra i te niskaie tony! Odsłuchałem wszystko co mnie interesowało, a finalna bitwa odbyła się pomiędzy Tannoy XT8F a Fyne Audio F502.

DAC DACmagic 100 Cambridge Audio - napewno będzie modowany po wygrzaniu u kolegi z forum!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...