Skocz do zawartości

Onkyo Tx-8270, czy Tx-8250, czy Yamaha R-N803D i przetwornik 32/384 vs. pliki do 24/192


kolofaza

Recommended Posts

Cześć, pytanie techniczne: Onkyo TX-8270 posiada przetwornik 32/384 model TX-8250 ma 32/768 a oba są wstanie odtwarzać pliki DSD 5,6 lub np. FLAC 24/192 czy to ma jakiś sens? Gdzie np. Yamaha R-N803D ma przetwornik 24/192 i potrafi odtwarzać pliki DSD 5,6 lub np. FLAC 24/192 i to wydaje się mieć sens.
I co wybrać Onkyo tx-8270, tx-8250 czy Yamaha R-N803D z teoretycznie słabszym przetwornikiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bikuss napisał:

najlepiej posłuchaj yamahy i onkyo - zupełnie inne brzmienie. ja po odsłuchu  w salonie bylem pewny yamahy a w domu to onkyo zagralo duzo lepiej - dla mnie oczywiscie

Ja miałem to samo dźwięk z Yamahy za ostry w Onkyo jakoś bardziej ocieplony. Musisz patrzeć pod muzykę którą słuchasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko cyfry nic nie mówiące i klasie dzwięku i przede wszystkim charakterze brzmienia. Obydwa modele Onkyo grają podobnie, bardziej spokojnie, dokładniej, plastyczniej niż Yamaha, szczególnie w stosunku do modelu R-N602. „602” to bardziej efektowne, otwarte, ekspresyjne granie z wyraźniej wyeksponowanymi skrajami pasma. Trochę inaczej wygląda sprawa z R-N803D. To wyższej klasy amplituner, zbudowany na bazie klasycznego wzmacniacza A-S701. Nadal to brzmienie ofensywne, ale bardziej wypełnione i plastyczne. Dodatkowo „803” ma system kalibracji akustyki pomieszczenia.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czysto technicznego punktu widzenia Onkyo 8270 ma lepszy przetwornik. A to co szukasz to jedynie dane techniczne, suche. Nie mające wiekszego znaczenia przy odsłuchu.

Słyszałeś o czymś takim jak upscaler (upsampling) przed przetowrnikiem?

https://audio.com.pl/testy/stereo/przetworniki-c-a/1263-cambridge-audio-azur-dac-magic-plus

No więc występuje też coś takiego jak downsampling. :)

Cieszę się że mogłem pomóc.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...