Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 jakie?


zigi1370

Recommended Posts

Witam, proszę mi coś podpowiedzieć co kupic do salonu ok. 18m2 prostokąt.

90% to filmy i ps4, reszta to jakaś muzyka.

 

Budżet najlepiej 3000. 3500 max. Subwoofer posiadam magnat 302a takze prosze o oferty kolumn 5.0 z ampli.

Myslalem o yamaha v485 i quadral 6500 albo taga 606.

 

Może coś uzywane?

 

Jeśli głownie uzywam do efektów (ps4 i filmy) to zadowole sie soundbarem jbl bar 5.1? Czy jednak nawet taki jeden z tańszych zestawów zagra zdecydowanie lepiej?

Edytowano przez zigi1370
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepszą opcją będzie klasyczny system 5.1, różnica w stosunku do soundbar będzie potężna.

Jeśli system będziesz wykorzystywał przede wszystkim do kina domowego, zaproponowałbym Ci zestaw, oparty na amplitunerze Yamaha RX-V485 oraz zestawie kolumn Polk Audio T531. To mocne, szybkie i dynamiczne granie z dobrą przestrzenią i efektem. Amplituner do nowoczesny model praktycznie w pełni wyposażony.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, AudioLive1984 napisał:

A może Heco lub coś z Wilson Audio? Na 100% warto skonsultować to z kilkoma osobami i wybrać się na odsłuch, ja ostatnio korzystałem z usług www.hifisystem.pl i sprawdzili się idealnie :) Polecam kontakt z Panem Wojciechem, super kompetentna osoba

A jednak !!

4 posty i we wszystkich polecanie jednego konkretnego sklepu. MAM Cie!! kolego nie zrobisz tu zamętu. Zmień nazwę na logo sklepu i działaj normalnie!

18 godzin temu, zigi1370 napisał:

Budżet najlepiej 3000. 3500 max. Subwoofer posiadam magnat 302a takze prosze o oferty kolumn 5.0 z ampli.

Myslalem o yamaha v485 i quadral 6500 albo taga 606.

Tu masz wybrany gotowy dobry zestaw.

HEco Victa to cena jednak wyższa. Można się zmieścić w cenie ale bez subwoofera. A to nie o to chodzi.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w poscie nr 1 Suba już mam, Magnata 302a.

 

Jaka cena za ten zestaw v485 + taga, albo quadral 6500 albo polk?

 

Zdaje sobie sprawe ze sa lepsze amplitunery ale czy je wogole wykorzystam na niespełna 18m2 w bloku? pewnie i tak bede miał wszystko skrecane na 1/3 głośności

 

Z drugiej strony do lepszego ampli zdałyby się lepsze kolumny... Błędne koło ;) a za tym wszystkim stoi określony budżet

Edytowano przez zigi1370
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do bloku może i tak jak piszesz ,że nie chcesz przeszkadzać sąsiadom to powinien wystarczyć niższy model.

Poczytaj jeszcze opinie. I wybierz już coś konkretnego i pisz do sklepów na priva o cenę i dostępność z możliwością zwrotu. Nie zapomnij wybrać kolor amplitunera/kolumn.

I przede wszystkim odsłuch. Ja stawiałbym bardziej na amplituner onkyo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wybrnąłem tylko podszedłem dobrze do tematu. A Twój atak mi się nie spodobał.

Zwrócę uwagę na Twoje posty bo widzę że starasz się pomagać ale wiele informacji wyciągasz z sieci:

Dnia 8.12.2018 o 14:09, modelarz01 napisał:

Poczytaj jeszcze opinie. I wybierz już coś konkretnego

Jako osoba doradzająca nie powinieneś pisać poczytaj w sieci :/ W sieci piszą głupoty. Tylko odsłuch to weryfikuje.

Dnia 7.12.2018 o 23:00, zigi1370 napisał:

Jaka cena za ten zestaw v485 + taga, albo quadral 6500 albo polk?

Pisz na PW albo maila.

Dnia 7.12.2018 o 23:00, zigi1370 napisał:

Zdaje sobie sprawe ze sa lepsze amplitunery ale czy je wogole wykorzystam na niespełna 18m2 w bloku? pewnie i tak bede miał wszystko skrecane na 1/3 głośności

Aco to ma za znaczenie? Dobre kolumny, dobry zestaw, gra dobrze cicho.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, S4Home napisał:

 

Dnia 7.12.2018 o 23:00, zigi1370 napisał:

Zdaje sobie sprawe ze sa lepsze amplitunery ale czy je wogole wykorzystam na niespełna 18m2 w bloku? pewnie i tak bede miał wszystko skrecane na 1/3 głośności

Aco to ma za znaczenie? Dobre kolumny, dobry zestaw, gra dobrze cicho.

otóż to... w wielu przypadkach ludzie tkwią w jakimś mylnym pojęciu, że proponowanie wyższego modelu ampli jest równoznaczne z jego mocą=głośnością.  A tu chodzi przede wszystkim o różnice (mniejsze, czy też większe) w jakość dźwięku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4home napisalem zeby poczytal jeszcze o amplitunerach bo jest niezdecydowany. A jak juz wybierze jakis konkretne modele to najlepiej jak je odslucha i wybierze jeden. Moze napisalem niezrozumiale. Tak jest na forumn, ze czasami nie wssystkich mozna zrozumiec.

Co do ataku to sam zartowales, a teraz masz pretensje. Albo ja ciebie nie rozumiem albo ty mnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Zostawmy to. Święta idą. Ale nikomu nie wciskam zalegającego sprzętu. Przy otwarciu firmy to był jeden z głównych postulatów co robimy inaczej niż inni. Dlatego na to zwracam szczególną uwagę i się złoszczę jeśli ktoś tak mówi.

Piotr

Tego samego jestem zdania.

Klutnie to raczej nie ze mna :)

Wciskanie lub polecanie komus cos co jest na sklepie jest naturalna rzecza 99,9% sklepow. Nie osadzam ciebie. Bardziej proboje nakierowac przyszlych klientów zeby wybrali konkretne modele przed pojsciem do sklepu. A s4home jak i q21 zawsze polecam na tym forum wiem, ze tym sklepom warto zaufac :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat. Szukam kina domowego do 5k. Bazując na opiniach jakość/cena wybór pada na zestaw Taga 606 se + magnat 302a no i do tego jakiś amplituner - yamaha485 (czym się różni seria V i D?) lub cos z denona 1400/1500/2400. Czytałem opinie że do kina domowego lepszy ampltuner yamahy, do słuchania muzyki lepszy denon. To prawda? Czy ktoś ma takie zestawy i może sie wypowiedzieć? Głównie sprzęt będzie wykorzystywany do oglądania filmów i tv. Co do muzyki raczej będzie to YouTube, Soundcloud czy po prostu mp3. Czy warto inwestować w lepszy sprzęt do tego typu użytkowania?

Inne pytanie o kable - rozumiem że do kolumn frotnowych potrzebne są kable o grubszym przekroju, 2,5mm wystarczy? jaki przekrój potrzebny jest do tylnych satelit?  Czytałem że kable muszą być równej długości, czy przy sprzęcie z takiej półki cenowej będzie to miało znaczenie?

Z góry dziękuję za pomoc! 

Edytowano przez Artur Scipiala
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znajdziesz jeszcze X2400 to w cenie 1800 zł jest lepszy i wniego idź. Ale chyba będzie cieżko. Wówczas zostaje onkyo 686 (jesli wystarczy budzet) albo właśnie Yamah 485 , Pioneer 933.

Do frontów wystarczy ci 2,5mm na tyły 1,5mm chyba że jest znaczna długość.

Tak kable muszą być równej długości.

Do ogłądania filmów ten zestaw będzie na prawde dobry.

W cenie 5k zmieścimy się z lepszym amplitunerem i może jakieś lepsze kolumny nawet. Jak HEco Victa.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artur Scipiala napisał:

Dziękuję ślicznie za odpowiedź. Kolumny z tyłu to 13 lub 17 metrów, w zależności jak kable ukryje. Jaki przekrój kabla nadaje się do takich odległości?

przekrój kabla głośnikowego"  - wyszukiwarrka i tam znajdziesz tabelkę. Podejrzewam ,że na taką odległość może być przekrój 2,5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2018 o 07:19, S4Home napisał:

A jednak !!

4 posty i we wszystkich polecanie jednego konkretnego sklepu. MAM Cie!! kolego nie zrobisz tu zamętu. Zmień nazwę na logo sklepu i działaj normalnie!

Tu masz wybrany gotowy dobry zestaw.

HEco Victa to cena jednak wyższa. Można się zmieścić w cenie ale bez subwoofera. A to nie o to chodzi.

 

Piotr

Na Wasze nieszczęście z tym sklepem poza zakupami nie mam nic wspólnego :) 

Do Was miałem za daleko, żeby jechać na odsłuch, więc nie miałem możliwości kontaktu z Wami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...