Skocz do zawartości

Wybór stereo do domu


Kuba Piotrowicz

Recommended Posts

Witajcie,

Jestem zieloniusieńki jak trawka na wiosnę, a czytanie o audio sprawia ze zamykam komputer bo nie sposób mi ogarnąć natłoku informacji i danych:) stad prośba o wsparcie.

Aktualnie remontuję dom, do którego się wprowadzę za kilka miesięcy, więc to idealny czas na zakup audio, tak by poukrywać kabelki i dostosować pod nie całe pomieszczenie.

Słucham rapu i r&b więc zależy mi na dobrym basie i pełnym brzmieniu. Salon będzie miał ok 40m2. Myślałem o wzmacniaczu + cd + 2kolumny. Słucham głównie płyt, choć jeśli jest szansa żeby ten sprzęt grał też muzykę z laptopa/youtube/radio może warto. Budżet? Ciężko powiedzieć, jeśli powiecie ze sprzęt za 2500 niewiele będzie różnił się od tego za 4000 (lub ja nie usłyszę różnicy) to wole wydać mniej, jasne, ale póki co szukam opcji i chętnie posłucham wskazanych propozycji.

Moim odwiecznym marzeniem był b&o beosound 9000 i dziś, gdy mógłbym go mieć, obawiam się ze nie zagra tak jakbym tego chciał a za cenę używanego sprzętu mogę mieć niezłej jakości sprzęt nowy. Choć i tu się nie zamykam, może być coś z drugiej reki.

Chętnie poznam opinie i propozycje.

Z góry serdeczne dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

W przypadku fabrycznie nowego zestawu jest kilka konkretnych konfiguracji, które powinny usatysfakcjonować. Na pewno warto system zbudować na bazie wzmacniacza NAD C356 BEE do którego dobralibyśmy odtwarzacz Onkyo C-7030 lub Pioneer PD-30AE. Dobrym uzupełnieniem będzie zestaw kolumn Monitor Audio MR6 lub droższy i lepszy, idealnie nadający się do Twoich preferencji muzycznych Polk Audio Signature S55E. Jeśli lubisz wyraźnie wyeksponowane skraje pasma, ciekawą opcją będzie francuska elektronika Advance Acoustics X-i50BT z odtwarzaczem X-CD5 w połączeniu z kolumnami Klipsch R-820F.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jesteś na granicy. Jeśli sprzęt nowy to sprawdzi Ci się NAD 326BEE + Pioneer PD10 lub Yamaha CDS300. Do tego można dobrać kolumny pokroju Magnat Shadow 207 lub Melodika BL40MKIII, chodź te będą deczko za małe. Ewentualnie Yamaha AS 501 + CDS 300 + Chromecast audio (dla sieci) + te same kolumny.

 

Chyba że sprzęt lub któryś element używany. Wtedy wybór lepszy. Ile masz płyt? Opłaca się kupować nowy CD za 1000 zł? To wiele zmieni jeśli ten budżet przełożymy na kolumny.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Bardzo serdeczne dzięki za odpowiedzi i sugestie. Poczytam teraz o proponowanych przez Was sprzętach i kolumnach. Chcę być nieco mądrzejszy nim ruszę na odsłuchy.

Co do pytania o ilość płyt to mam ich ok. 400-500, nie zrezygnuję z nich na korzyść mp3 bo lubię to uczucie wkładania płyty na tackę:) W kwestii nowego/używanego sprzętu, tak jak pisałem, nie zamykam się. Pytanie jaki stopień ryzyka to kupno używanego sprzętu? Czy po dwóch tyg nie padnie mi laser lub inne podzespoły? Ale fakt, że może nie ma sensu kupować CD za 1000. Zapewne na forum są sklepy/serwisy handlujące używanym sprzętem, które są w stanie sprzedać sprzęt sprawdzony a nie kupiony na olx, którego ja sam nie zweryfikuję. Kolumny, myślałem mieć nowe, bo nigdy nie wiadomo, jak ktoś z nich korzystał i czy były poprawnie dobrane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Chyba że sprzęt lub któryś element używany. Wtedy wybór lepszy. Ile masz płyt? Opłaca się kupować nowy CD za 1000 zł? To wiele zmieni jeśli ten budżet przełożymy na kolumny.

Serdeczne dzięki! Niby oczywista oczywistość a jednak:) Co do Twojego zdania powyżej, jeśli używany to wybór lepszy, jakieś dodatkowe sugestie? A może uważasz, że "kup sobie chłopie nowy sprzęt, bo pogra u Ciebie jakiś czas". Tak będzie, bo pewnie prędko go nie zmienię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że 4000 to taki budżet na granicy. Dasz 5000 i masz fajny nowy. Za równe 4 masz coś niższej klasy. Bo jednak szukasz elementów w większej ilości niż inni,. Teraz mało kto wybiera CD (nie neguje, ale takie realia).

Za 4000 dostaniesz dobry sprzet używany.

Dlatego jestem w stanie Ci poradzić coś dobrego bez względu na co się zdecydujesz. Chodzi mi o to abym po prostu nie doradzał a później zmienisz zdanie.

Taki forumowy standard. :P

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, teraz rozumiem. Z tym budżetem to jest tak, że sprzęt będzie stał w salonie, będą tam inne meble, ja puszczę płytę a lepsza połowa powie: "weź to przycisz" i zadaję sobie pytanie czy poczuję różnicę. W stosunku do sprzętu zabawki, na którym słucham dziś - na pewno, ale czy sprzęt za 4 a za 5tys zrobi taką różnicę? Muszę się wziąć za słuchanie, wtedy będę mądrzejszy.

A jeszcze na koniec powiem, że wszystko fajnie ale to, co wybrałem jest zwyczajnie brzydkie, a będzie wyeksponowane i musi wyglądać i wrócimy do początku:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kuba Piotrowicz napisał:

Niby oczywista oczywistość a jednak:) Co do Twojego zdania powyżej, jeśli używany to wybór lepszy, jakieś dodatkowe sugestie?

40 km. od Ciebie w Myślenicach ma komis kolega Pumpurek piszący / choć ostatnio rzadko / na tym forum. Sam u niego kupowałem i jest ok. Proponuję się skontaktować / wystarczy wpisać Komis Audio Myślenice/. To tak na wypadek gdybyś poszedł w stronę sprzętu używanego , na miejscu możesz odsłuchać, a po za tym masz jakaś gwarancję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...