Skocz do zawartości

Słuchawki sceniczne, przestrzenne z nutka basu ~600zł


Recommended Posts

Udało mi się dostać 3 miesięczne HP151 za 280zł, ktoś na olx z mojego miasta je sprzedawał więc głupio by było nie skorzystać z takiej okazji. Od razu je podłączyłem do PC i zauważyłem, że są bardzo ciche, w zasadzie to muszę głośność ustawiać na około 80% w windowsie żeby komfortowo słuchać czegokolwiek więc we znaki daję się słaby wzmacniacz słuchawkowy na zintegrowanym układzie płyty głównej.
Odbija się to zapewne również na basie bo jest go mniej niż w cloudach, za to góra jest większa i wyłapuje dźwięki które wcześniej były przytłumione.

Mam nadzieję że kupno nowej karty dźwiękowej rozwiąże problem z głośnością i basem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M220 grały by dużo ciszej i basu było by znacznie mniej. Taka jest też cecha słabych wzmacniaczy z integry. HP151 są w stanie zagrać dość głośno z dobrego telefonu, ale trzeba się liczyć z tym że często trzeba ustawiać głośność na maksimum. Karta dźwiękowa z wzmacniaczem słuchawkowym powinna rozwiązać problem ze zbyt cichym graniem i basu powinno być więcej.

Aby trochę zwiększyć głośność z integry warto na equalizerze podnieść nieco wszystkie słupki dla zwiększenia wzmocnienia. Jednak jeśli się z tym przesadzi może to doprowadzić do przesterowywania dźwięku i będzie wtedy kiepsko. Sprawę może poprawić użycie nawet taniego wzmacniacza słuchawkowego ( za nap około 100 zł lub mniej bez obudowy ). Do HP151 takim niedrogim i wystarczającym DAC/Ampem jest SMSL M2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Karta dzisiaj dotarła, na szczęście bez cła. Poczta polska trzymała paczkę w magazynie przez 5 dni zanim wydali do doręczenia.... No ale jest i działa.
Masa opcji do regulacji dźwięku, a jak opcje Impendance z low na high zmienię do słuchawki dostają mega kopa do głośności i basu. Bas jest teraz tak mocny że całe muszle aż drgają :D Nawet moje Microlaby b-77 dostały kopa do basu i czysto kopią nawet na dużej głośności.

Jestem bardzo zadowolony z zakupu ale lepiej nie zapeszać, bo póki co karta pracuje 1 godzinę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zbyt wcześnie się cieszyłem kartą, bo właśnie padła... Nagle podczas grania przestała działać prawa słuchawka, myślałem że to coś ze słuchawkami ale podpiąłem pod zintegrowany układ i wszystko ok. Odinstalowałem sterowniki tempoteca, wyjąłem karte z gniazda i podłączyłem raz jeszcze, sprawdzałem na głośnikach i słuchawkach i cały czas działa tylko lewa słuchawka albo lewy głośnik. Na głośnikach słychać lekko prawą stronę ale na słuchawkach nic.... Co mogło paść i czemu w tak krótkim czasie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem balans całkiem na prawą słuchawkę i było wyczuć lekko słyszalny dźwięk, zacząłem się bawić opcjami w karcie i włączyłem/wyłączyłem voice clarity i audio brilliant po czym dźwięk w prawej słuchawce jakby się odblokował i wróciło do normy... Teraz już wszystko gra jak należy ale martwię sie że coś takiego sie powtórzy. Przynajmniej znalazłem jakies rozwiązanie

Wina sterowników czy samej karty?

Edytowano przez pawelox01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałbym ustawić kartę na słuchawki o niskiej impedancji. Jeśli używasz słuchawek o impedancji 32 ohm i ustawienia jako wysoka impedancja możesz nadmiernie przeciążać wzmacniacz słuchawkowy. Ustawienie zbyt wysokiej impedancji słuchawek może przyczynić się również do łatwiejszego spalenia przetworników w słuchawkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,
Po dłuższym czasie testowania karty wykryłem co powodowało brak dźwięku w słuchawkach i głośnikach. Okazało się, że problemem jest prąd, a raczej wyładowanie elektryczne. Często w mieszkaniu "strzelam prądem" jak dotknę metalowych rzeczy jak np. podstawka monitora, obramowanie kuchenki albo kopię dziewczynę (chociaż to akurat jest zabawne :D) 
Przez te wyładowania idzie zwarcie w karcie co powoduje właśnie taki efekt, że przestaje działać prawa słuchawka.

Kupiłem higrometr do pomiaru wilgotności w pokoju i pokazuje w tej chwili 27%, suche powietrze przez mróz i gorące grzejniki robią swoje więc kupie nawilżacz powietrza, które i tak był w planach żeby kupić i zobaczę czy poprawi to sytuacje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...