Skocz do zawartości

Słuchawki sceniczne, przestrzenne z nutka basu ~600zł


Recommended Posts

Witam.

Na nowy rok chcę wymienić swoje HyperX cloud II na coś wyższej klasy. Po obecnych słuchawkach można sie domyślić, że jestem graczem i głównie do tego celu będą używane nowe słuchawki.
Lubię bas ale główną role gra tutaj scena. Oprócz słuchawek dokupię również źródło karta dźwiękowa / dac.

Budżet ~1200zł

To co mnie interesuję to:
Typ konstrukcji - otwarte/półotwarte
Brzmienie w stylu V 
Podoba mi się odpinany kabel - (AKG K702)
Duża scena

Moje typy:
AKG k702 - niby mało basu ale jest możliwość modernizacji poprzez porty bass-reflex i ocieplenie DACiem
ATH AD700x
DT990 600ohm
AKG K612 PRO

Na słuchawki + Dac/karta dźwiękowa chcę przeznaczyć 1000-1200zł (używki wchodzą w grę)

Proszę o pomoc w wyborze

Pozdrawiam,
Paweł

Edytowano przez pawelox01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sprawdze ten sklep.

Czytałem dokładnie audiofanatyka i polecane modele słuchawek i natrafiłem na jeszcze jeden ciekawy model, AKG M220 pro do kupienia z zagranicznej strony za około 250-300zł, równiez odpinany kabel, sceniczne z lekkim basem

Edytowano przez pawelox01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K702 nie grają w stylu "V"

Nie mają zbyt mocnego basu, nie specjalnie nadają się do np cięższych klimatów.

Odblokowane bass porty ocieplają brzmienie, niskie tony są rzeczywiście mocniejsze, delikatnie mniej konturowe i mogą niżej zejść.

Co do K702 z odblokowanym bass portem miałem zastrzeżenia do co impaktu oraz wypełnienia, brakowało mi nieco pod tym względem.

K612pro miałem bardzo sobie chwalę, ale Cb stać na nieco lepsze słuchawki.

Najbardziej spodobały mi się AKG Q701, miały coś w sobie czego brakowało mi w K702.

Co do Beyerów DT990 600ohm będzie problem czym je napędzić ? Mało Ci zostanie kasy na źródło odpowiednio mocne, często polecany pod Beyery jest właśnie Aune T1 ale to już drogie źródło.

AKG M220pro nie są tak wysokiej klasy jak wyżej wymienione słuchawki, oczywiście gusta są bardzo ważne, może By tobie akurat się podobały, moim zdaniem nie zagrają tak klasowo jak np. Q701.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Arko55 napisał:

ale Cb stać na nieco lepsze 

Niby tak ale nie jestem audiofilem i nie wiem czy jest sens wykładać więcej pieniędzy na coś czego w pełni nie wykorzystam. 

Takie AKG m220 pro kupie za 350, drugie tyle dam na źródło i za połowę budżetu teoretycznie mam zestaw grający lepiej niż gamingowe cloudy z alc 892

Edytowano przez pawelox01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FX Audio DAC X6 gra dosyć równo, podobnie do Prodigy Cube. Za 350zł nic specjalnie lepszego nie kupisz.

Według mnie warto się zastanowić nad FX Audio. Chyba, że masz możliwość kupna wewnętrznej karty wtedy można coś lepszego używanego np Xonar ST/STX.

Zawsze możesz w przypadku tych wymienionych źródeł wymienić opampy w razie poprawy dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że SMSL M3 byłby lepszy od FX Audio DAC X6 i trochę by dociążył dół słuchawek, do tego jest mocniejszy. Z wewnętrznych kart możesz szukać już chyba z używanych kart AIM SC808.

Niektórzy bardzo chwalą Audioquest DragonFly Red.

Słuchałeś m220 pro ? Nie wiem czy nie będziesz nimi trochę rozczarowany jeśli nie. Myślę ze za 600 zł można kupić lepsze słuchawki do domowego słuchania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są używane aim sc808 ale w cenie nowych i z reguły bez gwarancji, dodatkowo nie wiadomo czy trafie wadliwą sztukę, a z xonarów to chyba tylko stx II bo reszta jest na stare złącze pci, a ja potrzebuje pci-e, tylko że ten stx II kosztuje 1000zł a w tej cenie to pewnie znalazłbym coś lepszego.
Jest jeszcze sound blaster ae-5 ale jego recenzja na audiofanatyku nie napawa optymizmem :D

m220 pro nie sluchalem ale czytałem o nich sporo, na massdropie są za 50$, najwyżej odsprzedam jak mi nie podejdą

Edytowano przez pawelox01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że FX audio DAC X6 jest naprawdę mocny czytając na necie.

"Jako jedno z nielicznych urządzeń w swojej klasie FX-Aduio DAC-X6 dysponuje wzmacniaczem słuchawkowym opartym o chip TPA6120 dzięki czemu potrafi oddać moc do 1000mW (słuchawki 16Ohm)" to zasługa mocnego opampa.

W dodatku ma zasilacz w zestawie i nie ma ograniczeń jak SMSL M3 przez zasilanie wyłącznie pod USB.

Oczywiście jak się dane combo będzie zgrywać z M220pro tego nie powiem, być może barwa z SMSL będzie autorowi bardziej odpowiadać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko o dwie karty które właśnie przeglądam.
Używany Audiotrak Prodigy x-fi https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-audiotrak-prodigy-7-1e-x-fi-audio-466667/
oraz
Nowa Tempotec Serenade za około 400zł na aliexpress, coś podobnego do aim sc 808 https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-tempotec-serenade/

Co o nich powiecie? Obiec działaja na win 10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie tendencja jest taka ze im bardziej otwarte słuchawki tym o przestrzenność dźwięku jest łatwiej, tyle ze sama konstrukcja o tym jeszcze nie przesądza. AKG K240 Studio są bardziej przestrzenne od HP151, jednak ich bas jest bardzo szczupły przy SoundMagicach, a te mimo ze zamknięte to z przestrzennością jest zupełnie dobrze.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie myślę ze jeśli chodzi o bas to znajdziesz najprawdopodobniej taki jaki szukasz w HP151 , bo AKG grają bardziej górą. Tyle że ich góra również nie należy do łagodnych.

Zwróć uwagę że czułość M220 podawana przez producenta to 91 dB/mW i do tego impedancja 55 ohm. One wymagają mocnego wzmacniacza słuchawkowego. Bez tego jest kiepsko.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...