Skocz do zawartości
pawelox01

Słuchawki sceniczne, przestrzenne z nutka basu ~600zł

Recommended Posts

Generalnie myślę ze jeśli chodzi o bas to znajdziesz najprawdopodobniej taki jaki szukasz w HP151 , bo AKG grają bardziej górą. Tyle że ich góra również nie należy do łagodnych.

Zwróć uwagę że czułość M220 podawana przez producenta to 91 dB/mW i do tego impedancja 55 ohm. One wymagają mocnego wzmacniacza słuchawkowego. Bez tego jest kiepsko.

Edytowano przez MobyDick

W takim razie wybiorę HP151 i kartę tempotec serenade. Dzięki wszystkim za pomoc. Jak już będę miał zestaw w domu to napiszę tutaj jak się sprawuje :)

Udało mi się dostać 3 miesięczne HP151 za 280zł, ktoś na olx z mojego miasta je sprzedawał więc głupio by było nie skorzystać z takiej okazji. Od razu je podłączyłem do PC i zauważyłem, że są bardzo ciche, w zasadzie to muszę głośność ustawiać na około 80% w windowsie żeby komfortowo słuchać czegokolwiek więc we znaki daję się słaby wzmacniacz słuchawkowy na zintegrowanym układzie płyty głównej.
Odbija się to zapewne również na basie bo jest go mniej niż w cloudach, za to góra jest większa i wyłapuje dźwięki które wcześniej były przytłumione.

Mam nadzieję że kupno nowej karty dźwiękowej rozwiąże problem z głośnością i basem

M220 grały by dużo ciszej i basu było by znacznie mniej. Taka jest też cecha słabych wzmacniaczy z integry. HP151 są w stanie zagrać dość głośno z dobrego telefonu, ale trzeba się liczyć z tym że często trzeba ustawiać głośność na maksimum. Karta dźwiękowa z wzmacniaczem słuchawkowym powinna rozwiązać problem ze zbyt cichym graniem i basu powinno być więcej.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się