Skocz do zawartości

Pierwsze Stereo


wohard

Recommended Posts

Witam,

Powoli przymierzam się do zakupu stereo ale jest tyle tego że ciężko coś wybrać, więc przejdę do rzeczy:

1. Budżet - 2000-3000 zł na całość (nowe lub używane o ile spełni wymagania);

2. Pokój około 20m2, kolumny podstawkowe;

3. Chcę do niego podłączyć TV i konsolę (w obu przypadkach można przez HDMI lub optykiem);

4. Muzyka będzie puszczana z kompa lub telefonu (Spotify i Youtube itp), pendrive, radio nie jest konieczne;

5. CD/DVD - całkowicie zbędne;

6. Wifi lub Ethernet, Bluetooth muszą być.

7. Muzyka - 70% rock i jego odmiany, reszta bardzo różna. Nie znam się na opisywaniu dźwięku, ma ładnie i czysto grać, basu nie musi mieć tyle żeby sąsiadowi szklanki z kredensu spadały. 

8. Stereo sporadycznie do filmów będzie używane, ale nie zależy mi na jakimś dźwięku przestrzennym itp, po prostu to będzie lepsze niż głośniki z TV. 

Na tą chwilę posiadam soundbar JBL Cinemabase, ale chcę się go pozbyć na rzecz jakiegoś stereo.

 

Za pomoc i wszelkie sugestie z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, system zbudowałbym na bazie amplitunera sieciowego Yamaha R-N402D lub wyższego i lepszego R-N602 oraz zestawu kolumn Heco Aurora 300. To konfiguracja, która zapewni Ci pełna funkcjonalność sieciową oraz uniwersalne brzmienie z dobrą dynamiką, szybkością.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięku nie potrafię opisać, ma ładnie, wyraźnie grać przy muzyce rockowej, bo soundbar całkowicie sobie z tym nie radzi(perkusja jest tłem, gitary się zlewają, basowej nie sposób usłyszeć, a wysokie tony drażnią). Radzi sobie jako tako przy muzyce elektronicznej, ale jej zdecydowanie mniej słucham. Bardzo ważnym aspektem jest możliwość puszczenia muzyki z kompa lub tel przez  Bluetooth i możliwość podłączenia Xboxa One który służy mi jako takie małe centrum multimedialne (KODI, Netflix).

A jeszcze mam pytanie, jak wygląda opcja wypożyczenia sprzętu? Chętnie pojechałbym gdzieś na odsłuch, ale mieszkam przy granicy z Niemcami i do większych miast mam od 50km w górę, do Wrocka gdzieś 160. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...