Skocz do zawartości

Zestaw kina do 3000


Cvaniak

Recommended Posts

Witam, od pewnego czasu szukam kina domowego, będzie to moje pierwsze własne kino domowe lecz nie mogę się zdecydować i mam pewne dylematy. 

Mój budżet to 2000 do 3000 MAX. 

Lecz po przeczytaniu dużo tematów na tym forum,zastanawiam się czy nie lepiej kupić jakiś lepszy amplituner i później dokupić kolumny bo jak widziałem dużo osób pisze ze za takie pieniądze będzie to słabe kino domowe i strata pieniędzy .

Na chwilę obecną moją uwagę przyciągnęło kino domowe Yamahy oraz denona. 

Yamaha MusicCast RX-V485 + kolumny pure acoustics 

Denon AVR-X1400H + kolumny eltax Monaco 5.0 

Mój pokój jest to prostokąt 16 m2. Główne zastosowanie kina będzie w większości do filmów oraz gier i od czasu do czasu muzyki. 

Na chwilę obecną posiadam kolumny eltax universe które były z denonem Avr 390 kupowane x lat temu przez mojego tatę. 

 

Edytowano przez Cvaniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane!

W cenie 3000 nie znajdziesz fajnego kina z subem. 

Serio. W twoich przykładach jeszcze jest spoko amplituner ale już kolumny nie. No i niestety to tak będzie wyglądać. Będą lepsze kolumny to amplituner dziad. 

A więc lepiej jeść iść w używany. 

Rozgladnij się i podeślij jakieś typy które znalazłeś. To się wypowiem.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znowu wolał bym wszystko nowe bo też się zastanawiam czy nie wybrać jakiegoś lepszego amplitunera 2000-2500 a kolumny z czasem dokupić a na razie podpiąć te eltaxy. 

A tak to szukać jakieś tago harmony czy jakieś jamo czy co 

Dziękuję za udzielenie pomocy....... 

Edytowano przez Cvaniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cvaniak napisał:

Ręce opadają najwięksi znawcy na tym forum gówno pomogą jak bym się zadeklarował że od was chce jakiś sprzęt kupić to bym zyskał odpowiedź w 1 dzień. 

Spokojnie,po weekendzie branża na pewno się wypowie w temacie.

Po drugie budżet masz mały (ja na same stereo wydałem 6500,a zakładałem 4500 wolałem dołożyć tym bardziej że kupuję na kilka lat,sprzęt ma grać tak jak mi się  podoba,a nie z opinii) i nie dziw się że ciężko coś proponować ampli+5.1 jeszcze nowy, zresztą już Piotr Ci pisał.

 

Dnia 7.12.2018 o 17:33, S4Home napisał:

Używane!

W cenie 3000 nie znajdziesz fajnego kina z subem. 

Serio. W twoich przykładach jeszcze jest spoko amplituner ale już kolumny nie. No i niestety to tak będzie wyglądać. Będą lepsze kolumny to amplituner dziad. 

A więc lepiej jeść iść w używany. 

Rozgladnij się i podeślij jakieś typy które znalazłeś. To się wypowiem.

Piotr

 

Po trzecie, to masz wybór,albo kupujesz lepszy amplituner np.Onkyo tx686,Yamaha 685,Denon AVR 2500 podłączasz na początek Eltaxy i zbierasz kasę(może raty) na lepsze kolumny.

Po czwarte, dokladasz trochę np.Yamaha 485+ Taga harmony tav606v3+sub magnat 302a

lub 

https://www.q21.pl/yamaha-rx-v485-polk-audio-t531.html + sub magnat 302a

 i masz sprzęt nowy,sprawdzony i jak dobrze pogadasz to branża powinna zrobić dobrą cenę.

Po piąte, sprzęt używany,musisz znaleźć kilka propozycji, przedstawić,by można było się wypowiedzieć czy warto w to iść.

Sam musisz sobie odpowiedzieć która,opcja bardziej Ci odpowiada,na co Cię stać,wtedy łatwiej będzie zawęzić pole w poszukiwaniu.

Po szóste,moim zdaniem nie kupuj w ciemno,warto wybrać się na odsłuch.

Po siódme, nie bądź w gorącej wodzie kąpany z zakupem,bo kupisz byle co,a później możesz żałować .

 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy warto dopłacać do takiego amplitunera jak Yamaha RX-V685 w końcu to już jest 2800 PLN za sam amplituner. 

Te eltaxy aż tak tragicznie będą grały z ww amplitunerem? 

Mogę wziąć ewentualnie Yamahe RX-V685/RX-V585 i tego suba magnat i podpiąć te eltaxy na razie lub wziąć jakieś kolumny na raty. 

Zakupy mogę jedynie zrobić w rtv euro agd lub media expert lub w sklepach podobnych w mojej okolicy nie ma sklepów typowo audio. 

Mieszkam 30 km od Radomia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Cvaniak napisał:

S4home czy q21 jest ponad 250 km od mojej miejscowości dlatego napisałem że jedyne sklepy to rtv euro itp. 

Tak wiem, dlatego napisałem że jest możliwość wypożyczenia sprzętu do domu,wysyłka kurierem.Jutro branża pracuje,także nic nie zaszkodzi zapytać na jakich warunkach wypożyczają sprzęt.

Jeżeli chodzi o Yamahę 685 w porównaniu do 485,ma większą moc powinna zagrać w kinie lepiej, więcej wejść i wyjść HDMI i jako jedyny z tych co opisałem ma pre out wyjście pod wzmacniacz stereo jeżeli byś miał zamiar kiedyś rozbudować sprzęt i uzyskać lepszą jakość w muzyce,ale pytanie czy to wykorzystasz.

Eltaxy jak grają to nie wiem, ponieważ ich nie słyszałem, więc tutaj musisz poczekać na opinie innych.

Zestawy Taga,Polk czy Qudral,które podałem Ci wcześniej przewijają się często na tym forum i w kwotach koło 4000 jeżeli chodzi o nowe są często polecane przez branżę (czyli w miarę tanio,ale gra przyzwoicie).

Fajnie by było byś właśnie posłuchał trochę sprzętu,wiem że nie zawsze jest to takie proste,ale pozwoliło by to Ci wyrobić chociaż trochę osobiste zdanie,jak Ty to odbierasz czy słyszysz te różnice między jednym,a drugim sprzętem czy warto dopłacać,tym bardziej że ma być to Twoje własne pierwsze kino.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczamy sprzęt na odległość. I wiele osób z tego korzysta. Czy to 50 czy 500km. Miałem też ci coś doradzić bo uważam że dokładanie do amplitunera nie ma sensu bo.....

Ale Twoje podejście bardzo mnie zmartwiło. I nie wiem jak pozostali koledzy z branży ale ja mam weekendy wolne i odpisywałem Ci po kilku minutach nawet. Ale teraz

18 godzin temu, Cvaniak napisał:

Ręce opadają najwięksi znawcy na tym forum gówno pomogą jak bym się zadeklarował że od was chce jakiś sprzęt kupić to bym zyskał odpowiedź w 1 dzień. 

nie pożyczę Ci sprzetu, nie przygotuję wyceny i nie doradzę. Szukaj pomocy w Euro.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

nie pożyczę Ci sprzetu, nie przygotuję wyceny i nie doradzę. Szukaj pomocy w Euro.

 

Piotr

Nie chciałem od was wypożyczać sprzętu ani kupować. Chciałem tylko prostej porady przed zakupem by nie kupić szrotu bym później żałował. 

 

Przepraszam ale poniosły mnie nerwy bo zależy mi na czasie. 

Kamil 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2018 o 23:16, maverick2005 napisał:

Tak wiem, dlatego napisałem że jest możliwość wypożyczenia sprzętu do domu,wysyłka kurierem.Jutro branża pracuje,także nic nie zaszkodzi zapytać na jakich warunkach wypożyczają sprzęt.

Jeżeli chodzi o Yamahę 685 w porównaniu do 485,ma większą moc powinna zagrać w kinie lepiej, więcej wejść i wyjść HDMI i jako jedyny z tych co opisałem ma pre out wyjście pod wzmacniacz stereo jeżeli byś miał zamiar kiedyś rozbudować sprzęt i uzyskać lepszą jakość w muzyce,ale pytanie czy to wykorzystasz.

Eltaxy jak grają to nie wiem, ponieważ ich nie słyszałem, więc tutaj musisz poczekać na opinie innych.

Zestawy Taga,Polk czy Qudral,które podałem Ci wcześniej przewijają się często na tym forum i w kwotach koło 4000 jeżeli chodzi o nowe są często polecane przez branżę (czyli w miarę tanio,ale gra przyzwoicie).

Fajnie by było byś właśnie posłuchał trochę sprzętu,wiem że nie zawsze jest to takie proste,ale pozwoliło by to Ci wyrobić chociaż trochę osobiste zdanie,jak Ty to odbierasz czy słyszysz te różnice między jednym,a drugim sprzętem czy warto dopłacać,tym bardziej że ma być to Twoje własne pierwsze kino.

Dziękuję za wszystkie porady ostatecznie zdecydowałem się na onkyo tx nr 686 + kolumny taga harmony TAV-606 v3 oraz sub magnat 302a 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci jakie będą wrażenia:

 

" po podłączeniu sprzetu jestem zachwycony dźwiękiem, Gra tak jak się spodziewałem. Mocno, dynamicznie, konkretnie. Obsługa amplitunera to sama przyjemność. Zdecydowanie polecam wszystkim ten zestaw"

Plus minus coś takiego. Dlaczego?

- Bo wujek Piotrek poleca ten zestaw tutaj na forum i gra dobrze.

- Bo kolega nie odsłuchał nic innego i nie ma porównania. Więc co by nie kupił i tak będzie zadowolony.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2018 o 07:01, S4Home napisał:

Powiem Ci jakie będą wrażenia:

 

" po podłączeniu sprzetu jestem zachwycony dźwiękiem, Gra tak jak się spodziewałem. Mocno, dynamicznie, konkretnie. Obsługa amplitunera to sama przyjemność. Zdecydowanie polecam wszystkim ten zestaw"

Plus minus coś takiego. Dlaczego?

- Bo wujek Piotrek poleca ten zestaw tutaj na forum i gra dobrze.

- Bo kolega nie odsłuchał nic innego i nie ma porównania. Więc co by nie kupił i tak będzie zadowolony.

Piotr

Było dokładnie tak jak mówisz choć najbardziej jestem zadowolony z subwoofera i wiem już że bez niego kino domowe nie ma sensu. 

Amplituner również w porządku łatwy w obsłudze i do kalibracji. 

Kolumny będę chciał kiedyś zmienić na lepsze. 

Choć i tak jestem zadowolony. 

Edytowano przez Cvaniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...