Skocz do zawartości

ODTWARZACZE SIECIOWE


decibel66

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

PSX_20181229_223317.jpg

PSX_20181230_214937.jpg

PSX_20181230_215246.jpg

Nie wiem, czy to najlepiej dobrany duet /tani streemer + dość drogi DAC/, pewnie nie.... . Ale muszę przyznać, że na razie jestem pod dużym wrażeniem. Muzyka z TIDAL HIFI brzmi znakomicie. Szczególnie w połączeniu ze wzm. lampowym. Instalacja intuicyjna, nic nie przerywa, aplikacja Onkyo bardzo przyjazna.

Na razie proszę mi nie kupować płyt CD w prezencie.. ?

Do Siego Roku!!! 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, decibel66 napisał:

Na razie proszę mi nie kupować płyt CD w prezencie.. ?

A już miałem coś wybrane?

A tak na serio, Onkyo pracuje teraz tylko jako transport i widocznie tę rolę spełnia znakomicie skoro przy takim systemie jesteś zadowolony! Super, troszkę zazdroszczę i zawsze podziwiam ile miejsca zajmuje porządny wszystkomajacy system ?

Czy to Audio Physics? 

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

Mam Node 2i podpięty coaxialem do zewnętrznego dac. Dodatkowo wymieniłem w nim kabel sieciowy. Jak na mój gust gra to całkiem fajnie. Mam pytanko odnośnie Tidal Masters. Node2i  to obsługuje, natomiast mój DAC to chiński Gustard a20h, który nie jest na liście MQA partners. DAC ma wyświetlacz, na którym wyświetla parametry streamingu. Wczoraj np przy odsłuchu Division Bell, który jest w Tidal Masters w najwyższej jakości 24/96, dac pokazuje również 96. Czy to oznacza, że jednak obsługuje strumieniowanie MQA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Inferno napisał:

Na 100% Twój DAC wie jaki sygnał ma na wejściu. Pytanie co dalej z tym robi, czy nie ma jakiegoś upsamplingu. 

No właśnie nie wiem. DAC pokazuje na wyświetlaczu 96, ale czy to jest pełne MQA, to nie mam pojęcia. Gdzieś czytałem, że dla pełnego MQA trzeba, żeby zarówno streamer i dac potrafił to dekodować programowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 14.03.2019 o 10:36, ciszyn11 napisał:

No właśnie nie wiem. DAC pokazuje na wyświetlaczu 96, ale czy to jest pełne MQA, to nie mam pojęcia. Gdzieś czytałem, że dla pełnego MQA trzeba, żeby zarówno streamer i dac potrafił to dekodować programowo.

Nie ma takiej potrzeby, jeśli streamer dekoduje MQA to Dac nie musi... trzeba tylko pamiętać o prawidłowym ustawieniu opcji MQA w menu streamera.

Niektóre urządzenia dają użytkownikowi wybór: blokowanie sygnału MQA / dekodowanie sygnału MQA / przesyłanie dalej zakodowanego sygnału MQA.

Pozdrawiam, Andrzej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2019 o 16:14, MariuszZ napisał:

Czytałem o Node2i, że mimo iż świetny streamery to słabo wypada jako DAC. Korzystając z we Toslink tylko 88 dB (stosunek sygnał/szum). Gustard lepiej - 100 dB ale chcąc cieszyć się jakością Hi Res warto pomyśleć o lepszym DAC. Tu źródło Link. Pozdrawiam.

Cześć. Kupiłem właśnie dac Exogal Comet Plus. Nie wiesz może jak on wypada w rankingach pomiarowych? W tym linku, który podałeś nie widzę go na liście :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ciszyn11 napisał:

W tym linku, który podałeś nie widzę go na liście :)

Tam sprzęt dla ludu jest mierzony, a ten Exogal to już wyższa liga 😉 z opisów na forach to bardzo dobry DACoWzmak. Fakt, że na programowalnych procesorach mający swoje algorytmy obróbki dźwięku, jak Chord Hugo czy Korg, stawia go w innej lidze. Sama firma jako swe audiofilskie motto zadeklarowała chęć tworzenia urządzeń gwarantujących maksymalną satysfakcję, a nie bicie laboratoryjnych rekordów, więc nie ma co szukać parametrów na siłę. Stosunek sygnał/szum ponad 106 dB więc nie top10 ale wystarczający, żeby nie zastanawiać się czy dobrze wydałem kasę. Będzie Pan zadowolony 😉 Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2019 o 16:14, MariuszZ napisał:

Czytałem o Node2i, że mimo iż świetny streamery to słabo wypada jako DAC. Korzystając z we Toslink tylko 88 dB (stosunek sygnał/szum). Gustard lepiej - 100 dB ale chcąc cieszyć się jakością Hi Res warto pomyśleć o lepszym DAC. Tu źródło Link. Pozdrawiam.

Dzięki. 

 

Dnia 27.03.2019 o 15:58, MariuszZ napisał:

Tam sprzęt dla ludu jest mierzony, a ten Exogal to już wyższa liga 😉 z opisów na forach to bardzo dobry DACoWzmak. Fakt, że na programowalnych procesorach mający swoje algorytmy obróbki dźwięku, jak Chord Hugo czy Korg, stawia go w innej lidze. Sama firma jako swe audiofilskie motto zadeklarowała chęć tworzenia urządzeń gwarantujących maksymalną satysfakcję, a nie bicie laboratoryjnych rekordów, więc nie ma co szukać parametrów na siłę. Stosunek sygnał/szum ponad 106 dB więc nie top10 ale wystarczający, żeby nie zastanawiać się czy dobrze wydałem kasę. Będzie Pan zadowolony 😉 Pozdrawiam.

Dzięki. Właśnie będę go testował w weekend i porównywał do Gustarda. Jak na mój Gustard jest bardzo dobry, u mnie miał jeszcze IFI SPDiF purifier na wejściu z Node 2i, ale nie mam pewności, czy to cokolwiek polepszało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exogal Comet zostaje. Bardzo fajny dac. Bardzo dobrze różnicuje instrumenty, a przy tym nie gra sucho i analitycznie, powiedziałbym wręcz, że lekko ociepla barwę w stosunku do Gustarda. Teraz myślę o upgradzie odtwarzacza (Node 2i)- myślę o Rasberry z hatem Digione Signature i zasilaniem liniowym. Na sąsiednim forum piszą, że to gra na poziomie Lumina D1, czy Auralica Aries, czyli transportów w okolicy 10 tys. Boję się tylko stabilności i komfortu użytkowania. Jednak Node jest genialny pod tym względem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ten cały "postęp" w formatach audio to nic innego jak sprzedawanie po raz kolejny tego samego towaru - najpierw CD, potem MP3, FLAC, teraz znowu winyl i MQA. Biznes się kręci, a prawie wszyscy słyszą różnicę. Rynek sam to zweryfikuje, a jak widać na przykładzie Exogala niektórzy zaczynają się pukać w czoło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Też czytałem, że MQA to ściema marketingowa, a sam format z definicji jest stratny. Właściciel Exogala nazwał rzecz po imieniu. Jeżeli chodzi o mnie, to stwierdziłem, że nie będę sobie tym zawracał głowy, chociaż miałem taką pokusę przy wyborze daca. Teraz szukam transportu, który pozwoli w pełni wykorzystać jego możliwości, bo nie jestem pewny, czy Node2 nie jest już ograniczeniem. Próbuję znaleźć kogoś z maliną z nakładką signature w Krakowie, żeby porównać. Jak to rzeczywiście gra lepiej to chyba złożę sobie taki player (malina, digione signature z podwójnym zasilaniem liniowym w jednej obudowie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak. MQA wraz z DSD miało na celu ożywić i zaprosić do kupna już posiadanych utworów. Obecnie wiekszosc osób korzysta z tidala czy innych Spotify i serwisów streaming owych. Więc wypadało by coś ruszyć ze sprzedażą. No i jest. Posiadales ulubiona płytę dark side of the moon? No to teraz wywierają na ciebie wpływ abyś może zainwestował w lepszej jakości :)

nadal 80 procent ludzi na problem z odróżnieniem MP3 320 od flaca. Ale ważne że mają mqa :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj są dostępne update do Node,  - kontrolera PC oraz player'a.   Zaimplementowano serwis   NUGS.NET .      Czy ktoś zna ten serwis?  Bo ja szczerze pierwsze słyszę. Z tego co zacząłem czytać na stronie nugs.net to jest stream full koncertów w bezstratnej jakości. Może coś więcej?        Dajcie znać jeśli ktoś tego próbował.

https://www.bluesound.com/wp-content/uploads/2019/04/BluOS_ReleaseNotes_3.4.3_Public.pdf

 

https://www.nugs.net/

...cd      

Wziąłem na próbę 30 dni free trial tego NUGS.NET, potem cena to $24.99/mc. Dla lubiących sluchać koncerty polecam. Obecnie sprawdzam bibliotekę, niektóre koncerty są MQA.     

23 godziny temu, JohnDoe napisał:

Dzisiaj są dostępne update do Node,  - kontrolera PC oraz player'a.   Zaimplementowano serwis   NUGS.NET .      Czy ktoś zna ten serwis?  Bo ja szczerze pierwsze słyszę. Z tego co zacząłem czytać na stronie nugs.net to jest stream full koncertów w bezstratnej jakości. Może coś więcej?        Dajcie znać jeśli ktoś tego próbował.

https://www.bluesound.com/wp-content/uploads/2019/04/BluOS_ReleaseNotes_3.4.3_Public.pdf

 

https://www.nugs.net/

 

Screenshot_20190417_201546_com.lenbrook.sovi.bluesound.jpg

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Coś tu dziwnie się pisze, nie można edytować, cytuje kiedy ja nie chcę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...