Skocz do zawartości

ODTWARZACZE SIECIOWE


decibel66

Recommended Posts

Dnia 3.04.2019 o 08:31, S4Home napisał:

nadal 80 procent ludzi na problem z odróżnieniem MP3 320 od flaca. Ale ważne że mają mqa :)

Ja też mam na kolumnach. Na słuchawkach więcej słychać. Albo inaczej, nie zawsze jest to tego warte. Kiedy moja dziewczyna zostaje sama w domu to nie słucha "MQA z Tidala" bo super dzwięk , tylko Spotify czy Deezer bo wygodniejsza obsługa i lepsze playlisty. Muzyka na pierwszym miejscu, jakość kawałek dalej. Tak BTW czy ktoś z użytkowników Onkyo NS-6130 czy NS-6170 też ma tak ,że urządzenie reaguje wolniej kiedy muzyka wysyłana jest przez chromecast ? Kiedy słucham np Tidala przez aplikację Onkyo to wszystko jest szybko i ok, a kiedy odpalam aplikację Tidal i wybieram chromecast w Onkyo to reakcja jest dużo wolniejsza i trzeba czekać i czekać. Nie wiem czy nadaje się to na gwarancję czy ten typ tak ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

 

4 godziny temu, Tomasz Syta napisał:

Kiedy słucham np Tidala przez aplikację Onkyo to wszystko jest szybko i ok, a kiedy odpalam aplikację Tidal i wybieram chromecast w Onkyo to reakcja jest dużo wolniejsza i trzeba czekać i czekać.

W pierwszym przypadku tylko sterujesz aplikacja wbudowaną w Onkyo. W przypadku Chromcast-a jest to praktycznie streaming z aplikacji na komórce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.04.2019 o 19:41, JohnDoe napisał:

Te całe MQA to chyba sztuczka popierdółka, nic więcej. Nigdzie w necie nie ma słowa o lepsiejstwie  tego formatu nad innymi. Za to tak na szybko znalazłem to: http://hd-opinie.pl/9940,aktualnosci,pierwszy-z-producentow-audio-mowi-mqa-pas.html

@ciszyn11   przypadkowo jest tam Twoj dac chyba?

Masz racje z MQA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MQA jest stratny, ale ten mankament sprytnie wykorzystano jako korzyść?! Dzięki temu formatowi plik łatwiej stremować... niższy bittrade niż analogiczny Flac24bit. To korzyść dla serwisów internetowych. Do tego dochodzi jeszcze zaimplementowana "zawartość" DRM... czyli kontrola użytkownika! No i oczywiście wymiana sprzętu, producenci muszą produkować nowe urządzenia :)

I kto tu korzysta? Serwisy streamowe (mniejsze wymagania streamingu), wytwórnie płytowe (kontrola użytkownika) i producenci (nowy sprzęt).

Natomiast audiofile mogą czuć się w pełni nabici w butelkę, nie dość że komplikacje z nowym formatem, to przy tym żadna korzyść w jakości!

 

PS. warto poczytać

https://audiophilestyle.com/ca/reviews/mqa-a-review-of-controversies-concerns-and-cautions-r701/

Edytowano przez A_ndy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Porownywany z pionierem N70AE poległ :).

Ja tylko go sluchałem raz i bezposrednio nie porownywalem ale moj kolega spedził tydzień z kolegami w salonie porownujac te 2 streamery. Wybor padł na N70AE. Z wielu powodow min funkcjionalnosci gdzie podobno oppo miało kłopot z gapless, brak pilota, i slabsza jakość szczegolnie w plikach 96 i 192.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2019 o 08:36, Fonomajster napisał:

Bardzo groźnym urządzeniem jest OPPO Sonica.

Jest w nim ES9038PRO.

Ja lepszego odtwarzacza ani DACa nie słyszałem a mam kolegów w salonie audio, więc mam dostęp.

Już nie jest produkowany, ale pojawia się na rynku wtórnym.

Też mam kolegów w niejednym salonie i akurat tego oppo to kładzie np. taki Hegel HD12 na AKMie, co i koledzy potwierdzili, chociaż w ofercie mają oppo

To, że jest w nim sabre pro, jeszcze niczego nie dowodzi, trzeba umieć dobrze zaimplementować taką kość, DAC to nie sama kość, ale też zasilanie i reszta elektroniki.

 

 

Dnia 29.04.2019 o 20:12, wallace napisał:

Spokojnie, wszyscy szanujący się audiofile przecież słyszą różnicę i nikt im nie wmówi, że nie słyszą ;)

Spokojnie, nie wszyscy audiofile ....

Wystarczy mieć oczy i inne zmysły otwarte, za A_ndy proponuję jeszcze to poczytać.

http://hd-opinie.pl/13528,audio,zasiac-ferment-czesc-i-a-moze-po-prostu-bladzimy.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

A czy ktos kojarzy odtwarzacz sieciowy spotify deezer i radio internetowe z portem USB z którego mozna grać FLAC, WAV i ma pilota? moze miec kiepski dac, bo po optyku i tak idę tym do Onkyo A-9150. Cos tanszego niz sieciowce wielkiej trojcy?

znalazlem ieast i30 pro, mam go ale urzadzenie jest slabo oprogramowane, ciagle zwiechy i humory oraz "lista ciagla" calej zawartosci USB bez podzialu na foldery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 3.04.2019 o 08:31, S4Home napisał:

Zdecydowanie tak. MQA wraz z DSD miało na celu ożywić i zaprosić do kupna już posiadanych utworów. Obecnie wiekszosc osób korzysta z tidala czy innych Spotify i serwisów streaming owych. Więc wypadało by coś ruszyć ze sprzedażą. No i jest. Posiadales ulubiona płytę dark side of the moon? No to teraz wywierają na ciebie wpływ abyś może zainwestował w lepszej jakości :)

nadal 80 procent ludzi na problem z odróżnieniem MP3 320 od flaca. Ale ważne że mają mqa :)

Piotr

👏👏👏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...