Skocz do zawartości

Yamaha RN803D + TIDAL MASTERS


ksi3zyc

Recommended Posts

Ponieważ głównie słucham muzyki na Tidalu z czasem pojawiła się chęć testowania jakości Masters.

Zainstalowałem wersję desktopową Tidala i podłączyłem PC do amplitunera za pomocą kabla optycznego.

Ponieważ akcja była spontaniczna to jest to podłączone do karty dźwiękowej zintegrowanej na płycie główne PCj a kabel optyczny jest za 30 pln z supermarketu :).

Dodatkowo gdzieś w ustawieniach karty ustawiłem częstotliwość próbkowania na 24 bity/192 kHz.

No i zaczynam się zastanawiac czy to właściwa konfiguracja? Czy w komputerze powinienem zmienić kartę dźwiękowa na lepszą albo zmienić ustawienia?

No i najważniejsze. Jakie urządzenie polecilibyście do podłączenia do Yamahy, żeby było możliwe odtwarzanie TIDALa w jakości MASTERS? 

Lepiej podłączać kablem optycznym czy RCA?

 

Niestety pomimo systematycznego czytania forów moja wiedza jest dalej mizerna więc prośba o pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ksi3zyc. Masters na Tidalu to 24 bity i 96kHz próbkownie. Jeżeli z kompa optykiem połączyłeś Wyjście z Wejściem powinno grać jak trzeba bez względu za ile i jaki kabelek ;) a skoro dało na karcie dźwiękowej ustawić 24/196 to tu ograniczeń nie przewiduję. Nie znam modelu Yamahy ale to chyba najnowszy ampli i na pewno obsłuży co dostanie z kompa. Gdybyś sygnał audio chciał po RCA do wzmaka przesłać to warto pomyśleć o lepszej karcie pod warunkiem , że masz kiepską, a nie napisałeś jaką masz. Sygnał po optyku i tak będzie przetwarzał DAC w Yamaszce, a ten pewnie jest niezły. Możesz pomyśleć o zewnętrznym DAC ale to już branża ci poleci jaki do Yamahy zagra dobrze. Ostatnio na forum chwalono DAC Cambridge Audio. Ja przymierzam się do Topping D10 na kości Xmos XU208 i ESS Sabre. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną yamahe 803D. CD S300 (yamaha) podłączyłem z amplitunerem kablem optycznym i dźwięk był naprawdę spoko.. Panowie z q21, gdzie kupowałem CD polecili zrobić to po analogu i mieli racje.. W kompie kartę muzyczną mam za 1000zł i podłączona jest optykiem gra fajnie, ale zdecydowanie lepiej po analogu. Podejrzewam, że gdybym miał wyjście coaxial w karcie z kompa grało by to jeszcze lepiej. W tym tygodniu wybieram się po kabel coaxial za ok 400zł i chcę sprawdzić jaki będzie dźwięk z CD. 

Mogę dodać tylko jedno. byłem niedowiarkiem co do jakości dźwięku przez kable, ludzie z tego fora udowodnili mi, że kable są jednak ważne.. 

Edytowano przez Gołąb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gołąb napisał:

Mam identyczną yamahe 803D. CD S300 (yamaha) podłączyłem z amplitunerem kablem optycznym i dźwięk był naprawdę spoko.. Panowie z q21, gdzie kupowałem CD polecili zrobić to po analogu i mieli racje.. W kompie kartę muzyczną mam za 1000zł i podłączona jest optykiem gra fajnie, ale zdecydowanie lepiej po analogu. Podejrzewam, że gdybym miał wyjście coaxial w karcie z kompa grało by to jeszcze lepiej. W tym tygodniu wybieram się po kabel coaxial za ok 400zł i chcę sprawdzić jaki będzie dźwięk z CD. 

Mogę dodać tylko jedno. Jak byłem niedowiarkiem jakości dźwięku przez kable, ludzie z tego fora udowodnili mi, że tak jest.. 

Jestem ciekaw efektu... O ile w przypadku transmisji sygnału analogowego do pewnego pułapu cenowego poprawa dźwięku jest uzasadniona to w przypadku coaxiala ciężko mi w to uwierzyć... Ale to moje zdanie. Wierzę natomiast w jego długość. Zaleca się żeby to było co najmniej 1,5-2m (poczytaj o transmisji sygnałów cyfrowych tym interfejsem i zachowaniu fali odbitej).

Niemniej jednak z chęcią poczekam na subiektywny test. :)

PS. Jakiej długości będzie ten kabel za 400zl?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kukocz napisał:

Jestem ciekaw efektu... O ile w przypadku transmisji sygnału analogowego do pewnego pułapu cenowego poprawa dźwięku jest uzasadniona to w przypadku coaxiala ciężko mi w to uwierzyć... Ale to moje zdanie. Wierzę natomiast w jego długość. Zaleca się żeby to było co najmniej 1,5-2m (poczytaj o transmisji sygnałów cyfrowych tym interfejsem i zachowaniu fali odbitej).

Niemniej jednak z chęcią poczekam na subiektywny test. :)

PS. Jakiej długości będzie ten kabel za 400zl?

 

o.5 m... sam jestem bardzo ciekawy różnicy pomiędzy kablem cyfrowym coaxialnym, a tym, co teraz mam (żadna rewelacja) ale żadna rewelacja gra lepiej od optyka.. jak jakość będzie podobna to na pewno kupię porządne analogowe.. 

3 godziny temu, ksi3zyc napisał:

@Gołąb a miałeś okazję porównywać granie CD vs. TIDAL Masters? 

nie.. ale podejrzewam, że CD może być o wiele niżej w jakości. 

 

Edytowano przez Gołąb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...