Skocz do zawartości

Monitory do Caspiana


hungarka1

Recommended Posts

Panowie proszę o pomoc bo spać nie mogę. Kupiłem w ciemno (dlaczego człowiek uczy się na własnych błędach?) wzmacniacz Roksan Caspian MK1. Źródłem jest Primare CD 21, monitory Quadral Rhodium 20. Do dzisiaj grałem na hybrydzie Taga harmony hta 700b za 900 zł (nowy). Nawet nie wiem od czego zacząć... Może od lepszej strony. Muzyka jest bardziej naturalna, bas lepiej kontrolowany. Tyle. Przeraża mnie jakość sceny. Kilka instrumentów włazi na siebie, zwłaszcza po lewej stronie, ogólnie bałagan. Konkretny przykład - Master of puppets (nagranie koncertowe) Metallica. W pokoiku 11 m2, na chińskiej hybrydzie wyraźne dwie gitary, jedna z skrajnie z lewej (solówka) druga skrajnie z prawej, perkusja lekko odsunięta w prawo od środka sceny, wokal środek i wyraźnie przed perkusistą! Do tego instrumenty smyczkowe pomiędzy lewą gitarą, a wokalem. Na Caspianie gitary ok, perkusja za blisko lewej strony,  Hetfield na perkusji... smyczki nie wiem gdzie. Słucham głównie heavy, gotyckiego rocka, rocka i new romantic. Ale tej ostatniej przez sentyment i wspomnienia. The Cure, Queen, Deep Purple, Pink Floyd, INXS jak flaki z olejem. Kiedy wcześniej słuchałem Love of my life Queen, to było to "coś", wokal, gitarka, chórki, cudowny fortepian, jak żywy i jeszcze ta piękna wiolonczela. Jedynie dobrze brzmi cholerny new romantic, grany niemal wyłącznie na syntezatorach. Katastrofa. Przepraszam, że tak się rozpisałem ale proszę, co mam zrobić? Wymienić monitory? Mogę kupić używki za maks 3 tys. Dodam tylko, że nie zmieniałem ustawienia kolumn. Co jest nie tak? Bo już różne myśli chodzą mi po głowie. Może wzmak uszkodzony? Pozdrawiam, Jacek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu wynika, że może być coś nie tak ze wzmacniaczem, Roksan Caspian to bardzo dobre urządzenie, różnica na korzyść Brytyjczyka powinna być przytłaczająca.

Jeśli masz możliwość, podjedz do nas ze wzmacniaczem Roksan i Taga, posłuchamy różnych modeli kolumn w naszej sali, sprawdzimy czy Roksan jest sprawny.

Co do monitorów do Roksana, to spójrz koniecznie na francuskie Jean Marie Reynoud Lucia. To rewelacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Q21 napisał:

Z Twojego opisu wynika, że może być coś nie tak ze wzmacniaczem, Roksan Caspian to bardzo dobre urządzenie, różnica na korzyść Brytyjczyka powinna być przytłaczająca.

Jeśli masz możliwość, podjedz do nas ze wzmacniaczem Roksan i Taga, posłuchamy różnych modeli kolumn w naszej sali, sprawdzimy czy Roksan jest sprawny.

Co do monitorów do Roksana, to spójrz koniecznie na francuskie Jean Marie Reynoud Lucia. To rewelacja.

Nie ukrywam, wyszedłem z założenia, że skoro Taga brzmi przyjemnie, to na Roksanie będzie "wow". Do Pabianic wybiorę się, mam tylko 110 km. Dzięki, pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, hungarka1 napisał:

 Na Caspianie gitary ok, perkusja za blisko lewej strony,  Hetfield na perkusji... smyczki nie wiem gdzie. Słucham głównie heavy, gotyckiego rocka, rocka i new romantic. Ale tej ostatniej przez sentyment i wspomnienia. The Cure, Queen, Deep Purple, Pink Floyd, INXS jak flaki z olejem. 

Jak dla mnie wszystko się zgadza. Caspian to świetny wzmacniacz , ale nie do cięższych brzmień jak Heavy Metal. Przy większym natłoku instrumentów on potrafi po prostu zlewać instrumenty ze sobą. Za szybki ten wzmacniacz też nie jest. Szczególnie pierwsza wersja , którą posiadasz. Z nowszymi Caspianami jak M1 NG czy M2 jest już lepiej, ale nadal to nie jest ich główny repertuar. Są lepsze wzmacniacze do takiej muzyki. Co innego śpiewające panie, jazz'ik itd - tutaj jest klasa. Natomiast co do Rocka jak Pink Floyd , Queen, Deep Purple to powinno być całkiem nieźle, Może brakuje Ci w Rocku po prostu tego charakterystycznego kopa, energii? Pierwsza wersja Caspiana gra dość ciepło, miękko z piękną średnicą, te nowsze są jaśniejsze, bardziej dynamiczne, zdecydowanie mocniejsze pomimo małych różnic w papierkowej specyfikacji. Tak czy tak ja Caspianów w Metalu nie widzę. Do takiej muzyki świetnie sprawdzają się wzmacniacze Naim'a, Rotel'a {szczególnie te starsze topowe modele z lat 90}, NAD'y - chociaż tu trzeba posłuchać czy taka prezentacja odpowiada, potrafią mulić niektóre modele.

16 godzin temu, hungarka1 napisał:

Panowie proszę o pomoc bo spać nie mogę. Kupiłem w ciemno (dlaczego człowiek uczy się na własnych błędach?) wzmacniacz Roksan Caspian M1 MK1

Ale doświadczenie jest bezcenne, także nie ma tego złego ... Jakby co sprzedaż ten wzmacniacz bez problemu. To bardzo chodliwy towar. A że kupiłeś używkę to malutko , albo wogóle nic nie stracisz przy odsprzedaży.

Tak czy tak , jak jest możliwość posłuchania różnych kolumn pod tym wzmakiem to jak najbardziej warto. 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mordor12 napisał:

Jak dla mnie wszystko się zgadza. Caspian to świetny wzmacniacz , ale nie do cięższych brzmień jak Heavy Metal. Przy większym natłoku instrumentów on potrafi po prostu zlewać instrumenty ze sobą. Za szybki ten wzmacniacz też nie jest. Szczególnie pierwsza wersja , którą posiadasz. Z nowszymi Caspianami jak M1 NG czy M2 jest już lepiej, ale nadal to nie jest ich główny repertuar. Są lepsze wzmacniacze do takiej muzyki. Co innego śpiewające panie, jazz'ik itd - tutaj jest klasa. Natomiast co do Rocka jak Pink Floyd , Queen, Deep Purple to powinno być całkiem nieźle, Może brakuje Ci w Rocku po prostu tego charakterystycznego kopa, energii? Pierwsza wersja Caspiana gra dość ciepło, miękko z piękną średnicą, te nowsze są jaśniejsze, bardziej dynamiczne, zdecydowanie mocniejsze pomimo małych różnic w papierkowej specyfikacji. Tak czy tak ja Caspianów w Metalu nie widzę. Do takiej muzyki świetnie sprawdzają się wzmacniacze Naim'a, Rotel'a {szczególnie te starsze topowe modele z lat 90}, NAD'y - chociaż tu trzeba posłuchać czy taka prezentacja odpowiada, potrafią mulić niektóre modele.

Ale doświadczenie jest bezcenne, także nie ma tego złego ... Jakby co sprzedaż ten wzmacniacz bez problemu. To bardzo chodliwy towar. A że kupiłeś używkę to malutko , albo wogóle nic nie stracisz przy odsprzedaży.

Tak czy tak , jak jest możliwość posłuchania różnych kolumn pod tym wzmakiem to jak najbardziej warto. 

Wielkie dzięki. Słucham teraz Vangelisa "Odyssey" i jest pięknie! Zdecydowałem, że spróbuję dobrać lepsze monitory, bo muzyka sama w sobie z Caspiana jest bardzo naturalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że tak, najważniejsze to czerpać radość z muzyki. Musisz wiedzieć, że ciężko, przynajmniej w pewnej kwocie jest dobrać zestaw , który odtworzy super wszystkie gatunki muzyczne. Niestety musimy iść gdzieś na kompromisy, "wypośrodkować" jakoś to wszystko. Mam nadzieję , że dobierzesz jakieś fajne kolumny bo Caspian to naprawdę zacny klocek.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mordor12 napisał:

No pewnie, że tak, najważniejsze to czerpać radość z muzyki. Musisz wiedzieć, że ciężko, przynajmniej w pewnej kwocie jest dobrać zestaw , który odtworzy super wszystkie gatunki muzyczne. Niestety musimy iść gdzieś na kompromisy, "wypośrodkować" jakoś to wszystko. Mam nadzieję , że dobierzesz jakieś fajne kolumny bo Caspian to naprawdę zacny klocek.

Jasne ? W przyszłym tygodniu powinienem dostać standy z Rogoza 75 cm. Wrzucę kilka fotek mojego pokoiku i poproszę kolegów o pomoc we właściwym ustawieniu. Jestem przekonany, że w aspekcie akustyki drzemie jeszcze spory potencjał. Widziałem w innych postach jak cenne są Wasze propozycje i uwagi. Moje doświadczenie jest zerowe, to będzie pierwszy raz ?. I nie napiszę na czym obecnie stoją kolumny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że zakupiłeś standy Rogoza. To porządna firma. Największym błędem jest zlekceważnie podstawek. Nierzadko ludzie stawiają docelowo kolumny podstawkowe na lekkich, chwiejnych podstawkach, ale jeśli chcemy uzyskać jak najlepsze "właściwości" soniczne z kolumn to te muszą być solidne, ciężkie, dobrze wykonane. Rogozy właśnie takie są.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...