Skocz do zawartości

Audioquest NightOwl kontra kilku koleżków


Recommended Posts

Bez wyraźnego powodu, więc chyba z nudów, postanowiłem sobie kupić nowe słuchawki. Mają grać lepiej niż obecne Sennheiser Momentum M2. Bardziej przestrzenie i z większą ilością detali. Mam kilku faworytów, ale nie dam rady wszystkich z nich przesłuchać. Czy ktoś z szanownych kolegów miał styczność z poniższymi modelami i może się podzielić swoimi spostrzeżeniami na ich temat? Może dzięki ewentualnej krytyce ktoś ze stawki odpadnie i wybór stanie się łatwiejszy (lub któreś dodatkowo zapunktują).

W szranki stają: Audioquest NightOwl,  Sonus Faber PrymaAudio-Technica ATH-A990ZSennheiser  HD630VB (wszystkie to modele zamknięte)

Coś na temat jakości wykonania, trwałości, funkcjonalności, no i oczywiście brzmienia. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłem się przekonać, że jesteś bardzo zasadniczy, a więc polecanie słuchawek innych niż wymienione nie będzie zapewne dobrym posunięciem, niemniej jednak spróbuję ;) Posiadam słuchawki AKG K701, a więc już dość stary model, nadal jednak dostępny (i to za połowę ceny, którą ja zapłaciłem). Wspominam o nich ponieważ wybrałem je, kierując się podobnymi kryteriami. Mają powiedziałbym dość lekki dźwięk, z wg mnie bardzo dobrą przestrzenią. Na pewno nie zabijają basem. Są zresztą często opisywane jako słuchawki w klimacie "studyjnym". AKG chyba ogólnie ma taką filozofię dźwięku. Problemem może być to, że są otwarte. W hałasie się niestety nie sprawdzą. Ponieważ jak już wspomniałem model nie jest nowy, opisów i testów na internetach można znaleźć wiele. Ja tylko chciałem zwrócić na nie uwagę, bo uznałem, że warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Z AKG miałem kiedyś niższy model i się szybko rozleciały, więc firma ma u mnie przechlapane;). NightHawk są chyba półotwarte a Owl zamknięte, więc są między nimi pewnie różnice. Półotwarte kiedyś już miałem i się nie sprawdziły. Za duży hałas. Muszą być zamknięte. To, że Audioquest zaprzestał produkcji to minus. Potencjalny kłopot z serwisem, a cena już konkretna i żal wyrzucać.  

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem sobie z ciekawości na ranking słuchawek w niemieckim Audio. AKG K 701 wypadają przyzwoicie - 80 punktów, Audio-Technica ATH-W1000Z - 85, NightHawk - 88, ale najlepsze jest to, że dorównują im kilka razy tańsze AKG K 702 - 88 punków.  Aż mi się zachciało ich posłuchać. Szkoda, że są otwarte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kraft napisał:

Spojrzałem sobie z ciekawości na ranking słuchawek w niemieckim Audio. AKG K 701 wypadają przyzwoicie - 80 punktów, Audio-Technica ATH-W1000Z - 85, NightHawk - 88, ale najlepsze jest to, że dorównują im kilka razy tańsze AKG K 702 - 88 punków.  Aż mi się zachciało ich posłuchać. Szkoda, że są otwarte.

A ja gdzieś na forum czytałem, że rankingi są diabła warte, bo lobby producenckie.... No, wiecie o co chodzi. Więc warto jak Kraft sugeruje (zresztą sobie) posłuchać. Jednak z zastrzeżeniem pewnym- koniecznie wg procedur ślepych testów, bo wyniki mogą być nie do uwierzenia (pardon, że znowu słowo "wiara" zostało użyte)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam uszy.... Pomiary kolego, wykresy, dane techniczne... To ponoć wystarczy, wg kolegów z tego forum (i nie tylko tego). uszy mogę Ciebie zmylić (powtarzam za @Fafniak'iem i @Kraft'em, który ten wątek napoczął)
Jeśli napisałem, że pomiary, wykresy, dane techniczne to oczywiście z zamiarem zaznaczenia co tu jest istotniejsze, bo na drugiej pozycji (niestety ranking się w ten sposób tworzy) to słuchowe testy ślepe (koniecznie ślepe) doradzamy. Trzeciej pozycji rankingu nie ma, ale pewności nie mam.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audioquesty jak słusznie zauważył @Janusz Duryn to słuchawki specyficzne, patrząc natomiast na obecną cenę i stosunek cena/ jakość- mogą być bardzo trudne do pobicia.

Sam jestem użytkownikiem poprzedniego modelu, oryginalnych Nighthawk. Ciemne, wręcz zamulone ale z odpowiednim źródłem i okablowaniem zagrają fantastyczną, ogromną sceną. Muzykalność jest wybitna. 

W obecnych modelach problemem jest przewód- dużo gorszy niż w tych, które mam ja. Po wymianie np. na Forze- otworzy się góra i będzie wszystko cacy. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kraft napisał:

Hm... To grają, czy nie grają te słuchawki? Wychodzę z założenia, że sprzęt ma grać od razu. Na dobieranie źródeł i kabli nie mam ochoty (oho, zaraz będzie krytyka takiego wygodnictwa z mojej strony;).  

Przeciwnie... Pochwalę Ciebie za tę oszczędną postawę. Po co zużywać prądu kupę (przepraszam za brzydkie słowo) ma rozgrzewki niczym na stadionie sportowym przed biegiem długodystansowym? Przecież energia elektryczna płynie z prędkością zbliżoną do prędkości światła, więc jest od razu  sprzęt gotowy do służenia spragnionemu sztuki audiofilowi.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Janusz Duryn napisał:

Też czytałem, że w pierwszej wersji kabel grał lepiej. Z tym, że bardzo szybko się łamał. W Carbonach naprawiono ten problem i przy okazji wysokich tonów jest więcej niż w pierwszej wersji. Co do jakości dźwięku z tego nowego przewodu, to trzeba sporo kasy wyłożyć na zamiennik, żeby pobić tego stockowego. I nie wystarczy tu 200-300 zł. Także jak na stock, jest i tak bardzo dobrze.

Łamał się, bo ludzie nie potrafili korzystać. W zestawie były 2 kable, jeden porządny (podobno "miniatura" kabla castle rock) oraz drugi, zdecydowanie cieńszy do zastosowań mobilnych.

I gdyby ludzie faktycznie ludzie chodząc np. po ulicy zamieniali kabel i używali tego mobilnego, to wszystko byłoby cacy. Ale nie, ten sztywny gra lepiej i nikomu nie chciało się zmieniać- a że przewód na solid corach to łamał się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch oczywiście tak, ale tutaj chciałem zaczerpnąć informacji także o walorach eksploatacyjnych. Kruszących się przewodów, niestykających wtyczek, rozpadających się padów czy uciskających pałąków nie wychwycę podczas krótkiego odsłuchu próbnego. Każda uwaga praktyczna może być ważna.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...