Skocz do zawartości

Audioquest NightOwl kontra kilku koleżków


Recommended Posts

Świątecznego szaleństwa ciąg dalszy. Dałem się skusić niskiej cenie i zamówiłem jeszcze Sonusa faber Pryma. Zawsze wzornictwo tych słuchawek bardzo mi się podobało, do tego szlachetne materiały, no miałem na nie od dawna chrapkę. Gdy dzisiaj zobaczyłem, że cena spadła do absurdalnego poziomu, nie wytrzymałem. Obecnie zamiast początkowych 2300 zł kosztują 999 zł i dodatkowo dodają do nich adapter BT Sonusa! Rabat za całość to jakieś 1 650 zł. No nie mogłem się powstrzymać. Jest duże prawdopodobieństwo, że wpasują się w mój gust i sposób słuchania (czyli cicho). Są ponoć lekko przebasowione i dobrze brzmią od niskich poziomów głośności. Zobaczymy.

f5fbbb10c418e241a806b7778cd8684c_large.thumb.jpg.1b24ff3b2bc16a2c0b992261e8f76978.jpg

acdbf9ba41485d02fd6c8b1b92a60eb6_large.thumb.jpg.e1ec68d11898c347348a6cc310269c99.jpg

sfb-pryma-02-3.thumb.jpg.38d21bcfe5ddf6882026dc26d4fe480a.jpg

slide-pure-black.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JanŻak napisał:

Zacne! Przynajmniej tak wyglądają! 

Są też zacnie zbudowane. Aluminium, stal, skóra, welur i szkło. Ani grama plastiku (no są pianki w padach, ale to się nie liczy;)

58 minut temu, Marek Jankowski napisał:

Takie zejście z ceny i pewnie jeszcze zarobią.

Czy zarobią, to nie wiem. Może po prostu chcą nie stracić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Adapter to bonus. Nie mam nawet pomysłu z czym go użyć. Będę słuchał przewodowo. Myślę, że jak na słuchawki za 1000 zł, to nie mają prawa zagrać źle, ale oczywiście zobaczymy, jak będzie. 

Ten adapter jest właściwie dedykowany tylko do tych słuchawek i robi z nich słuchawki prawie bezprzewodowe. Coś takiego to zwykle bardzo praktyczne rozwiązanie z smartphonem. Lekki adapter jest zwykle znacznie bardziej poręczny niż dość sporych rozmiarów obecne fablety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne sesje odsłuchowe Sów za mną. Chce się słuchać tych słuchawek, a to chyba najważniejsze. Są bardzo szczegółowe. Dobrze znane płyty co chwila ujawniają dźwięki, których wcześniej nie zauważałem. Trzeba będzie wszystkie płyty przesłuchać na nowo, by przekonać się, co tak naprawdę jest na nich nagrane;). 

Refleksja na marginesie. Stwierdzam, że kilkuletnia obecność na forum dużo daje. Dla zwykłego zjadacza chleba sumy jakie trzeba zapłacić za słuchawki tej klasy wydają się astronomiczne (córka za takie pieniądze kupiła swój pierwszy samochód). Ogląd sytuacji zmienia się jednak po regularnej lekturze wpisów na forum. Na tle cen np. kabli zasilających, listew, zaślepek, podkładek i wielu innych audiofilskich gadgetów, wydanie dowolnie wysokiej kwoty na zakup słuchawek wydaje się najrozsądniejszą rzeczą jaką można zrobić w życiu. Ile byśmy nie wydali na słuchawki i tak będzie to audiofilska okazja. Bez forum pewnie bym na słuchawki takich pieniędzy nie przeznaczył. A tak - płacę 1400 zł i jeszcze cieszę się, że tak mało;). Naprawdę, 2-3 tyś.(szczególnie po przecenach) wydane na słuchawki + źródło i już jesteśmy w audiofilskim raju. Możemy cieszyć się dźwiękiem bardzo wysokiej jakości, a do tego nie musimy martwić się o akustykę. A że wrażenia są inne niż przy odsłuchu przez kolumny? Cóż... inne, ale niekoniecznie gorsze. Po ostatnich doświadczeniach zaczynam się do słuchawek bardziej przekonywać.    

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem na stronie Top HiFi, że Nighty właśnie podrożały. Już nie kosztują 1399 zł, ale 1499 zł. Czyżby to efekt wypromowania modelu przez niniejszy wątek? Jeśli tak, to przepraszam potencjalnych kupców;) Być może zapasy magazynowe się kończą, więc sklep szuka nowej ceny balansującej między podażą i popytem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem. Ilość informacji o nagraniu jaką serwują jest imponująca, ale czegoś mi w nich brakuje (albo czegoś jest za dużo). Trochę teraz zacząłem tęsknić za słuchaniem za pomocą Momentum. Na nich każda płyta jest taka bezproblemowa. Nie analizujesz nagrania, tylko sobie słuchasz muzyczki. Jeszcze mam parę dni na podjęcie ostatecznej decyzji i zamierzam go dobrze wykorzystać. Szkoda, że nie będzie okazji do bezpośredniego porównania Owli z Prymami.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze to wersja z inaczej montowanymi padami. Te z filmu, widać że bardzo ciężko się zakłada. Czasem w padach montuje się plastikowy element na którym jest rozpięta skóra. Bywa ze trzeba go przenieść do nowych padów bez tego usztywnienia.

Co jakiś czas wychodzą kolejne rewizje słuchawek. 

Te zmieniki mają być zrobione z owczej skóry:

https://pl.aliexpress.com/item/1-Pair-New-Replacement-Ear-Pads-Genuine-Leather-Sheepskin-Earpad-Cushion-For-Sennheiser-Momentum-Headset-Headphone/32804034756.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...