Skocz do zawartości

Audioquest NightOwl kontra kilku koleżków


Recommended Posts

Być może Prymy przeszły bez echa, bo kosztowały 2300 zł, a to zupełnie inna sytuacja od obecnej. Dzisiaj porównując je do Momentum M2, które kupiłem parę lat temu za kwotę zbliżoną do obecnej ceny Sonusów, muszę stwierdzić, że Prymy są od Momentum lepsze. Oferują dźwięk wyższej klasy. W tym kontekście zakup Sonusów jest dobrą lokatą, szczególnie, że jakością wykonania przebijają i tak świetne pod tym względem Sennheisery.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra niech już będzie ostatnia prosta, stosunek jakości do ceny:

Mogę kupić SF Pryma wyjęte z pudełka, przebieg kilka godzin (widziałem zdjęcia - nowe) -670pln

lub AQ NightOwl kupione w grudniu, jeszcze zapieczętowane 1220pln 

I co koledzy na to :(

Przepraszam, za trudny orzech do zgryzienia i pozdrawiam

PS. Tak wiem najlepiej kupić obie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

Hm... Dziwne te oferty. Kupione w grudniu, jeszcze zapieczętowane za 1220 zł? To po co gość je kupował? Żeby w miesiąc stracić parę stówek nawet ich nie słuchając?

 

Pewnie nietrafiony prezent ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kraft napisał:

Hm... Dziwne te oferty. Kupione w grudniu, jeszcze zapieczętowane za 1220 zł? To po co gość je kupował? Żeby w miesiąc stracić parę stówek nawet ich nie słuchając?

 

Kupił jedne w sklepie, a drugie dostał od żony na gwiazdkę kupione w Black Friday (8.12) i minęło już 14 dni na zwrot (dokłada paragon) :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście kusząca oferta na te Owle. Tylko co, jak Ci nie podpasują? Jak kupujesz w sklepie, to możesz oddać. Janusz kupił w ciemnio i jest zadowolony. Ja kupiłem po odsłuchu i jestem zadowolony. Jednak te słuchawki mają też swoich przeciwników. Nie wiadomo do której grupy Ty się zaliczysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Prymy, teraz muszę poczekać na dostawę, Jeżeli się rozsmakuję w słuchaniu przez słuchawki to postaram się posłuchać AQ NightOwl. Teraz czekam z niecierpliwością. Dziękuję za wszystkie głosy w dyskusji. 

PS. Wypadało by chyba zainwestować też w jakiś stojak (co polecacie), i jakiś przedłużacz, tu też poproszę o podpowiedź.

Miłego dnia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stojak, to można się bez niego obyć. Ważne aby był na tyle wysoki aby przewody wychodzące ze słuchawek nie były nadmiernie wyginane. Jeśli jest taka możliwość to moim zdaniem lepiej mieć wieszak na słuchawki, o ile będzie gdzie go umieścić. Przedłużacza najlepiej jeśli nie jest potrzebny nie używać. Jeśli już to o długości niezbędnej do komfortowego używania słuchawek. Takie przedłużacze dobiera się zwykle do sprzętu podobnie jak wszystkie kable.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Janusz Duryn napisał:

Staram się być obiektywny, nie będę opowiadał bajek, że Howki najlepsze. Nie ma idealnych słuchawek i różne preferencje ma każdy z nas. Sonusy wygrywają bo są bardziej uniwersalne, zobaczymy w dłuższej perspektywie czy ten trend się odmieni.

Wybrałem Prymy bo jednak były tańsze, a ja ciągle nie jestem pewien, że słuchanie w słuchawkach będzie dla mnie komfortowe, więc wybrałem miejsze zło :). Może się okazać za np 2 miesiące, że mnie tak wciągnie, że będę poszukiwał czegoś nowego i wtedy NightOwle będą na pierwszym miejscu do odsłuchu. Z tym, że wtedy będę miał je z czym porównać. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że podjąłeś racjonalną decyzję. Za taką cenę powinieneś odsprzedać gdyby Ci nie podeszły. Z drugiej strony, Owle są bardziej popularne co może spowodować łatwiejszy do nich dostęp na rynku wtórnym więc może trafi się coś, w przyszłości, w dobrej cenie. Jak już porządnie odsłuchasz to podziel się wrażeniami o Sonusach w wątku który założył Kraft.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, JacSantana napisał:

Myślę że podjąłeś racjonalną decyzję. Za taką cenę powinieneś odsprzedać gdyby Ci nie podeszły. Z drugiej strony, Owle są bardziej popularne co może spowodować łatwiejszy do nich dostęp na rynku wtórnym więc może trafi się coś, w przyszłości, w dobrej cenie. Jak już porządnie odsłuchasz to podziel się wrażeniami o Sonusach w wątku który założył Kraft.

Postaram się to zrobić, chociaż jestem wybitnie leniwą jednostką, a tak na poważnie chyba nie potrafię tak pięknie i poetycko opisywać swoich wrażeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jazz4u napisał:

Tego kupiłem jakiś czas temu na aukcji w polskim sklepie internetowym i po dwóch tygodniach się "posypał". Trzeba kręcić końcówką żeby coś stykało. Może przypadek, a może błąd systemowy. Zawsze kojarzyła mi się firma kablowa dobrze i jeden raz ZONK ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MobyDick napisał:

To moze coś takiego :

Raz kupiłem takiego cudaka i strasznie te kable "szurają", Znaczy słychać tą otulinę jak szura o co się otrze na Tobie. Lepiej szukać takich "śliskich". Mam taki super OFC zalany w jakąś gumę do którego dorobiłem wtyki i jest rewelacyjny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MobyDick napisał:

To jest przedłużacz i raczej nie będzie szurał o nasze ubranie

Przegapiłem. Sorki

Ja potrzebując trochę dłuższy kabel niż dostarczony w pudełku ze słuchawkami kupiłem taki kabel DIY i dorobiłem wtyk. Nie wiem czemu ale od dłuższego czasu nie odłączam go od słuchawek. 2 oryginalne od ultrasone leżą i czekają aż ten dorobiony się popsuje ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się oferta sklepowa nowego odtwarzacza Fiio M6, o którym wcześniej rozmawialiśmy. Cena to 699 zł. Recenzent kropka.audio pisał z tego co pamiętam, że odtwarzacz lekko podkreśla skraje pasma. Może zatem nowy Fiio będzie dobrym partnerem dla Hawków, bo trochę doświetlenia góry nie powinno im zaszkodzić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...