Skocz do zawartości

Audioquest NightOwl kontra kilku koleżków


Recommended Posts

Ktoś gdzieś przytomnie zauważył ze podstawowe kryterium przy wyborze DAP-a to stwierdzenie czy gra znacząco lepiej od posiadanego smartfona :) Jeśli nie to szkoda kasy zwłaszcza że smartfon bardziej funkcjonalny jest. Kierując się tą zasadą odwiedziłem wczoraj sklep, posłuchałem grajków nawet dwukrotnie droższych niż założone 500zł i wyszedłem z niczym. A w zasadzie wyszedłem z niewydanymi $ w kieszeni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MobyDick napisał:

Jeszcze inne wyjście to użycie smartphona jako napęd dla DAC/Ampa. Wtedy wykorzystujemy funkcjonalność smartphona i więcej środków można przeznaczyć na lepsze składniki odpowiedzialne za dźwięk. Wtedy jednak połączenie przewodowe może stwarzać problemy z funkcjonalnością. 

Mobilnie to faktycznie mało poręczne ale za to fajna, minimalistyczna opcja stacjonarna dla kogoś kto nie posiada lub nie chce posiadać "dorosłego sprzętu" np. z braku miejsca. Smartfon+Tidal/Spotify+wzmacniacz słuchawkowy+słuchawki. Za przyzwoite pieniądze mamy przyzwoite słuchanie przy prawie zerowym wykorzystaniu przestrzeni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, JacSantana napisał:

Ktoś gdzieś przytomnie zauważył ze podstawowe kryterium przy wyborze DAP-a to stwierdzenie czy gra znacząco lepiej od posiadanego smartfona :) Jeśli nie to szkoda kasy zwłaszcza że smartfon bardziej funkcjonalny jest. Kierując się tą zasadą odwiedziłem wczoraj sklep, posłuchałem grajków nawet dwukrotnie droższych niż założone 500zł i wyszedłem z niczym. A w zasadzie wyszedłem z niewydanymi $ w kieszeni :)

No właśnie. Zamieściłem kiedyś relację z porównania wyjścia słuchawkowego MacBook-a z regularnym wzmacniaczem słuchawkowym.

Muszę spróbować, czy usłyszę różnicę między moim DAP-em a telefonem. Podejdę do tego testu jednak z bólem. Szkoda by było się przekonać, że te fajne DAP-y są faktycznie zbędne.  

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie każda taka ocena jak zawsze musi być subiektywna. Co do tego że różnice są nie mam wątpliwości. Pozostaje kwestia własnych preferencji i na jakich słuchawkach się słucha. Dla jednego najważniejsza będzie wysoka moc , dla kogoś innego inne aspekty brzmienia. To co jeden będzie odbierał jako magiczne dźwięki , dla innego będzie to kluchowate. Gdzie jeden odczuwa satysfakcje z ilości przekazywanych informacji , dla innego będą to żyletki nie do zniesienia. Z tego też powodu wiele recenzji prasowych napisanych przez ludzi świadomych różnorodności sprzętu są one postrzegane przez wielu odbiorców jako nieprawdziwe i muszą być wynikiem sprzedawania się recenzenta. Ale to już inny temat ... :)

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Janusz Duryn napisał:

To pochwal się jakie DAPy słuchałeś i na jakich słuchawkach ?

Poszedłem posłuchać Fiio x1 mark2 ale raczej słabo więc Pan przyniósł inne ale kojarzę z nazwy tylko Fioo m7. Grał fajnie ale niezbyt lepiej od smartfona a obsługa to jak dla mnie masakra. Innych modeli nie podam bo nawet nie próbowałem zapamiętać ;) Słuchawki to sonus faber pryma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie to, że Owle są ciągle do dostania w promocyjnej cenie. Dwa tygodnie temu w magazynie Top Hi-Fi było ponoć 30 szt. Mimo, że ja i Janusz intensywnie (i bezinteresownie, żeby nie było) wychwalaliśmy przez ten czas zalety Hawków tu na forum, to jakoś ludzie nie połaszczyli się na ich zakup (choć wątek jest bardzo poczytny). Wygląda na to, że reklama szeptana i influancerka nie jest taka skuteczne, jak się powszechnie uważa. Byłem przekonany, że te kilkadziesiąt sztuk szybko znajdzie właścicieli. Czyżby rynek Hi-Fi w Polsce był aż tak płytki? Ciekawe, ile się sprzedaje słuchawek w tych cenach rocznie?   

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jarrro napisał:

Nie Ty je odkryłeś, drogi @Krafcie.

Auć, to zabolało:)

Chodziło mi bardziej o to, że ich obecna cena jest niska co, wraz z dobrą renomą, powinno przełożyć się na odpowiedni wolumen sprzedaży, a chyba tak się nie stało.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pojawiła się nowa aplikacja (PC, Android, iOS) do personalizowania dźwięku słuchawek Sonarwork True Fi. Ponoć pozwala usłyszeć dźwięk najbardziej zbliżony do tego, który zamierzył sobie realizator nagrania. Niestety na liście obsługiwanych modeli nie ma Owli. Można jednak za pomocą aplikacji wysłać sugestię, że powinny się one znaleźć na liście (w programie jest odpowiedni przycisk). Ja już wysłałem. Może kolejne głosy mogą przyśpieszyć sprawę.

1704032371_SONARWORKS910-070918.png.018166b2ac9fb48e4108e3dd7f3fe7cc.png

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Panowie

przeleciałem 15 stron wątku, jak w Night Owlach z tłumieniem otoczenia? Zaintrygowaliście mnie nimi i Prysmami ;) Szukam zamiennika dla dt990pro, który da mi większą izolację od otoczenia i byłoby miło żeby pojawił się efekt wow ;) Myślę głośno o AQ, Prysmach, Beyerach T5p, i dostałem informację żeby do wyścigu włączyć TH600 Fostaxa. Możecie coś powiedzieć, poradzić? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kraft, posprawdzałem co się dało. Patrząc po wykresach tłumienia to chyba Fostexy wypadają najlepiej. Zaintrygowlaliście mnie tymi Owlami, wyglądają bardzo wygodnie, a to też ważne.

990 co najwyżej sieją na zewnątrz niż izolują ;) Ale wracałem do nich 2x już i pewnie zostaną.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hudy napisał:

 Zaintrygowlaliście mnie tymi Owlami, wyglądają bardzo wygodnie, a to też ważne.

Jeśli chodzi o wygodę to są świetne. Obszerność padów, ich odpowiedni naciski i sposób grania słuchawek powodują, że czujesz się, jak przeniesiony do odrębnego świata;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...