Skocz do zawartości
Kraft

Audioquest NightOwl kontra kilku koleżków

Recommended Posts

37 minut temu, jazz4u napisał:

Tego kupiłem jakiś czas temu na aukcji w polskim sklepie internetowym i po dwóch tygodniach się "posypał". Trzeba kręcić końcówką żeby coś stykało. Może przypadek, a może błąd systemowy. Zawsze kojarzyła mi się firma kablowa dobrze i jeden raz ZONK ;) 

22 minuty temu, MobyDick napisał:

To moze coś takiego :

Raz kupiłem takiego cudaka i strasznie te kable "szurają", Znaczy słychać tą otulinę jak szura o co się otrze na Tobie. Lepiej szukać takich "śliskich". Mam taki super OFC zalany w jakąś gumę do którego dorobiłem wtyki i jest rewelacyjny :) 

8 minut temu, MobyDick napisał:

To jest przedłużacz i raczej nie będzie szurał o nasze ubranie

Przegapiłem. Sorki

Ja potrzebując trochę dłuższy kabel niż dostarczony w pudełku ze słuchawkami kupiłem taki kabel DIY i dorobiłem wtyk. Nie wiem czemu ale od dłuższego czasu nie odłączam go od słuchawek. 2 oryginalne od ultrasone leżą i czekają aż ten dorobiony się popsuje ;) 

Pojawiła się oferta sklepowa nowego odtwarzacza Fiio M6, o którym wcześniej rozmawialiśmy. Cena to 699 zł. Recenzent kropka.audio pisał z tego co pamiętam, że odtwarzacz lekko podkreśla skraje pasma. Może zatem nowy Fiio będzie dobrym partnerem dla Hawków, bo trochę doświetlenia góry nie powinno im zaszkodzić. 

Taki natywny loudness by mi się przydał. Spróbuję tego Fiio jakoś posłuchać, jak już będzie szerzej dostępny.

46 minut temu, Kraft napisał:

Taki natywny loudness by mi się przydał. Spróbuję tego Fiio jakoś posłuchać, jak już będzie szerzej dostępny.

Z tego co doczytałem w teście o M6, to skraje pasma są raczej nie znacznie uwypuklone. Nie jest to nawet typowa V-ka, co dobrze rokuje. Dobrze rokuje też konturowość przekazu i wyraźne, mocne brzmienie, to Howki lubią. Jedyne co mnie zmartwiło to niezbyt duża scena, ale jest na niej przynajmniej porządek. Myślę, że to byłby niezły progres względem Fiio X1.

Ktoś gdzieś przytomnie zauważył ze podstawowe kryterium przy wyborze DAP-a to stwierdzenie czy gra znacząco lepiej od posiadanego smartfona :) Jeśli nie to szkoda kasy zwłaszcza że smartfon bardziej funkcjonalny jest. Kierując się tą zasadą odwiedziłem wczoraj sklep, posłuchałem grajków nawet dwukrotnie droższych niż założone 500zł i wyszedłem z niczym. A w zasadzie wyszedłem z niewydanymi $ w kieszeni :)

Jeszcze inne wyjście to użycie smartphona jako napęd dla DAC/Ampa. Wtedy wykorzystujemy funkcjonalność smartphona i więcej środków można przeznaczyć na lepsze składniki odpowiedzialne za dźwięk. Wtedy jednak połączenie przewodowe może stwarzać problemy z funkcjonalnością. 

9 godzin temu, MobyDick napisał:

Jeszcze inne wyjście to użycie smartphona jako napęd dla DAC/Ampa. Wtedy wykorzystujemy funkcjonalność smartphona i więcej środków można przeznaczyć na lepsze składniki odpowiedzialne za dźwięk. Wtedy jednak połączenie przewodowe może stwarzać problemy z funkcjonalnością. 

Mobilnie to faktycznie mało poręczne ale za to fajna, minimalistyczna opcja stacjonarna dla kogoś kto nie posiada lub nie chce posiadać "dorosłego sprzętu" np. z braku miejsca. Smartfon+Tidal/Spotify+wzmacniacz słuchawkowy+słuchawki. Za przyzwoite pieniądze mamy przyzwoite słuchanie przy prawie zerowym wykorzystaniu przestrzeni :)

15 godzin temu, JacSantana napisał:

Ktoś gdzieś przytomnie zauważył ze podstawowe kryterium przy wyborze DAP-a to stwierdzenie czy gra znacząco lepiej od posiadanego smartfona :) Jeśli nie to szkoda kasy zwłaszcza że smartfon bardziej funkcjonalny jest. Kierując się tą zasadą odwiedziłem wczoraj sklep, posłuchałem grajków nawet dwukrotnie droższych niż założone 500zł i wyszedłem z niczym. A w zasadzie wyszedłem z niewydanymi $ w kieszeni :)

To pochwal się jakie DAPy słuchałeś i na jakich słuchawkach ?

Napisano (edytowany)
15 godzin temu, JacSantana napisał:

No właśnie. Zamieściłem kiedyś relację z porównania wyjścia słuchawkowego MacBook-a z regularnym wzmacniaczem słuchawkowym.

Muszę spróbować, czy usłyszę różnicę między moim DAP-em a telefonem. Podejdę do tego testu jednak z bólem. Szkoda by było się przekonać, że te fajne DAP-y są faktycznie zbędne.  

Edytowano przez Kraft

Napisano (edytowany)

Dla mnie każda taka ocena jak zawsze musi być subiektywna. Co do tego że różnice są nie mam wątpliwości. Pozostaje kwestia własnych preferencji i na jakich słuchawkach się słucha. Dla jednego najważniejsza będzie wysoka moc , dla kogoś innego inne aspekty brzmienia. To co jeden będzie odbierał jako magiczne dźwięki , dla innego będzie to kluchowate. Gdzie jeden odczuwa satysfakcje z ilości przekazywanych informacji , dla innego będą to żyletki nie do zniesienia. Z tego też powodu wiele recenzji prasowych napisanych przez ludzi świadomych różnorodności sprzętu są one postrzegane przez wielu odbiorców jako nieprawdziwe i muszą być wynikiem sprzedawania się recenzenta. Ale to już inny temat ... :)

Edytowano przez MobyDick

16 minut temu, Janusz Duryn napisał:

To pochwal się jakie DAPy słuchałeś i na jakich słuchawkach ?

Poszedłem posłuchać Fiio x1 mark2 ale raczej słabo więc Pan przyniósł inne ale kojarzę z nazwy tylko Fioo m7. Grał fajnie ale niezbyt lepiej od smartfona a obsługa to jak dla mnie masakra. Innych modeli nie podam bo nawet nie próbowałem zapamiętać ;) Słuchawki to sonus faber pryma.

Napisano (edytowany)

Zastanawia mnie to, że Owle są ciągle do dostania w promocyjnej cenie. Dwa tygodnie temu w magazynie Top Hi-Fi było ponoć 30 szt. Mimo, że ja i Janusz intensywnie (i bezinteresownie, żeby nie było) wychwalaliśmy przez ten czas zalety Hawków tu na forum, to jakoś ludzie nie połaszczyli się na ich zakup (choć wątek jest bardzo poczytny). Wygląda na to, że reklama szeptana i influancerka nie jest taka skuteczne, jak się powszechnie uważa. Byłem przekonany, że te kilkadziesiąt sztuk szybko znajdzie właścicieli. Czyżby rynek Hi-Fi w Polsce był aż tak płytki? Ciekawe, ile się sprzedaje słuchawek w tych cenach rocznie?   

Edytowano przez Kraft

Na forum MP3 jest ciągły ruch z tymi słuchawkami, ktoś sprzedaje, inny nabywa. Ale to typowo słuchawkowe forum.  Audioquesty to nie są tanie słuchawki, dość trudne w adaptacji, nie mobilne i to ma zapewne wpływ na to, że zainteresowanie jest takie, a nie inne. Nawet mnie to nie dziwi, bo jeśli słucha ktoś sporadycznie, raz na jakiś czas muzyki na słuchawkach, to zwyczajnie nie potrzebuje, aż tak drogich hełmofonów. 

Te słuchawki od dawna są bardzo popularne na innym, bardziej słuchawkowym forum. Nie Ty je odkryłeś, drogi @Krafcie.
Rynek jest nasycony

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Napisano (edytowany)
11 minut temu, jarrro napisał:

Nie Ty je odkryłeś, drogi @Krafcie.

Auć, to zabolało:)

Chodziło mi bardziej o to, że ich obecna cena jest niska co, wraz z dobrą renomą, powinno przełożyć się na odpowiedni wolumen sprzedaży, a chyba tak się nie stało.

Edytowano przez Kraft

8 minut temu, Kraft napisał:

Auć, to zabolało:)

Chodziło mi bardziej o to, że ich obecna cena jest niska co, wraz z dobrą renomą, powinno przełożyć się na odpowiedni wolumen sprzedaży, a chyba tak się nie stało.

I tak się stało kilka miesięcy temu. Gdy tylko cena spadła do kwoty 1400 zł, brać słuchawkowa rzuciła się na Howki i Owle. Kto chciał je nabyć, już się nimi cieszy od dłuższego czasu.