Skocz do zawartości
Kraft

Audioquest NightOwl kontra kilku koleżków

Recommended Posts

Sprawdzałeś Howki w innych dziurkach? Uważam, że Fiio to nie jest najlepszy grajek pod te słuchawki. Poprawić bas można też dając Howkom więcej mocy, wzmacniacz dyscyplinuje to pasmo. No i one wciąż mają mało na liczniku. 

Co do punktu 5-tego, musisz sam zadecydować czy zostawić Howki i szukać do nich synergicznego źródła, czy je odesłać. Z innymi słuchawkami będziesz miał podobne problemy, z tym że na innych pasmach. Albo będzie kująca średnica i wysokie, albo ciasnota w scenie itp.

Mogę Cię poratować i podesłać przenośny wzmak i Apple Toucha 4G. Sprawdzisz Sowy na innym sprzęcie?

Myślę że tak to wygląda w odniesieniu do Momentum M2 . Podbicie rejonu 100 Hz zwykle poprawia rytmiczność dźwięku. Wiele słuchawek będzie miało basu po prostu mniej i to w zakresie subbasu również. W dziedzinie nausznego audio charakterystyki pasma przenoszenia bywają znacznie bardziej odmienne, niż w przypadku kolumn. 

Z innymi wzmacniaczami jeszcze ich nie sprawdzałem. To jeszcze przede mną. Mogę je podpiąć do Yamahy z loudnessem i zobaczyć, jak, takie podbicie pasma się sprawdzi. Gdyby te słuchawki kosztowały pierwotne 2500-3000 zł to bym je odesłała bez wahania. Za takie pieniądze oczekiwałbym ideału. Jednak skoro kupiłem je za 1400 zł, to sprawy się komplikują. Za tą cenę, uwzględniają ich bardzo dobre wykonanie, na jakiś kompromis (np. korekcja equalizerem) jestem gotów być może pójść. Przestrzenność i ilość delikatnych detali w Owlach naprawdę mi się podoba, a skoro bas da się jakoś okiełznać, to może warto je zostawić. Z drugiej strony walałbym, aby słuchawki były dopasowane do mojego sposobu słuchania, a nie, żebym to ja musiał się dopasowywać do nich.

@Janusz Duryn, dziękuję Ci za Twoją propozycję. Kalendarz trochę nie sprzyja takiej operacji, ale kto wie... Na razie posłucham na innym posiadanym przeze mnie sprzęcie. Jak sobie przypominam zrzut ekranu z Twojego DAP-a, to Tobie chyba też brakuje najniższego basu, bo podbiłeś to pasmo. Ile dB dołożyłeś?

2 minuty temu, MobyDick napisał:

Myślę że tak to wygląda w odniesieniu do Momentum M2 . Podbicie rejonu 100 Hz zwykle poprawia rytmiczność dźwięku. Wiele słuchawek będzie miało basu po prostu mniej i to w zakresie subbasu również. W dziedzinie nausznego audio charakterystyki pasma przenoszenia bywają znacznie bardziej odmienne, niż w przypadku kolumn. 

Gdybym ten bas słyszał tylko na Momentum, to OK. Ale ja go znam także z odsłuchu na różnych kolumnach. Wiem zatem, jaki powinien być.

Edytowano przez Kraft

4 minuty temu, Kraft napisał:

@Janusz Duryn, dziękuję Ci za Twoją propozycję. Kalendarz trochę nie sprzyja takiej operacji, ale kto wie... Na razie posłucham na innym posiadanym przeze mnie sprzęcie. Jak sobie przypominam zrzut ekranu z Twojego DAP-a, to Tobie chyba też brakuje najniższego basu, bo podbiłeś to pasmo. Ile dB dołożyłeś?

Tak ustawiałem EQ.

image.png.2da432fdd6c5a3a6bcb3a1357e5041a3.png

Myślę ze można oczekiwać że po jakimś czasie ich grania membran nie tyle wzrostu najniższych częstotliwości co lekkiego wygładzenia się reszty pasma. Są jeszcze metody na to aby subbasu było więcej. Są one jednak raczej nie odwracalne.

Polecałbym zostawić je na noc dość głośno na np zapętlonym jakimś utworze lub z włączonym szumem. Jednak nie tak głośno aby nie uległy uszkodzeniu, czyli taki poziom mocno głośnego słuchania muzyki. Do tego najlepiej z dociśniętymi do czegoś szczelnie padami. To powinno udrożnić nieco materiał tłumiący w otworach driverów. To powinno poprawić subbas i przyspieszyć ogólny proces ich wygrzewania.

Edytowano przez MobyDick

17 minut temu, Kraft napisał:

Ale na obrazku brak skali. O jakie wartości w dB chodzi. Nie wyświetlają się w jakimś dodatkowym okienku>

Niestety PowerAmp nie pokazuje mi dB w korektorze. Ustawiałem na słuch, tak aby mi się podobało.

@Kraft odpuść na razie jakiekolwiek porównania, testy i opisywanie wrażeń. Nie ma to najmniejszego sensu, bo podczas wygrzewania każdego dnia będziesz słyszał coś innego :P Jak dobiją do 300H możesz zacząć się wsłuchiwać, choć pełnie brzmienia uzyskasz po 500h jak nie dłużej :) 

Niewygrzane Howki grają "dziwnie" i stąd twoje odczucia.

* pisze to jako użytkownik pierwszych Nighthowk'ów (dalej mam je u siebie).

35 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

@Kraft odpuść na razie jakiekolwiek porównania, testy i opisywanie wrażeń. Nie ma to najmniejszego sensu, bo podczas wygrzewania każdego dnia będziesz słyszał coś innego :P Jak dobiją do 300H możesz zacząć się wsłuchiwać, choć pełnie brzmienia uzyskasz po 500h jak nie dłużej :) 

Niewygrzane Howki grają "dziwnie" i stąd twoje odczucia.

* pisze to jako użytkownik pierwszych Nighthowk'ów (dalej mam je u siebie).

My wiemy jak grają wygrzane Howki ale @Kraft ich nie słyszał i się nie dziwię jego rozterkom. Musi zaryzykować i je zostawić, wygrzać do końca lub odesłać do sklepy. W 14 dni nie ma szans żeby je wygrzać.          

Myślę, że opisywanie wrażeń etapowych ma jednak sens. Może być pomocne innym użytkownikom. Wybaczcie, ale w kilkuset godzinne wygrzewanie nie wierzę. Idę o zakład, że jak po kilku godzinach użytkowania, przy danej głośności, w pewnym utworze Stinga basu nie było (choć był przy tej głośności w Momentum), to po 300 godzinach też go nie będzie.

6 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Jeśli nie wierzysz to odsyłam do licznych recenzji 

No proszę Cię...

A czy możesz mnie odesłać do jakiś pomiarów potwierdzających zjawisko wygrzewania? Bo ja Ciebie mogę odesłać, to takich, które przeczą jego istnieniu (a już na pewno temu, że może ono trwać kilkaset godzin). Wierzę za to w znaczenie hasła "wygrzewanie" dla obrotów w handlu internetowym

48 minut temu, Kraft napisał:

Myślę, że opisywanie wrażeń etapowych ma jednak sens. Może być pomocne innym użytkownikom. Wybaczcie, ale w kilkuset godzinne wygrzewanie nie wierzę. Idę o zakład, że jak po kilku godzinach użytkowania, przy danej głośności, w pewnym utworze Stinga basu nie było (choć był przy tej głośności w Momentum), to po 300 godzinach też go nie będzie.

Po wczorajszych Twoich wpisach z ciekawości porównywałem na Pionku Howki i Sondmagic Vento P55. Obie pary Pionek napędza bez problemu i ja nie słyszę braku najniższego basu w Howkach. Mają więcej midbasu niż Vento i to by się zgadzało względem wykresu. W Vento widać wyraźny spadek na 500 hz.

vento.jpg

To może zrobisz eksperyment na wspomnianym Stingu? Ustaw equalizację w Pionku na zero i puść sobie utwór "The Last Ship" z płyty o tym samym tytule . Sprawdź, czy przy cichym odsłuchu w 45 i 54 sekundzie usłyszysz subwooferowy bas (nie mylić z basem w 48 sekundzie, bo ten ma wyższą częstotliwość). Później puść sobie to samo głośniej, to będziesz wiedział, co powinieneś usłyszeć w pierwszej próbie. 

3 minuty temu, Kraft napisał:

To może zrobisz eksperyment na wspomnianym Stingu? Ustaw equalizację w Pionku na zero i puść sobie utwór "The Last Ship" z płyty o tym samym tytule . Sprawdź, czy przy cichym odsłuchu w 45 i 54 sekundzie usłyszysz subwooferowy bas (nie mylić z basem w 48 sekundzie, bo ten ma wyższą częstotliwość). Później puść sobie to samo głośniej, to będziesz wiedział, co powinieneś usłyszeć w pierwszej próbie. 

sprawdzę

Posłuchałem, subbas jest. Fakt, trochę łagodniejszy w Howkach, bo one tak grają. To jest kraina łagodności, do wielogodzinnych odsłuchów i relaksu. Chcesz twardszego basu i konturowego grania, Howki nie dla Ciebie.

Masa wrażeń z odsłuchu tych słuchawek jest do poczytania na innym forum.

I długie wygrzewanie to nie mit, tylko efekt doświadczeń dziesiątek użytkowników.

Gdy cena spadła, wielu ludzi je zakupiła

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

16 godzin temu, jarrro napisał:

Gdy cena spadła, wielu ludzi je zakupiła

Tylko czemu nie chcą się podzielić swoimi doświadczeniami w tym temacie? Hop, hop, ktoś jeszcze je kupił ostatnio? Proszę pisać.

Ja niestety odrzuciłem tę ofertę i teraz czuje niepewność czy dobrze zrobiłem. Skłaniam się być może do ponownych odsłuchów. Mozecie mi wskazać gdzie leżą przewagi nightowl nad ath z990a? W co się wsłuchiwać?