Skocz do zawartości
Kraft

Audioquest NightOwl kontra kilku koleżków

Recommended Posts

Naprawdę w tym przedziale cenowym nie znajdę nic co sobie poradzi z tymi słuchawkami? Trochę nie uśmiecha mi się płacenie ceny samych słuchawek za dac'a, ale jeśli mówisz że będzie warto to mógłbym odłożyć na nie trochę więcej. Słyszałem dużo dobrego o Mojo(teraz ma przecenę do 1500 zł), no ale jednak to wciąż mnóstwo pieniędzy(i prawdopodobnie płaciłbym extra za ich mały rozmiar, czego nie potrzebuję). Powiedzmy, że skoro i tak wydaję dużo na same słuchawki, a sam DAC ma znaczny wpływ na sam dźwięk to ewentualnie mógłbym w nie zainwestować trochę więcej, aczkolwiek wtedy chciałbym oczekiwać od nich cudów.

Napisano (edytowany)
23 minuty temu, acb515 napisał:

Naprawdę w tym przedziale cenowym nie znajdę nic co sobie poradzi z tymi słuchawkami? Trochę nie uśmiecha mi się płacenie ceny samych słuchawek za dac'a, ale jeśli mówisz że będzie warto to mógłbym odłożyć na nie trochę więcej. Słyszałem dużo dobrego o Mojo(teraz ma przecenę do 1500 zł), no ale jednak to wciąż mnóstwo pieniędzy(i prawdopodobnie płaciłbym extra za ich mały rozmiar, czego nie potrzebuję). Powiedzmy, że skoro i tak wydaję dużo na same słuchawki, a sam DAC ma znaczny wpływ na sam dźwięk to ewentualnie mógłbym w nie zainwestować trochę więcej, aczkolwiek wtedy chciałbym oczekiwać od nich cudów.

Czytałeś temat na MP3, w kwocie do 1500 zł, w grę wchodziły raptem dwie propozycje. Większość użytkowników łączy je z jeszcze droższymi klockami. Masz tam Mojo i Pionka XDP. Przejrzyj temat o AudioQuest NightHawk, może coś się znajdzie w niższej kwocie. 

https://forum.mp3store.pl/topic/123268-audioquest-nighthawk/

Na twoim miejscy sprawdził bym jednak te pendraki od Audioquesta, drogie to nie jest a jednak wiele recenzji Howków pisanych było pod tymi źródłami.

Edytowano przez Janusz Duryn

Dobra, podjąłem decyzję i kupiłem Mojo(przecena mnie skusiła), a słuchawki dokupię za miesiąc, góra dwa bo aktualnie moje studenckie oszczędności mi na nie nie pozwalają ;) Dzięki Wam wszystkim za pomoc, naprawdę doceniam.

@acb515, za miesiąc lub dwa ceny Owl i Momentum mogą już nie być takie atrakcyjne, jak teraz. Szczególnie można się martwić o dostępność słuchawek AQ. W Top HiFi została jedna sztuka Hawków i ok. 30 sztuk Owlów. 

Uwaga: mimo, że w sklepie internetowym Owl kosztują na chwilę obecną 1499 zł, to w sklepach stacjonarnych można je kupić za 1399 zł (w ofercie "Czyszczenie magazynów").

Proponuję jednak, abyś wczesniej pochylił się nad różnymi modelami słuchawek, bo choć Zacne Grono je zachwala, to nie każdemu muszą przypasować. A presja, że może juz ich nie być, nie jest dobrym doradcą.

9 godzin temu, acb515 napisał:

a słuchawki dokupię za miesiąc, góra dwa

I ten czas powinienes poświęcić na spokojne osłuchanie się z różnymi modelami. Powodzenia :)

Ze sporym opóźnieniem, ale Sonusy w końcu do mnie dotarły. Opakowanie i pierwsze wrażenia estetyczne bardzo pozytywne. Czuć powiew luksusu. Dalsze spostrzeżenia opiszę później. Teraz biorę się za błyskawiczne porównanie Sonusów z Audioquestami, bo chyba dzisiaj mija mi termin ewentualnej rezygnacji z AQ. 

SF01.jpg.f8626c14983927dc5c8cbaea21b4bd66.jpg

SF02.jpg.e1759886f87911654b6e0094e982b90d.jpg

SF03.jpg.06d2e3c9bf964d0d97661ec18a6c914e.jpg

SF04.jpg.96aa8deaac00f5831f3f334b9e5b734e.jpg

SF05.jpg.08c29575bc26171a5c229a9463396c0c.jpg

SF06.jpg.caa46ac81ed5ffd5490d68b5d614c529.jpg

Napisano (edytowany)

Pierwsze wrażenia z porównań. Jeśli rozpatrywać Prymy w kontekście aktualnej ceny (999 zł), to jawią się one jako absolutny kiler. Porównajmy je z Sennheiser Momentum M2. Słuchawki charakteryzuje podobna jakość wykonania (prawdziwa skóra, metal) i wielkość (Prymy są jednak cięższe). Aktualna promocyjna cena na Momentum to 628 zł za wersję zwykłą i 1049 zł za wersję BT). Cena 999 zł za Prymy z modułem BT jest na pewno porównywalna. Pady w Sonusach mają więcej przestrzeni na uszy niż pady w Momentum, ale są węższe, więc powodują większy nacisk na głowę. W tym przypadku nie wiem co lepsze. A dźwiękowo? Moim zdaniem Sonusy bezapelacyjnie górują nad Sennheiserami, oferując dźwięk wyższej klasy. Lepsza jest przestrzeń i separacja instrumentów. Lepszy jest też bas. Potrafi kopnąć, ale ma też przyjemne wybrzmienia. Bas Momentum jest mniej szczegółowy - wydaje się podbity w wyższych partiach, co przeszkadza precyzji. Bardzo dobrze w Prymach brzmią talerze perkusyjne i struny gitar. Ich wyeksponowanie robi wrażenie, choć może budzić obawy o komfort dłuższych odsłuchów. Ogólnie jednak Prymy brzmią klasowo. W tej chwili są mocną konkurencją dla Momentum. Każdy, kto rozważa zakup Momentum powinien je wziąć pod uwagę.

Ogólnie to męczące to testowanie. Strasznie nie lubię tego ciągłego przełączania (ale czego się nie robi dla Sprawy).

Po porównaniu Sonusów z Sennheiserami, przyszła kolej na Audioquesty. Przyznam, że spodziewałem się łatwego zwycięstwa Nightów. Cieszą się większą sławą, a poza tym ich cena wyjściowa była wyższa, więc powinny górować nad tańszym rywalem.  Cóż... rozczarowałem się. Obie konstrukcje prezentują wysokiej klasy brzmienie i wybór jednego z nich nie jest prosty. Nikt tu nikogo nie zjada na śniadanie i nie wciąga nosem. Obu konkurentom do absolutu nieco brakuje. Wybór między nimi będzie uwarunkowany osobistymi preferencjami. Owle grają relaksująco, a Prymy angażująco. Jednoznacznego zwycięzcę nie sposób wskazać. I jak żyć panie premierze?

Edytowano przez Kraft

No i AudioQuest NightOwl zostają ze mną na zawsze. Przez dwa tygodnie przyzwyczaiłem się do ich brzmienia, a nawet dałem mu się zauroczyć, jednak wczorajsze porównanie z Sonusami Pryma lekko ostudziło moje uczucia. Okazało się, że Owle nie są doskonałe i pewne aspekty brzmienia, nawet na tym samym poziomie cenowym, mogą prezentować się lepiej. Całościowo jednak, uwzględniając komfort użytkowania, jakość wykonania, zaawansowanie techniczne i klasę dźwięku, uznałem, że są warte wydanych na nie 1400 zł. Tak w ogóle, to byłoby mi po prostu żal rozstawać się z ich brzmieniem. Są fajne! 

Opcją było odesłanie Audioquestów oraz Sonusów i szukanie za uwolnione 2500 zł innych słuchawek. Byłoby to jednak poruszanie się w tym samym zakresie cenowym, więc pewnie konkurencyjne słuchawki również byłby konstrukcjami kompromisowymi. Skoro wady Owli jestem w stanie skorygować lub zaakceptować, to niech zostaną. 

Gratuluję trafnego wyboru i uważam że najlepsze chwile z tymi słuchawkami jeszcze przed Tobą. Raz, że im dłużej będą się wygrzewać, to dźwięk będzie jeszcze lepszy. Dwa, to myślę że kiedyś zdecydujesz się na poszukanie do Owli bardziej synergiczne źródła i dalej będą Cię te słuchawki zaskakiwać. Przynajmniej ja tak mam, ile razy je zakładam to dostaję potwierdzenie trafnego wyboru i odkrywam muzykę na nowo.  

Napisano (edytowany)

Pisałem na początku wątku, że w moim przypadku w grę wchodzą jedynie słuchawki zamknięte. Audeze odpadają.

A tak w ogóle, to podziękowania dla Top Hi-Fi.

Edytowano przez Kraft

LCD-2 to bardzo dobre słuchawki, wystarczy spojrzeć na wykres. Tak wygląda liniowy bas, oczywiście jak każde inne mają też swoje wady. Wszystko jest kwestią wyboru mniejszego zła, ale Howki jednak czarują. Takiej średnicy i nie meczącej góry w tym przedziale cenowym nie znajdziemy. 

image.png.6060c8ec52755e2c2ad3816873851cab.png

Napisano (edytowany)
23 minuty temu, JacSantana napisał:

Kraft, gdzie wypożyczałeś Sonusy i jaka cena wchodziła w grę?

Kupiłem je wysyłkowo w Salonie Denon. Cena 999 zł (z dodatkowym adapterem BT). Dostawa gratis.

Edytowano przez Kraft

14 minut temu, Kraft napisał:

Kupiłem je wysyłkowo w Salonie Denon. Cena 999 zł (z dodatkowym adapterem BT). Dostawa gratis.

Dzięki za info. W sumie chciałbym wypożyczyc na odsłuch przed ewentualnym zakupem. Przejdę się jutro do denona i zapytam.

Wiesz, przy zakupie przez internet zawsze możesz oddać. To taka forma wypożyczenia;)

13 minut temu, MobyDick napisał:

A jak sprawdza się adapter BT ?

Nie próbowałem. Jeszcze nie zadecydowałem, czy zostawię także Sonusy, czy je odeślę, więc nie chcę robić sklepowi ewentualnego kłopotu. W razie czego dostaną z powrotem adapter oryginalnie zapakowany.

Napisano (edytowany)

Tysia można odżałować za sam wygląd i wrażenia dotykowe. Podoba mi się np. chwytanie zimnego aluminium, gdy ściągam je z głowy. Potęga!

Dla ciekawy zamieszczam porównanie gabarytów testowanych słuchawek i wielkości ich padów. Pady Sonusów są najmniejsze, ale miejsca w środku mają więcej niż Momentum. 

P01.jpg.e8b699171562d9e62206715e44d001b1.jpg

P02.jpg.7316d4b88a62b940c041e433bd327937.jpg

P03.jpg.6b1c1df83974bf30769ef26685316f4b.jpg

P04.jpg.5075adeb01a02c9188b4b09bf53da64d.jpg

Edytowano przez Kraft