Skocz do zawartości

Subwoofer do 2500 PLN


remiol

Recommended Posts

Witam,

Niebawem będę się przymierzał do wymiany subwoofera.

Wykorzystanie: 60% filmy, 20% gry, 20% muzyka (house).

Metraż pokoju: 22m2 (docelowo będzie więcej w przyszłości).

Aktualny sprzęt: Fronty Heco Aurora 1000, Center Aurora 30, reary Aurora 300.

Amp: Onkyo RZ-810.

Sub: Klipsch R10sw - trochę już za słaby, czas na wymianę.

Cały sprzęt mam biały, więc dobrze by było również biały subwoofer.

Na chwilę obecną z tego co oglądałem to mam 3 faworyty:

1. Dali E-12 F.

2. Aurora Sub 30A - idealnie pasuje.

3. Heco New Phalanx 302A.

Ewentualnie: Magnat Quantum 731A.

MA być nisko i głęboko, i wybuch na filmie ma robić piorunujące wrażenie :) Klipsch już niestety niedomaga.

Budżet 2500pln +-

Co polecacie? Ktoś słuchał i jest w stanie dać opinię?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli Twoje pomieszczenie docelowe nie będzie większe niż 30m2, zdecydowanie polecam SVS-SB1000. To bardzo mocny, energicznie grający subwoofer, który jednak zapewnia świetną kobtrolę, szybkość i dokładność. Subwoofer poza kinem domowym, sprawdzi się także bardzo dobrze w muzyce. Ma to znaczenie szczególnie w szybkich gatunkach muzycznych.

Alternatywy - moim zdaniem Heco i Magnat nie będą opcją najlepszą. H3co na pewno będzie pasowało do zestawu, ale jeśli lubi y bardzo mocny, nisko schodzący bas, to Sub 30A może okazać się za słaby, szczególnie do większego pomieszczenia. Dużym ograniczeniem jest kolor biały. Pomyśl jeszcze, może jesteś w stanie postawić subwoofer w takim miejscu, gdzie kolor nie będzie odgrywał dużej roli. W takim przypadku warto także spojrzeć na Klipsch SPL-120 lub potężny R-115SW.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się posłuchać 2 subów:
1. Klipsch r115 SW - muza słabo trochę, bas nieco rozlewał się, było też małe pomieszczenie odsłuchowe. Ale za to jak odpaliłem najlepsze kawałki z filmów to aż mi plecy wibrowały. Coś pięknego. Do kina miodzio.
2. Rel T7 - zapytałem gościa, czy może go podpiąć, a on: ale on już jest podpięty... No po prostu nic nie było słychać prawie (subiektywnie). Zdaję sobie sprawę, że przyjąłem chyba złą kolejność w odsłuchu. Tak czy inaczej do kina to się on nie nadaje za nic.

Klipsch się bardzo spodobał, oj bardzo. Natomiast dużo dobrego jeszcze słyszałem o Quadral Qube 12 - miał ktoś okazję słuchać? Da podobny efekt do klipscha? Tam jest w sumie 500W RMS, więc chyba powinno być porównywalnie przy zachowaniu mniejszej obudowy i do tego taniej.

Do tego jeszcze chciałbym usłyszeć SVS PB 1000 lub 2000, ale one nieco już droższe, no i Velodyne EQ na pewno. 

Co o tym sądzicie?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała membranka w tym relu była, do tego on objętościowo jest mniejszy o 300%, wiec może być. Może seria 1205 jest lepsza, ale Rel to każdy mówi ze typowo do muzyki. Magnat thx sub to ten seria 300? Porównasz go do klipscha? Z tego co widzę, to wzmak 550RMS i 2 pasywne membrany, ciekawa konstrukcja, tylko jak to gra?

Edytowano przez remiol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy aż będzie dostawa Piotr, na razie ich nie ma :(

Natomiast udało mi się kilku subów kolejnych posłuchać:

1. Klipsch 120 SPL - lipa, dudni i dużo gorszy od 115sw.

2. SVS SB 2000 - całkiem ciekawy, niski bass, ale do KD trochę za słaby. Do muzyki byłby całkiem niezły.

3. Quadral Qube 10 - niestety nie było 12", ale ta 10tka już tez była bardzo ciekawa, ciągle się zastanawiam, czy 12 nie byłaby najlepszym wyborem.

4. ELAC 2070 - najdroższy sub, ale znalazłem go w bardzo dobrej cenie - wgniótł mnie w fotel, całkiem przyjemny bass i do filmów, i do muzyki. Ciężko mi go porównać do Klipscha 115, bo minęło kilka dni od odsłuchu i nie wiem który do filmów jest lepszy. Na pewno na plus autokalibracja i kompaktowe (w porównaniu do 115) wymiary.

Niestety przed finalnym wyborem koniecznie chcę jeszcze posłuchać Magnata THXa i Velodyne, którego tak wszyscy zachwalają. A na chwilę obecną waham się pomiędzy 3 subami: Klipsch 115 (najmocniejszy), Quadral qube 12 oraz ELAC 2070. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Remiol , Czy dokonałeś już zakupu? Jeśli tak to  na co padło . Czy miałeś może okazje porównywać wyżej wymienione przez Ciebie modele z Tannoy TS2.12

Jestem na etapie wyboru suba do KD do pokoju 20m2  w kwocie około 2500 zł i zainteresował mnie Twoja opinia o klipsh r115sw. Czy znalazłeś coś lepszego w tej cenie ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...