Skocz do zawartości

Stereo zestaw do salonu


Mattpl

Recommended Posts

Witajcie,  znudzony już płaskim brzmieniem telewizora i radia zdecydowałem się na zakup do salonu ok. 20-25m zestawu grającego w cenie ok.  2000zl.  Pytanie zasadnicze czy coś idzie dostać w tej cenie co sprawi już przyjemność z odsłuchu radia/mp3 i da możliwość podpięcia ewentualnie pod tv/ps4.  Znalazłem kilka zestawów denona i Pioneera ale totalnie się nie znam,  testów i opinii nie czytam bo są naciągane.  Mogę liczyć na pomoc forumowiczów :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jeśli sprzęt miałby być nowy, musisz delikatnie zwiększyć budżet. Spójrz na zestaw R-N303D + NOTA 550 amplituner pozwoli Ci podłączyć TV i obsługiwać sprzęt z poziomu telefonu/ tabletu (na pokładzie wsparcie dla popularnych serwisów streamingowych typu spotify, radio internetowe etc.). Kolumny Indiana Line dobrze zgrywają się z elektroniką Yamahy, charakteryzują się miękkim, przyjemnym brzmieniem a dzięki otworowi bas- reflex z przodu obudowy nie są zbyt trudne w ustawieniu. 

Zachęcam do odwiedzenia jednego z naszych 15 salonów celem przesłuchania w/w propozycji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fabrycznie nowych urządzeń będzie trudno, tak jak koledzy proponują, zwiększ budżet. Zestaw zaproponowany czyli Yamaha R-N303D z Indiana Line Nota 550X jest OK, troszeczkę wyższy budżet, od nas jeszcze dostaniesz kabel głośnikowy w cenie, jest OK. Ale myślę, że jeśli nie potrzebujesz funkcjonalności sieciowej, znacznie sensowniejszym rozwiązaniem będzie zamiana amplitunera na klasyczny wzmacniacz. Tutaj spójrz np. na zestaw oparty na wzmacniaczu Pioneer A-30AE czy Onkyo A-9110. Będzie to grało lepiej. A alternatywą dla Indiana Line Nota 550X mogą być dwie polskie konstrukcje Pylon Audio Pearl 25 oraz STX Electrino 150.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Kubakk napisał:

Jako takie sensowne stereo na start wg mnie to przynajmniej 3-4tysie , ~2tysie to za mało.

no właśnie szukam, czytam i też mi się wydaje że troszkę mały budżet naszykowałem a niestety na ten moment nie rozciągnę ew. poszukam używek ;/ Ciekawią mnie jeszcze te mini zestawy które z pewnością ucieszą moją kobietę bo miejsca zbyt wiele nie zabiorą ale czy to gra ?

Natknąłem się jeszcze na zestawy 
Yamaha R-N301 + Pure Acoustics NOVA 

i mniejszy 

A-S201 + NOTA 240

Edytowano przez Mattpl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mattpl napisał:

no właśnie szukam, czytam i też mi się wydaje że troszkę mały budżet naszykowałem a niestety na ten moment nie rozciągnę ew. poszukam używek ;/ Ciekawią mnie jeszcze te mini zestawy które z pewnością ucieszą moją kobietę bo miejsca zbyt wiele nie zabiorą ale czy to gra ?

Natknąłem się jeszcze na zestawy 
Yamaha R-N301 + Pure Acoustics NOVA 

i mniejszy 

A-S201 + NOTA 240

Cześć, a szukałeś na OLX? Dobre stereo nie starzeje się tak jak kina domowe. Ja miałem podobny problem ostatnio i w końcu znalazłem wyższy model Yamahy rn602, bo mi się podobał ale używany. Dobrze jest posłuchać na miejscu. Model NR303d można dostać nowy w internecie z kolumnami indiana line nota 260x za ok 2100 a masz tam już funkcje sieciowe, wejście optyczne radio internetowe, radio dab, Spotify itd. Bardzo przyjemnie to gra na początek, zwłaszcza jeżeli wcześniej nie miałeś stereo. Ja trochę nagiąłem budżet bo w końcu kupujesz taki sprzęt raz na wiele lat. A posłuchać i tak musisz bo nie zawsze polecane zestawy grają tak jak lubisz. Mi na przykład najbardziej odpowiadały kolumny Jbl studio 230, których pewnie nikt tu nie poleci. Kolumny Pure acoustics nova wyglądają efektownie ale jak posłuchasz tych i innych za chwilę to pewnie wybierzesz każde inne :) tip zwracaj uwagę czy stereo ma wejście optyczne, żeby podłączyć tv. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem i coś tam znalazłem z głośników - wzmacniacz chciałbym jednak zakupić nowy / amplituner np. Yamaha MusicCast R-N303D

Czy coś z tych kolumn jest warte uwagi

Visonik produkcji niemieckiej. Trójdrożne, moc 60 W, impedancja 4 
Elac 101
Technics SB-3670
MAGNAT MONITOR 880

Przyznam się szczerze że te przymierzam się na te Visoniki starszy Niemiecki produkt, fajny wygląd, nie są za duże a cena jest bardzo rozsądna 

Edytowano przez Mattpl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mattpl napisał:

Szukałem i coś tam znalazłem z głośników - wzmacniacz chciałbym jednak zakupić nowy / amplituner np. Yamaha MusicCast R-N303D

Czy coś z tych kolumn jest warte uwagi

Visonik produkcji niemieckiej. Trójdrożne, moc 60 W, impedancja 4 
Elac 101
Technics SB-3670
MAGNAT MONITOR 880

Przyznam się szczerze że te przymierzam się na te Visoniki starszy Niemiecki produkt, fajny wygląd, nie są za duże a cena jest bardzo rozsądna 

A jak wychodzą cenowo? Tu masz zestaw za 2111. Ciężko to pobić opierając się o nowy sprzęt https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/yamaha-r-n303d-indiana-line-nota-260-x.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z nowym sprzętem, pisze Ci to jako branżą.

To nie zagra. Wybierz sprzęt używany, który jest na naszym rynku. Chcesz nowości to nawet Yamahe 602 czy Onkyo 8150 dostaniesz w połowie swojego budżetu. Za drugą połowę kupisz znacznie lepsze monitory.

Co do wzmacniaczy to wybór będzie jeszcze większy.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja jednak wolę elektronikę nową lub używaną ale jeszcze z gwarancją, naciąłem się raz przy zakupie i dziękuje.

Kolejne pytanie, szukam kolumn w mieście natknąłem się na PRISM Amethyst HT-150 w cenie 200zł jest to zestaw z kina domowego ale czytałem że te dwie stojące wysokie kolumienki dają radę w stereo przy mocy z kanału min. 100W lub JAMO E470

 Co sądzicie o takim połączeniu? 

Edytowano przez Mattpl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, S4Home napisał:

Masakra jakie kolumny bierzesz pod uwagę. :)

ja bym chyba poczekał do kolejnych świat.

Piotr

sory zabrzmi to może chamsko - masakra, masakrą ale ale w żadnym ze swoich postów nie wymieniłeś modelu kolumn które mógłbyś polecić do tej Yamahy ale za to bardzo chętnie komentujesz jakie to gówno tu wrzucam. Jestem zielony opieram się na opiniach z tego forum gdzie pisano pozytywne posty na temat Samby 130 

 

Edytowano przez Mattpl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mattpl napisał:

sory zabrzmi to może chamsko - masakra, masakrą ale ale w żadnym ze swoich postów nie wymieniłeś modelu kolumn które mógłbyś polecić do tej Yamahy ale za to bardzo chętnie komentujesz jakie to gówno tu wrzucam. Jestem zielony opieram się na opiniach z tego forum gdzie pisano pozytywne posty na temat Samby 130 

 

Z tą yamahą bardzo ładnie zgrywają się monitorki dali zensor 3. Nową parę można już mieć od 1500-1600, natomiast używki na pewno znajdziesz za 1000 zł. 

Edytowano przez Piotrs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...