Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Onkyo TX-8270?


ozeo66

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Całkiem niedawno drogą kupna nabyłem Onkyo TX-8270 (Wasze rady z forum okazały się bezcenne i pomogły w ostatecznym wyborze tego sprzętu). Obecnie w zestawie posiadam Dali Zensor-1. Wiedziałem, że będzie mi brakować dołu, tego przyjemnego mruczenia, gdzie selektywnie i w sposób nienarzucający się będzie można delektować się linią basu czy też odczuć drzemiącą moc w kotłach i centrali perkusji. Ale do rzeczy. Odpadł pomysł dokupienia sub'a, a pojawiła się chęć zastąpienia wspomnianych Dali Zensor-1 jakimś zestawem kolumn podłogowych. No właśnie... Jakimś - ale jakim?

I tu prośba o pomoc w ukierunkowaniu mnie w poszukiwaniach kolumn, które odpowiednio zagrają z moim nowym Onkyo w pokoju o niewielkiej powierzchni, bo tylko ok. 18m2. Muzyka słuchana to całe spektrum rocka, jazzu, bluesa ale i klasyczna (żona). Budżet zakładany to 1500 - 2000 zł za komplet.

Pomożecie? :-)))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witaj.

Moje propozycje to na pewno Monitor Audio MR6 oraz Pylon Audio Pearl 27. To dwie kolumny, które zaoferują Ci pełny, dynamiczny dźwięk. Dobrze współpracują z elektroniką Onkyo. Jest jeszcze Indiana Line Nota 550X, to kolumna trochę skromniejszych rozmiarów, bardziej grająca ciepłym, gęstym dźwiękiem z dobrym, nisko schodzącym, trochę rozluźnionym basem.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie i uwagi. Jak na razie wygrywają Monitory MR6 ? Choć i Pylony Pearl 27 wyglądają na godnego konkurenta Monitorów. Jak na razie takie wnioski nasuwają mi się tylko po lekturze opisów i testów. Dopiero odsłuch wszystko zweryfikuje :) A może jeszcze jakiś model dołączy do tej dwójki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

podpinam się pod temat, jeśli autor pozwoli... ?

Mam zbliżony - minimalnie większy - metraż (ok. 20 m2), ale łączy nas podobna muza i ...Onkyo (pierwotnie miała być Yamaha, ale wybór idzie w kierunku Onkyo).

Pozostaje też decyzja czy 8270 czy 8250, ale to ponoć bardzo podobnie brzmiące ampli. 

 

Jeśli chodzi o kolumny:

Tutaj potwierdzam to co pisali przedmówcy, że w przypadku 8270 raczej warto poszukać coś minimalnie jaśniejszego (albo przynajmniej neutralnego), bo "nisko grające kolumny" z dociążone basem, z dodatkowo umiarkowaną, mniej wyrazistą górą, mogą być "za ciężkie" w odsłuchu. Szczególnie dotyczy to podłogówek.

Na pewno powinieneś też posłuchać kolumny w domu lub przynajmniej w sklepie/studio ze zbliżonym metrażem. To bezwzględnie.

Ja słuchałem już kilku z Onkyo i :

- odpadają dla mnie Klipsh - krótko: są zbyt ostre, ze słabym środkiem

- Heco Aurora 700 - po pierwsze : bardzo fajnie grają !, Po drugie ...powinieneś jednak bezwzględnie ich posłuchać w podobnym metrażu. Wg mnie w połączeniu akurat z Onkyo mogą być za duże/za mocne do Twoich 18 m2. Możesz mieć problemy z za dużą ilością basu, który zdominuje resztę, niezależnie od głośności. W połączeniu z Onkyo - Aurory 700 wg mnie wymagają nieco większego metrażu (min ~23 m2). Szkoda, że nie ma Aurory z tylko jednym basowcem...

Monitor Audio MR6 oraz Pylon Audio Pearl 27, które sugerują przedmówcy - nie słuchałem (jeszcze).

Daj znać jakie wrażenia z ewentualnych odsłuchów.

A do forumowiczów przy okazji pytanie czy faktycznie jest jakaś większa różnica w brzmieniu pomiędzy 8270 i 8250. 

Edytowano przez Yatza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Yatza napisał:

A do forumowiczów przy okazji pytanie czy faktycznie jest jakaś większa różnica w brzmieniu pomiędzy 8270 i 8250

Tu s4home bardzo fajnie opisał te dwa amplitunery

https://m.facebook.com/S4Home/posts/1408340919277884

Co do kolumn z tymi Onkyo to polecam jeszcze odsłuchać:

Fyne Audio F303 oraz trochę drożej z używek Polk Audio rti a7

https://allegro.pl/oferta/polk-audio-rti-a7-7491532769

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Yatza napisał:

Hej,

podpinam się pod temat, jeśli autor pozwoli... ?

Mam zbliżony - minimalnie większy - metraż (ok. 20 m2), ale łączy nas podobna muza i ...Onkyo (pierwotnie miała być Yamaha, ale wybór idzie w kierunku Onkyo).

Pozostaje też decyzja czy 8270 czy 8250, ale to ponoć bardzo podobnie brzmiące ampli. 

 

Jeśli chodzi o kolumny:

Tutaj potwierdzam to co pisali przedmówcy, że w przypadku 8270 raczej warto poszukać coś minimalnie jaśniejszego (albo przynajmniej neutralnego), bo "nisko grające kolumny" z dociążone basem, z dodatkowo umiarkowaną, mniej wyrazistą górą, mogą być "za ciężkie" w odsłuchu. Szczególnie dotyczy to podłogówek.

Na pewno powinieneś też posłuchać kolumny w domu lub przynajmniej w sklepie/studio ze zbliżonym metrażem. To bezwzględnie.

Ja słuchałem już kilku z Onkyo i :

- odpadają dla mnie Klipsh - krótko: są zbyt ostre, ze słabym środkiem

- Heco Aurora 700 - po pierwsze : bardzo fajnie grają !, Po drugie ...powinieneś jednak bezwzględnie ich posłuchać w podobnym metrażu. Wg mnie w połączeniu akurat z Onkyo mogą być za duże/za mocne do Twoich 18 m2. Możesz mieć problemy z za dużą ilością basu, który zdominuje resztę, niezależnie od głośności. W połączeniu z Onkyo - Aurory 700 wg mnie wymagają nieco większego metrażu (min ~23 m2). Szkoda, że nie ma Aurory z tylko jednym basowcem...

Monitor Audio MR6 oraz Pylon Audio Pearl 27, które sugerują przedmówcy - nie słuchałem (jeszcze).

Daj znać jakie wrażenia z ewentualnych odsłuchów.

A do forumowiczów przy okazji pytanie czy faktycznie jest jakaś większa różnica w brzmieniu pomiędzy 8270 i 8250. 

Heco Aurora 700 to dosyć duże kolumny i taką graniczną minimalną powierzchnią pomieszczenia jest 20m2. Namawiam do posłuchania Monitor Audio MR6 i Pylon Audio Pearl 27. Jeśli lubisz efektowne granie z wyraźniej eksponowanymi skrajami pasma, można jeszcze posłuchać STX Electrino 250. Z troszeczkę wyższej połki świetne Q Acoustics QA3050i.

Amplitunery Onkyo TX-8250 i TX-8270 różnią się przede wszystkim wyposażeniem wyższego modelu w moduł gniazd HDMI. To bardzo porządna funkcjonalność w dzisiejszych czasach, daje możliwość podpięcia wszystkich urządzeń audio-video do amplitunera i wyjście tylko jednym kablem hdmi do telewizora. Całym centrum sterowania naszego systemu jest wtedy amplituner.

Zapraszam na odsłuchy, porównania i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Q21 napisał:

Heco Aurora 700 to dosyć duże kolumny i taką graniczną minimalną powierzchnią pomieszczenia jest 20m2. Namawiam do posłuchania Monitor Audio MR6 i Pylon Audio Pearl 27.

Koledzy nie neguje ale czym w wielkości różnią się Heco 700 od Pylon 27? :)

Obie kolumny pracują na tweeterze i 3 x 16,5 :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Q21 napisał:

Amplitunery Onkyo TX-8250 i TX-8270 różnią się przede wszystkim wyposażeniem wyższego modelu w moduł gniazd HDMI. To bardzo porządna funkcjonalność w dzisiejszych czasach, daje możliwość podpięcia wszystkich urządzeń audio-video do amplitunera i wyjście tylko jednym kablem hdmi do telewizora. Całym centrum sterowania naszego systemu jest wtedy amplituner.

A w sytuacji, gdzie ampli nie będzie podpinany do TV - rozumiem, że z poziomu komórki/tableta ogarnie się wszystko podobnie w obu modelach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... nie do końca skumalem ?

macie u Was taki zestawik z Mercury 7.4 ?

Jak widzę dość budżetowe kolumny...

do 20 m2 nada się... ?

Wczytując się w opisy Tannoya na różnych stronach to „teoretycznie” te kolumny powinny się dopełniać z onkyo. 

Jak one brzmią w stosunku powiedzmy do  Auror 700?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...