Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Onkyo TX-8270?


ozeo66

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witajcie.

Pewne wydarzenia w moim życiu musiały odsunąć w czasie zakup kolumn. Teraz znów temat odżywa. Znów prośba o Waszą opinię - co do Onkyo TX-8270?

W zakresie zainteresowań pojawiły się takie zestawy:

1. Dali Zensor 5

2. Indiana Line Tesi 561

3. Canton Chrono 507.2

4. Sonus Faber Principia 5

Preferencje: otwór bass reflex z przodu lub na spodzie kolumny (nie tył - kolumny stać będą blisko ściany).

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ozeo66 napisał:

1. Dali Zensor 5

2. Indiana Line Tesi 561

3. Canton Chrono 507.2

4. Sonus Faber Principia 5

1. Granie słabo przestrzenne, mniej kontrolowany bas.

2. Całkiem ok, zywiołowe granie.

3. Jasne, bardzo szczegółowe granie. Metaliczne. Ale z Cantpona to chrono akurat lubie najbardziej.

4. Jaśniejsze bardziej melodyjne ale małe. Podobnie jak w Zensorach modele 7 są znacznie lepsze.

Do odsłuchu dołóż Melodike BL40MKIII

 

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

1. Granie słabo przestrzenne, mniej kontrolowany bas.

2. Całkiem ok, zywiołowe granie.

3. Jasne, bardzo szczegółowe granie. Metaliczne. Ale z Cantpona to chrono akurat lubie najbardziej.

4. Jaśniejsze bardziej melodyjne ale małe. Podobnie jak w Zensorach modele 7 są znacznie lepsze.

Do odsłuchu dołóż Melodike BL40MKIII

 

Piotr

 

 

Dzięki Piotr za opinię.

Przypomnę (bo to ważne przecież), że pokój niezbyt duży - niecałe 18m2. Więc myślałem, że Zensor 5, czy też Principia 5 będą wystarczające. Zależy mi na dokładnym, czystym, selektywnym ale ciepłym odsłuchu już na małej głośności. Bas mógłby być zaznaczony aczkolwiek nie dominujący. Z tego powodu odrzuciłem (nie wiem czy słusznie) Klipsch R-26F.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam. Odgrzeję troszkę kotleta i zadam pytanie tutaj żeby nowego tematu nie zakładać. Posiadam wspomniany onkyo TX-8270 dzisiaj zakupiony do kolumn dali zensor 7. Pokój 25 m2 bas ustawiony na +10 i jestem bardzo zniesmaczony brakiem tego basu. Ktoś z was posiada może taki zestaw i może się odnieść do kwestii basu? Aż mam ochotę iść jutro oddać ten amplituner ponieważ mam wrażenie że mój stary pioneer vsx-417 lepiej wydobywał z tych głośników dół. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest podłączone tak jak powinno, odsunąłem kolumny jeszcze od ściany tak na 20 cm, delikatnie coś się poprawiło, odsunąłbym jeszcze ale moje dzieci często i gęsto sprintem wbiegają do salonu więc mogłoby to się źle skończyć 😁 posłucham jeszcze tego onkyo i jak mnie nie przekona to go oddam i poszukam wzmacniacza NAD c368. Ogólnie zależało mi też na złączach HDMI żeby podłączyć telewizję i Xboxa choć teraz trzeba za każdym razem mieć włączony amplituner jak chce się coś robić. Myślałem że złącza HDMI i ARC podczas wyłączonego ampli zadziałają jako przejściówka i będzie można normalnie oglądać bez dźwięku z amp. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jest kilka kwestii.

Wzmacniacz będzie znacznie lepszy ale! Tu nie rób pochodnych decyzji.

+10 i brak basu. Oj to coś jest źle podłączone albo któryś element uszkodzony. 

Czy kolumny były nowe?

Czy przetowrniki drgają odpowiednio mocno?

Czy do Onkyo podłączałes jakieś inne kolumny? 

Bo moim zdaniem to nie kwestia akustyki. Nie przy +10!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dominik082 napisał:

poszukam wzmacniacza NAD c368.

Ten wzmacniacz wyciagnie zdecydowanie wiecej z tych kolumn. Widac, ze te amplitunery Onkyo graja z "niektorymi" kolumnami dosc plasko bo nie jest pierwsza osoba ktora na to narzeka.

Zwroc tez uwage gdzie masz umieszczony ten amplituner (wzmacniacz) poniewaz nie ma tam dobrej wentylacji. Teraz pol biedy lecz w lato moze byc gorzej przy glosnym graniu.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie mam czasu odpalać lampę , i sobie posłuchałem na ampli kd onkyo (brzmienie jak w/w 8270) , szczerze tryb pure audio to totalne gówno ;) Jedynie przy trybie 5.1 dolby jestem w stanie słuchać czegokolwiek , także tak jak S4Home radzi , ja bym wymieniał na normalny wzmacniacz chociaż wiadomo wtedy trzeba podpiąć komp albo dokupić jakiś mały streamer (chromecast chyba tani)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj oddałem sprzęt i szukam czegoś innego do odsłuchu choć ciężko z tym w mojej okolicy. Udało mi się jednak dzisiaj wyszukać jedno miejsce i posłuchać Yamaha R-N803D bo tylko to było i miało akurat za chwilę jechać do klienta, kolumny budową były identyczne jak moje dali choć pewnie najważniejszymi elementami się różniły 😁 pogadałem z sobie z tym Panem, podłączył mi to i powiem że było nawet przyjemnie, ten ampli grał cieplej niż mój onkyo a gość zdecydowanie bardziej go polecał niż onkyo. Możecie coś powiedzieć o tym ampli Yamaha R-N803D, może ktoś posiada akurat z dali zensor 7? Pozdrawiam. 

Edytowano przez dominik082
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam te wszystkie tematy na tym forum i innych portalach i często widuje wpisy S4 😁 (który chwali NAD) powiedz mi jedno a mianowicie dobre będzie zestawienie nad 356 + yamaha wxad 10, czy np jest jeszcze coś innego nie drogiego do 1000pln i będzie ładnie wizualnie zgrywało się z nad bo nie ukrywam że na tym też mi zależy. Przeglądam oferty na olx i w sumie taki zestaw wyjdzie mnie mniej niż moje onkyo. Mało tego znalazłem nawet gościa co sprzedaje nad 356 jeszcze na gwarancji w moich okolicach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moim zdaniem nie ma szans zeby Yamaha zagrała ciepłej. A to że gość chwalił to prawda. Dobry amplituner uniwersalny. 

Ale startu do nad 356 i wxad10 to on nie ma. Nad na godzinie 9 pokazuje dynamikę której Yamaha nie uzyska. Plusem jest kalibracja. Chodź sprawdza się tylko w przypadku bardzo trudnego akustycznie pomieszczenia 

Mogę ci go pożyczyć z siecią to sobie zobaczysz 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dominik082 napisał:

Szukam, szukam i wpadłem na tak zwany komis obok mojego miasta w którym jest dość dużo sprzętu hegel i posiadają wzmacniacz hegel h80 który poleca mi mój znajomy. Warto zainteresować się ta firma i tym modelem? 

Hegel to juz calkiem inna polka cenowa i brzmieniowa. Wypozycz i zobaczysz czy bedzie Ci sie podobac w polaczeniu z Twoimi kolumnami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...