Skocz do zawartości

Zrzuty kaset magnetofonowych


makro

Recommended Posts

Chcę zgrać jakieś starocie, mam komputer z nagrywarką dvd. Podłaczałem magnet pod różne wejścia, tylko przy jednym słyszę w głośnikach dźwięk, ale jest on zniekształcony - jakby taki pierdzący no i jak daję nagrywanie w windows recorder to wychodzi mi cisza. Co może być źle?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zgrywać z magnetofonu na komputer, musi być prawidłowe podłączenie tych urządzeń, t/j wyjście z magnetofonu do wejścia AUDIO IN w komputerze (nie mylić z wejściem mikrofonowym). W kompie, w regulacji głośności głównej, powinno być otwarte wejście liniowe i na odpowiedniej wielkości ustawiony suwak wzmocnienia. Sygnał z magnetofonu, powinien być słyszalny na głośnikach kompa. Jażeli tak nie jest, to trzeba sprawdzić, czy prawidłowo zainstalowana jest dźwiękówka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jeżeli masz oprócz kompa jakiś wzmacniacz to podłącz magnetofon
bezpośrednio do niego i słuchaj .Jeżeli Twój magnetofon jest nienajwyższych
lotów to teraz na Allegro można kupić za śmieszne pieniądze niezłą maszynkę.
Ja kupiłem sobie Denona za 67 zł w b.dobrym stanie i jakież było moje zdziwienie gdy zapodałem mu kasetę z muzyką nagraną ponad 20-lat temu
na magnetofonie Technics /dolby-C/ i zagrał wprost niesamowice.
Myślałem,że wszystkie moje kasety nadają się już tylko do skasowania i nagrania od nowa a tu TDK MA60 typeIV z Jean Michelem Jarre taki odlot.
Nie jest to co prawda poziom audiofilskich realizacji na CD ale jak zapuszczam kasetę z tą muzyką moim kolegom to nie mogą uwierzyć,że kaseta została nagrana tak dawno /nie rozmagnesowała się ,wysokie tony
brzmią dobrze /.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W granicach +/- 100 zł zwróć uwagę na Onkyo ,Denona T.E.A.C.-a.
Te które wymieniłem w wersji midi można kupić jeszcze taniej bo ludzie ich się pozbywają ze swoich wież lub sprzedali wieże a zostały im te magnetofony. Są one jeszcze w miarę nowe i nie wyekspoatowane ,nowe u dealera kosztują od 800-1200 zł. Mają przeważnie doby B,C i HX-pro.
Raczej nie mają pilota /był systemowy do całej wieży/.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...