Skocz do zawartości

Zakup odtwarzacza sieciowego..


Gołąb

Recommended Posts

Koledzy potrzebuję kupić odtwarzacz sieciowy bez dysku.. Mam postawiony serwer sieciowy synology ds 212, który udostępnia mi filmy i muzę do każdego urządzenia w domu.. Tam gdzie przeważnie oglądamy filmy wisi plazma panasonica, która już chyba nie do końca radzi sobie z niektórymi formatami.. coś tam oglądałem, ale zgłupiałem. mogę przeznaczyć 2000zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000zł na odtwarzacz sieciowy?

Proste odtwarzacze na procku realteka kosztują kilka stówek.  Lepsze z 4k juz około 1000zł.

Był test na stronach zagranicznych takich odtwarzaczy.  Kiedyś przeglądałem. I kupiłem Dune solo lite. W tej cenie ciężko o lepszy. Zależy od twoich preferencji.

Ja mam qnapa i ogladam po kablu. Idzie extra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cos z szybkim prockiem. Dune solo lite to nowoczesny odtwarzacz. Kiedys mialem popcorn hour i troche mulil do tego czasami sie zawieszal.  Również nie nadawal sie do podlaczenia do serwera nas. 

Co innego dune solo.  99% filmow 1080 odtwarza normalnie przy podlaczeniu do servera nas kablem. 

Czasami uzywane mozna dostac w dobrej cenie. Ale zwroc uwage czy maja pl menu. Niektore sa sprowadzane bez pl jezyka

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, venom200 napisał:

Himedia Q10 ma nawet tajnego DACa na pokładzie.

dokładnie.

Zależy do jakiego sprzętu będzie podłączony.

Ja zawsze miałem odtwarzacze z prockiem sigma i jakoś nie mam przekonania do tych nowych HiSilicon itp ,które obsługują androida i takie tam. Nie wspomnę o realteku bo do 2016-2017 zawsze przegrywał ze SIGMĄ. Teraz się zrównały ale i tak chyba realtek nieco odstaje.

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie sie zapędziliście z tymi osądami. Nie zwróciłem uwagi, że tam nie ma 4K. Wybrałem najtańszy, który jest od ręki i tyle. A mamy go od ręki, bo zrobiliśmy na nim kilka instalacji i klienci są zadowoleni. Czasami lepiej mieć coś co po prostu działa, niż działa na papierze. 

Mamy też na stanie z 4K, ale nie mam informacji o jego niezadowodnosci. Nie ma też zaprzyjaźnionych klientów, których można by o to zapytać, bo w taki sposób polecamy sprzęt, wbrew sugestion niektórych osób

https://sklep.rms.pl/dune-hd-solo-4k-odtwarzacz-sieciowy-hdd-z-wi-fi-i-tunerem-dvb-t-t2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rms.pl napisał:

Strasznie sie zapędziliście z tymi osądami. Nie zwróciłem uwagi, że tam nie ma 4K. Wybrałem najtańszy, który jest od ręki i tyle. A mamy go od ręki, bo zrobiliśmy na nim kilka instalacji i klienci są zadowoleni. Czasami lepiej mieć coś co po prostu działa, niż działa na papierze. 

Mamy też na stanie z 4K, ale nie mam informacji o jego niezadowodnosci. Nie ma też zaprzyjaźnionych klientów, których można by o to zapytać, bo w taki sposób polecamy sprzęt, wbrew sugestion niektórych osób

https://sklep.rms.pl/dune-hd-solo-4k-odtwarzacz-sieciowy-hdd-z-wi-fi-i-tunerem-dvb-t-t2

W takim razie od siebie polecam najtanszy z" solo" lite od dune. Plynnosc, szybkosc. Glownie odtwarzam filmy 1080. Filmy 4k czasami sie tna ale nie wszystkie. Ostatnio mialem szeregowca rayana 80gb w 4k to sie tnie rowniez na 4rdzeniowym procesorze i szybka kmgraficzna na komputerze stacjonarnym. Czasami to wina kodekow lub samego filmu, a nie sprzetu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rms.pl napisał:

Mam potwierdzenie, że ten w wersji bez lite jest ok. Dział handlowy potwierdzil, że miał kilku klientów, którzy kupili to urządzenie tylko z myślą o 4K i żaden nie miał uwag do działania. Ten z Lite nie jest mi znany. 

 

Dziękuje za pomoc.. Padło na Dune HD Lite.. Będę w piątek  u kolegów ul. P.O.W w Łodzi po kabelki to od razu zapytam się o ten odtwarzacz.. 

Edytowano przez Gołąb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...