Skocz do zawartości

jakie głosniki do powieszenia w salonie???


Wesolymaniek

Recommended Posts

Witam Kolegów i prosze o pomoc  potrzebuje powiesic w salonie dwa glosniki, kolumny lub monitory bo mam zostawiona dwa kable i jak szybko czegos tam nie powiesze to żonka naciska aby je zlikwidowac bo szpeca juz dlugi czas. pomózcie co tam zawiesić salon 6na 4 metry i wysoki bo to pomieszczenie w domku bez pietra i ok w kalecicy ok 4,5 m. te kable wychodza za kanapa na plecach po obu stronach . myslalem nad JBL one ale ponoc one do domu sie nie nadaja. budzet mysle max 1000 za pare i chetnie moze byc cos uzywanego . wiem ze pomozecie i chetnie posluchamWaszych rad. pozdrawiam serdecznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej witaj miałem altusy 110 z przodu amplituner pioneer SX -205 rds dotychcasz ale weszly zmiany inne meble i kolumny znikneły a ampli nie uzywany został bo nie ma co napedzac i teraz myslalem aby albo podiac to wszystko jakos pod TV lub sam nie wiem jak. te kable na scianie sa tak za kanapą ok 1m w tyl po obu stronach. Myslalem nad jakims sundbarem i do niego te dwa tyle glosniki kolumny monitory. a wogole czym sie rozni kolumna od monitora? pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumna to określenie modelu podłogowego (przeważnie) a monitor to kolumna podstawkowa (stojąca na standzie). Czysto technicznie to obie są kolumnami lub zespołem głośników.

Ale nie ważne.

Soundbar + 2 monitory :/ nie to słabo będzie grać.

ZA tysiaka kupisz fajne monitory, ale nie widze sensu układać ich za sobą. :/

Chyba że pełny set kinowy czyli i przody i tyły?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ale te przody to jakie widzisz? mam problem z lokalizacja (meble) chyba ze cos malego aby postawic na nie bo teraz ma na tej scianie gdzie wisi TV od lewej przeszklona szafo-witryna wys 200 szer 100 potem niska szafka rtV wys 50 szer 180 a na konncu szafo-witryna wys 130 szer 100  i...koniec sciany albo cos malego i klasc na te szafki skrajne ale maja rozne wysokosci i chyba nie hallo za bardzo albo wieszac po rogach jak te tyly . co wogole o tych propozycjach myslisz i moze podaj jakies przyklady sprzetowe? pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj  Kolego RMS , kurcze powiem zabiles mi mega klina teraz bo fakt niezla propozycja, sufity mam w salonie z płyt g-k i do tego ida pod katem bo sufit ma kształt trjakata ze scientym czubem aleteraz moje pytnie jaki bedzie drzwiek pod płytami jest ocieplenie piana natryskowa i to dobrze czy musialbym zrobic pudło rezonansowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy chcesz monitory czy od razu set kolumn. Jeśli set to nie opłaca się go kupić oddzielnie. Mam tu na myśli canton movie, tannoy tfx i wszystkie podobne. 

Jeśli monitory to można się zastanowić na małymi kef 305 tu można kupować oddzielnie o ile pamiętam. Dali fazon czy monitor audio ma też taka serię.

Jeśli jednak większe to obstawiam quantum 7243, 673 - jeśli znajdziesz.

Zensor 3, bronze 2 czy elac b6.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze masz moze whatsapa bo bym CI fotki salonu poprzesylal , fajne te propozycje tylko najlepiej aby byla mozliwie jak najpłytsza ta kolumna bo bedzie dziwnie wygladało.

A co powiesz na cos w stylu B&W M-1 ma racje bytu sprawdzi sie u mnie bo jest mega kompaktowy i chyba wlasnie wymyslony do wieszania ? jak nie on to moze cos w tym stylu znajde na rynku czy mam za duze pomieszczenie przypominam ok 22 m2 i wysokosc w szczycie ok 4 m

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...