Skocz do zawartości

Co dobrze zagra z Yamaha NS-777


Mariusz Małaszuk

Recommended Posts

Witam wszystkich zainteresowanych tematem. Na początek parę faktow:

Pokój 7m na 6m.

Muzyka jaką najczęściej slucham to elektroniczna.

Urządzenia to laptop i telewizor. 

Dobrze by było mieć bluetooth i radio DAB+

Budżet: napiszę tylko żeby to nie były kosmiczne ceny

Audiofilem nie jestem ale dźwięk musi to jakiś mieć.

Aktualnie posiadam Kenwood KR-4070 i gra to jak dla mnie dobrze. Dźwięk czysty, wyraźny, ciepły i potrafi też wstrząsnąć mieszkaniem przy mocniejszym kawałku. Choć to tylko 2x40W.

W przyszłości może dokupie resztę głośników z tego zestawu.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

10 godzin temu, Mariusz Małaszuk napisał:

W przyszłości może dokupie resztę głośników z tego zestawu.

Ale to czy dokupisz czy nie musisz wiedzieć teraz. Nie może. Bo kwestionuje to Twój wybór.

Jeśli nie to kupisz wzmacniacz stereo i nie będzie możliwości rozbudowy. Jeśli jednak dokupisz, to teraz wybierzesz amplituner kinowy z opcją podłączenia reszty kolumn i korzystania kina ale będzie gorzej grał w stereo.

 

Niestety kolumny są mocno przeciętne i jeśli chodzi o amplituner to jest z tym problem. Tu polecam bym wybór Denona od modelu X2500, ale lepiej X3500.

Z kolei jeśli chodzi o stereo to tu można wyciągnąć więcej. I model NAD 356BEE będzie do nich odpowiedni a nie drogi.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pozostajesz w stereo, to spójrz na flagowy amplituner sieciowy YamahavR-N803D lub pójdź w kierunku dobrego wzmacniacza i zewnetrznego odtwarzacza. Swietnie sprawdzi się do Twoich kolumn Advance Acoustic X-i75 lub model wyższy X-i105. Jako zewnętrzny odtwarzacz wykorzystaj Yamaha WXAD-10 (to oczywiście jako opcja, bo komputer może slyzyć jako źródło).

W przypadku natomiast chęci zbudowania kina domowego, stawiałbym na Onkyo TX-NR686.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Więc wybór padnie raczej na wzmacniacz. A jakie głośniki byłyby nie przeciętne? Lepsze od tych NS777. W sumie jak je kupowałem to się nie zastanawiałem jak będą grać. Bo wyrwałem je za 100 euro to tak jakby w prezencie je dostac. A wygląd mają elegancki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...