Skocz do zawartości

Wymiana HK AVR 255 na 4k HDR z ARC


Tomczaa

Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym wymienić swój już troszkę leciwy lecz bardzo niezawodny sprzęt (hk 255) na coś młodszego. Zależy mi głównie aby poprawnie rozdzielał dźwięk na 5.1 (głośniki mam rozmieszczone w mieszkaniu). Obecny wzmacniacz podłączany jest wejściem optycznym do tv przez co zapewne nie jestem w stanie mieć najlepszych wrażeń przy grach czy odtwarzaniu filmu. 

Zależy mi na:

- poprawnym dźwięku 5.1  - szczególnie netflix i ps4 

-jednym podłączeniu z tv do amplitunera ( nie będę przepuszczał sygnału : dekoder/ps4 -> amplituner -> TV tylko dekoder/ps4 - > TV - > amplituner [ARC] ) 

- nie słucham muzyki w ogóle na tym zestawie 

- może mieć tylko jeden port z tyłu hdmi arc 

- amplituner najlepiej gdyby sam się włączał przy włączeniu TV (jednak była możliwość rozgraniczenia czy ma się włączać czy nie) 

- załóżmy  że budżet do 2500 ( tu spokojnie proszę się nie sugerować tym jakoś mocno) 

- mam głośniki (o ile można je tak nazwać... ) hkts 11 i fajnie gdyby dało się podłączyć je (szczególnie subwoofer) do nowego sprzętu 

 

Czy HDMI ARC to najlepsze możliwe podłączenie aby osiągnąć 5.1 z ps4 i netflix (bezpośrednio z TV) czy są inne lepsze połączenia. Nie chcę żadnych dźwięków sztucznych wirtualnych bo wtedy jest jakieś dziwne buczenie/pomruk z głośników z tyłu. 

 

Bardzo dziękuję za zainteresowanie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz potem mam tak że na ps4 gram dość sporo i potem muszę odpalać ampli nawet wtedy kiedy gram na słuchawkach. Własnie tego chciałem uniknąć.

Zależy mi na prostym sprzęcie nie koniecznie muszę cały budżet wykorzystać. Obecnie z mojego pewnie nawet w 20% nie korzystam a wyjść z tyłu tak dużo jest że nawet nie wiem do czego one są :) ... 

Edytowano przez Tomczaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki; widzę że cenowo na styk propozycję. Czy na pewno skorzystam z chociaż z 20% możliwości sprzętu? Zastosowanie to filmy i ps4. Też nie jestem jakoś strasznie wymagający. 

 

Patrze również na zestaw denon AVR-X250BT a nie denon x2500. W tym drugim znowu miliony wejść z tyłu z których nie skorzystam :)

 

o np ten niby taki samo jak polecany a jednak trochę tańszy 

AVR-X1500H

Co Wy na to? 

 

Minimalistyczny amplituner błagam :)

Edytowano przez Tomczaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o ilość wejść - czy skorzystasz, czy nie, tylko przede wszystkim o jakość dźwięku. Jeżeli masz taki budżet, to go wykorzystaj do bólu ;) 

2 godziny temu, Tomczaa napisał:

i potem muszę odpalać ampli nawet wtedy kiedy gram na słuchawkach

nic nie musisz. Pass through i problem z głowy.

EDIT:

Tak dodam jeszcze od siebie, że posiadałem również HK, z tym że AVR260. Jak pójdziesz w takie wynalazki, jak AVR-X250BT, to zrobisz moim zdaniem krok w tył w kwestii jakości brzmienia. A chyba nie o to Ci chodzi.

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dla mnie tak zagmatwane że głowa mała. Czytam czytam i im więcej czytam tym mniej wiem :)Pass through - ok - nie miałem pojęcia że to działa bez uruchamiania amplitunera - dzięki 

Czy takie podłączenie (dekoder/ps4 -> amplituner [ARC] -> TV [ARC] )  jest "lepsze" aby uzyskać dźwięk 5.1 czyli dźwięk na wszytskich głośnikach ?

I teraz uwaga (proszę się nie śmiać): 

Jaki to dźwięk pójdzie jakieś true HD, dolby digital, DTS, Dolby atmos? Jaki najbardziej jest pożądany aby filmy (tylko netflix z aplikacji T, żaden dodatkowy odtwarzacz nie jest brany pod uwagę)/gry (ps4 pro) robiły wrażenie i abym poczuł że to dobrze wydane pieniądze i zmianę jakości w stosunku do HK 255? 

 

Edytowano przez Tomczaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tomczaa napisał:

nie miałem pojęcia że to działa bez uruchamiania amplitunera

działa ;) ta funkcja ma właśnie za zadanie "przepuszczenie" przez ampli źródła obrazu i dźwięku do TV

16 godzin temu, Tomczaa napisał:

Czy takie podłączenie (dekoder/ps4 -> amplituner [ARC] -> TV [ARC] )  jest "lepsze"

jest lepsze o tyle, że ampli dostaje sygnał bezpośrednio ze źródła, a nie jeszcze "przerabiany" np. przez TV. A ze współpracą ampli z TV po ARC bywa jednak różnie. O optyku nie wspominając, który względem HDMI jest trochę ograniczony - nie przepuści CI np. żadnych kodeków HD, 

16 godzin temu, Tomczaa napisał:

Jaki to dźwięk pójdzie

taki, jaki zapodasz ze źródła ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z testu w sieci wynika że ten jest słabszy (AVR-X1500H) jest słabszy tylko w jednym aspekcie. Chyba mocy (moje głośniczki to jakiś żal :) ) więc czy taki nie wystarczy? 

- AVR-X2500H: 95 W na kanał (8 Ω, 20 Hz - 20 kHz, 0.08% 2 kanały); 150 W na kanał (6 Ω, 1% 1 kanał)
- AVR-X1500H: 80 W na kanał (8 Ω, 20 Hz - 20 kHz, 0.08% 2 kanały); 145 W na kanał (6 Ω, 1% 1 kanał)

Tak zapytam z ciekawości co będzie działało gorzej na wspomnianym już 250 od Denona -> czy będzie ciszej, czy nie będzie 5.1, nie będzie takich efektów czy o co chodzi? 

Nie oglądam w jakiejś sali kinowej tylko w pokoju i to raczej cicho oglądam. 

Najbardziej zależy mi na dźwięku 5.1 bezpośrednio ze źródła a nie jakimś wirtualnym... 

32 minuty temu, Markcox napisał:

taki, jaki zapodasz ze źródła ;) 

A jaki do filmów 5.1 jest najbardziej pożądany? 

 

Czytam specyfikację i w specyfikacji są opcje z których nigdy nie skorzystam a są to

-wbudowana bezprzewodowa technologia dźwięku HEOS multi room

-streaming muzyki z popularnych serwisów internetowych jak Spotify®, Amazon Music, Deezer, Tidal i innych poprzez darmową aplikację HEOS

-bezprzewodowy streaming muzyki przez Bluetooth oraz AirPlay

-streaming przez sieć oraz obsługa plików wysokiej rozdzielczości przez port USB, w tym ALAC, FLAC, WAV (do 24-bitów / 192 kHz) oraz DSD 2.8MHz i 5.6MHz

 

a pewnie za to się dopłaca dużo pieniędzy; zrozumcie mnie proszę :)

Edytowano przez Tomczaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkreślę jeszcze raz - tu przede wszystkim rozchodzi się o jakość dźwięku, brzmienia.

Inną kwestią jest to, że nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, czego dotyczą podane przez Ciebie parametry - mianowicie wysterowania jednego kanału.

W takim X2500, przy wysterowanych wszystkich kanałach, moc na kanał (w testach) wynosi oszałamiające 44W. 

Patrząc na AVR-X250BT , (na którego widzę, że ciśniesz coraz mocniej) na jego budowę wewnętrzną, plecy, odnoszę wrażenie, ze został zmontowany z tego, co zostało zmiecione z podłogi w momencie produkcji wyższych modeli ;) 

31 minut temu, Tomczaa napisał:
49 minut temu, Markcox napisał:

taki, jaki zapodasz ze źródła ;) 

A jaki do filmów 5.1 jest najbardziej pożądany? 

nie do końca rozumiem pytania. Jeżeli pytasz o pożądania, jedni lubią brunetki, inni blondynki. Czyli, jak we wszystkim, rozchodzi się o gust. Ale wszystko zależy od tego - i tu się powtórzę - co zapodasz ze źródła. Taki Netflix np. nie podaje kodeków HD, przy 5.1 max. jaki jest w stanie zrobić to DD+. Natomiast na płytach Blu-ray 4K UHD masz dostępne najnowsze kodeki HD, z atmosem włącznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie cisnę na żaden konkretny model . Jestem kompletny baran jeśli chodzi o tego rodzaju sprzęt  - dlatego pewnie zadaje wg Was kretyńskie pytania... Kiedyś  kupiłem amplituner też za duże pieniądze i pewnie bym go nie zmieniał ale niestety brakuje mi w nim 4k i arc. Tak to spokojnie mam dźwięk puszczony przez kabel optyczny i jakoś to działa. Ostatnio musiałem go wyciągnąc to jak zobaczyłem ilość wejść z tyłu to się zwyczajnie zacząłem zastanawiać czy po prostu wtedy nie kupiłem zbyt dobrego sprzętu do moich potrzeb a były bardzo podobne; teraz chcę tego uniknąć. 

 

Dzięki za cierpliwość 

24 minuty temu, Markcox napisał:

 

nie do końca rozumiem pytania. Jeżeli pytasz o pożądania, jedni lubią brunetki, inni blondynki. Czyli, jak we wszystkim, rozchodzi się o gust. Ale wszystko zależy od tego - i tu się powtórzę - co zapodasz ze źródła. Taki Netflix np. nie podaje kodeków HD, przy 5.1 max. jaki jest w stanie zrobić to DD+. Natomiast na płytach Blu-ray 4K UHD masz dostępne najnowsze kodeki HD, z atmosem włącznie.

Myślałem  że taki dolby atmos jest lepszy od jakiegoś logic pro 7 czy coś- o to mi chodziło 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tomczaa napisał:

Dzięki za cierpliwość 

spoko, luźna dyskusja ;) 

6 minut temu, Tomczaa napisał:

Myślałem  że taki dolby atmos jest lepszy od jakiegoś logic pro 7 czy coś- o to mi chodziło 

te wszystkie "logic'i" to są właśnie sztuczne twory, gdzie ampli sam zajmuje się przerabianiem ścieżki dźwiękowej, gdzie może Ci przerobić np. PCM 2.0 na dźwięk wielokanałowy. Najlepszym rozwiązaniem jest puszczenie wielokanałowej oryginalnej ścieżki ze źródła, żeby ampli bezstratnie i bez żadnej ingerencji puścił to, co dostał. 

 

Ja na Twoim miejscu wykorzystałbym cały budżet, jaki mam na to przeznaczony.

Owszem, zdarzają się przypadki, w których model wyższy (i przy tym oczywiście droższy) dźwiękowo nie wnosi nic, a ma tylko dodane kilka wodotrysków (np. o ile dobrze pamiętam X2500 a X3500), z których, jak wspomniałeś, nawet nie skorzystasz, ale ta zasada nie dotyczy wziętych tutaj pod dyskusję modeli Denona: X250BT -> X1500 -> X2500. Różnica również w brzmieniu pomiędzy nimi będzie. 

Tak przy okazji, bierzesz pod uwagę w przyszłości zmianę samego nagłośnienia w postaci kolumn/sub'a?

Wyjścia widzę takie - albo umawiasz się z salonem na odsłuchy, zabierasz swoje hkts 11 i "nausznie" przekonujesz się, czy różnice w Twoim odczuciu są warte dopłaty, albo (co by było rozwiązaniem najlepszym) wypożycz je do domu (są branżowcy, również na tym forum, którzy dają taką możliwość), sprawdź w warunkach, w jakich faktycznie będą pracować i zostaw ten, który w Twojej ocenie najlepiej spełni warunek stosunku jakości do ceny. I wuala :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj. Niby jesteś baran i nie słyszysz, ale jak przesiądziesz się z tak zacnego amplitunera na taniego Denona, to nagle Ci się rogi wyprostują z wrażenia. Nic niższego niż Onkyo TX-NR686 nie bierz pod uwagę, bo się srogo rozczarujesz. 

https://sklep.rms.pl/onkyo-tx-nr686-txnr686-amplituner-kina-domowego-7-2-z-dolby-atmos-dts-x-wi-fi-bluetooth-certyfikatem-thx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Markcox napisał:

Najlepszym rozwiązaniem jest puszczenie wielokanałowej oryginalnej ścieżki ze źródła, żeby ampli bezstratnie i bez żadnej ingerencji puścił to, co dostał. 

Czyli na ampli tym x2500 będzie taka opcja jak coś "AUTO BEST AUDIO"? Chyba coś takiego było w hk oprócz innych miliona możliwości, które były do wyboru? Tzn, że sam teoretycznie wybierał najlepsze źródło. Chcę aby to się samo działo bez mojej ingerencji. 

7 minut temu, Markcox napisał:

Tak przy okazji, bierzesz pod uwagę w przyszłości zmianę samego nagłośnienia w postaci kolumn/sub'a?

Tak oczywiście, natomiast  to już w nowym mieszkaniu kupie coś innego i rozmieszczę tak jak teraz od razu z kablami w ścianie. 

Obecnie nie są do ruszenia bo można powiedzieć że są na stałe zamontowane w ścianie... :), w sumie mi to pasuje 

 

PS. widzę że nie ma opcji muszę kupić x2500 lub coś podobnego. :)

 

4 minuty temu, rms.pl napisał:

Oj. Niby jesteś baran i nie słyszysz, ale jak przesiądziesz się z tak zacnego amplitunera

Ten HK 255 taki dobry był? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hk255 to chyba cos mi sie przypomina rowniez, ze to byl dobry sprzet. Ja wymienilem onkyo 606 na yamaha 683 i powiem ci szczeze, ze szoku nie doznalem. Lepiej skalibrowal mi i sporo bajerow to tyle.. Nie schodz z nizejszego modelu tak jak powiedzial rms. A najlepiej jak kupisz wysoki model uzywany za 1000zl i tyle. Ja czasami sie zastanawiam czy wymienic swoja yamaha 683 na onkyo  8... Lub 9...nie bede mial jedynie atmosa dlatego sie zastanawiam. 

A nie musisz sienazywac baranem bo tutaj takich malo znajacych temat audio jest sporo. A wnioski wyciagasz z tego co ci pisza inni wiec baran z ciebie zaden :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak on pochodził już z końcówki dobrych czasów harmana. To prawda. Nie schodził bymm absolutnie niżej niż Onkyo 686, Yamaha 685, denon x2500. Z czego najbliższy brzmieniu harmana będzie denon. A najlepszy z nich w kinie Onkyo i Yamaha.

Nie patrz na moc. Bo często te modele droższe, Lepsze są skabsze mocowo od znacznie gorzej grających mocnych elektronik. Taki chaczyk producenta aby byli chętni. Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak on pochodził już z końcówki dobrych czasów harmana. To prawda. Nie schodził bymm absolutnie niżej niż Onkyo 686, Yamaha 685, denon x2500. Z czego najbliższy brzmieniu harmana będzie denon. A najlepszy z nich w kinie Onkyo i Yamaha.

Nie patrz na moc. Bo często te modele droższe, Lepsze są skabsze mocowo od znacznie gorzej grających mocnych elektronik. Taki chaczyk producenta aby byli chętni. Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest na to gwarancja i możliwość zwrotu po odsłuchaniu to myślę ,że warto się skusić.

Może być tak ,że nie odczujesz różnicy między tym co masz ,a tym denonem.

Ja to bym kupił używany onkyo seria 8 to 1 klasa wyżej - ceny poniżej 1000zł. I taki denon żeby mu dorównał nowy kosztowałby 3-5tys. Zastanów się?  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to na 100% różnicy nie odczuję, tylko że ten mój obecny nie puści 4k z hdr, przez co pewnie nie mam pełnego 5.1 bo dźwięk puszczony przez kabel optyczny. 

Chyba na tv - > HDMI - > amplituner uzyskam lepsze 5.1 niż po optyku tv -> apmlituner  

 

Tylko dlatego ta zmiana, chce miec mile efekty w filmach :) 

Edytowano przez Tomczaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci, ze trochę pogubiłem się w Twoim temacie. Skoro i tak z uporem maniaka źródła będziesz podłączał bezpośrednio pod TV, a z TV puszczał tylko dźwięk na ampli KD, to po kiego grzyba CI ampli z obsługą 4K HDR? Zmienisz na siłę na ampli, który obsłuży coś, czego i tak nie wykorzystasz, jednocześnie pogarszając (a widzę, ze jest na to duża szansa) jakość brzmienia?

2 godziny temu, Tomczaa napisał:

tylko że ten mój obecny nie puści 4k z hdr, przez co pewnie nie mam pełnego 5.1

Obsługa obrazu nie ma nic wspólnego z obsługą dźwięku.

 

2 godziny temu, Tomczaa napisał:

nie mam pełnego 5.1 bo dźwięk puszczony przez kabel optyczny

Optyk, tak samo jak HDMI puszcza normalnie 5.1 - nie wiem, skąd Twoja teoria i co dokładnie masz na myśli, że po optyku "nie masz pełnego 5.1"? Na pewno jest ograniczenie w obsłudze pewnych kodeków po optyku względem HDMI, ale nie ma to żadnego związku z ilością kanałów

Jak chcesz mieć miłe efekty w filmach, to puszczaj przede wszystkim filmy, które nadają ścieżkę dźwiękową w 5.1, min. DD (oryginalną, nie z lektorem ;)). Jak jest z tym u Ciebie na ten moment? Netflix - co jest źródłem? Masz w nim ustawioną ścieżkę dźwiękową 5.1? Co z resztą filmów? Jakie jest źródło? 

Nie zrozum mnie źle, ale zaczynam odnosić wrażenie, że na siłę doszukujesz się kwadratowych jajec i chcesz wymienić ampli dla poprawy czegoś, gdzie wystarczającym rozwiązaniem może okazać się odpowiednie ustawienie ampli i źródeł, które na ten moment posiadasz. A problemem Twoim nie jest obecny sprzęt, tylko wiedza o jego użytkowaniu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...