Skocz do zawartości

Wymiana HK AVR 255 na 4k HDR z ARC


Tomczaa

Recommended Posts

Chyba trafione w punkt :)  

6 godzin temu, Markcox napisał:

powiem Ci, ze trochę pogubiłem się w Twoim temacie. Skoro i tak z uporem maniaka źródła będziesz podłączał bezpośrednio pod TV, a z TV puszczał tylko dźwięk na ampli KD, to po kiego grzyba CI ampli z obsługą 4K HDR? Zmienisz na siłę na ampli, który obsłuży coś, czego i tak nie wykorzystasz, jednocześnie pogarszając (a widzę, ze jest na to duża szansa) jakość brzmienia?

Obecnie muszę mieć takie podłączenie ze względu na brak obsługi 4k hdr (chyba)  przez mój obecny amplituner. W związku z tym połączenie dźwięku jest przez kabel optyczny. Czyli dekoder i ps4 podpięte do tv a z tv optykiem do amplitunera. Nie upieram się, teraz po prostu nie mam wyjścia. 

6 godzin temu, Markcox napisał:

 

Optyk, tak samo jak HDMI puszcza normalnie 5.1 - nie wiem, skąd Twoja teoria i co dokładnie masz na myśli, że po optyku "nie masz pełnego 5.1"? Na pewno jest ograniczenie w obsłudze pewnych kodeków po optyku względem HDMI, ale nie ma to żadnego związku z ilością kanałów

Jak chcesz mieć miłe efekty w filmach, to puszczaj przede wszystkim filmy, które nadają ścieżkę dźwiękową w 5.1, min. DD (oryginalną, nie z lektorem ;)). Jak jest z tym u Ciebie na ten moment? Netflix - co jest źródłem? Masz w nim ustawioną ścieżkę dźwiękową 5.1? Co z resztą filmów? Jakie jest źródło? 

Nie zrozum mnie źle, ale zaczynam odnosić wrażenie, że na siłę doszukujesz się kwadratowych jajec i chcesz wymienić ampli dla poprawy czegoś, gdzie wystarczającym rozwiązaniem może okazać się odpowiednie ustawienie ampli i źródeł, które na ten moment posiadasz. A problemem Twoim nie jest obecny sprzęt, tylko wiedza o jego użytkowaniu

A widzisz jakoś przekonany byłem, że po HDMI tv będzie w stanie przekazać 5.1 a po optyku nie. Wynikało to z obserwacji tego co jest napisane na froncie amplitunera (oraz dziwnego brzmienia głośników z tyłu) bo pokazuje cały czas jakiś logic 7 pro (a to podobno jest jakiś sztuczny twór); pomimo tego że mam wybraną opcję aby wybierał najlepszy możliwy dźwięk (best audio - taka funkcja na amplitunerze). Dodatkowo czasami pokazuje na swoim wyświetlaczu inną ilość głośników niż faktycznie posiadam - raz za dużo raz za mało. 

 

Filmy oczywiście puszczane bez lektora z dźwiękiem oryginalnym 5.1. Jedyną aplikacją do tv jest wbudowana z tv aplikacja netflix (nie mam żadnych dodatkowych odtwarzaczy z których korzystam) - tu również myślałem, że przez HDMI uzyskam lepszy dźwięk (tzn 5.1 chociaż, bo mam wrażenie że obecnie go nie ma). 

 

Z tego co zrozumiałem muszę po prostu poprawnie ustawić amplituner aby osiągnąć oczekiwany efekt - nie jestem super wymagający - chcę tylko poprawne 5.1... 

 

i tu parę dodatkowych pytań:

Jak według Was powinienem puścić z TV (netflix) dźwięk do amplitunera? jakieś alternatywy w stosunku do tego wyjścia optycznego czy to jest ok? 

Ktoś miał doświadczenie z tym amplitunerem hk255 (raz mi się zdarzyło że jego menu wyświetliło się na tv ale jak, to nie mam pojęcia :) ) - tak to tylko mogę operować wyświetlaczem na ampli co jest mega denerwujące... 

Chyba ten temat powinien brzmieć jak ustawić amplituner a nie jaki kupić :) HELP 

 

Coś jeszcze pomieszałem :P 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielski 5.1. Zawsze wybieram ten. 

 

Dodatkowo czy kabele od glosnikow da sie jakos inaczej podlaczyc do tego amplitunera niz goly kabel do wtyczki? Widzialem jakies przejsciowki cos ala jack ale mam jakby to wejscie zabudowane na jacka. Koncowka „banan” tez chyba nie bardzo tam pasuje. 

 

Tak wyglada tyl tego sprzetu dla ulatwienia 

https://goo.gl/images/gqaSGx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zgłupiałem :)

A dokładniej po co 4k w obecnych amplitunerach?

Jeśli mam tv z 4k i do tego amplituner stary który puszcza jedynie full hd to po podłączeniu tego wszystkiego kablami hdmi będę miał na telewizorze obraz 4k czy full hd? Bo może 4k w amplitunerach dotyczy tylko obsługa menu hehe albo upscaling lepszy niby. Bo może klienci się gubią i chcą wymienić sprzęt bo sami nie wiedzą po co 4k w amplitunerach. Powiem szczerzę ,ze sam nie wiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@modelarz01 jeżeli źródła puścisz przez ampli, mimo, że będą w stanie podać 4k, to sam ampli zapoda to, co będzie w stanie oddać, czyli w tym wypadku full HD. Z resztą przy podaniu 4K do ampli full HD zapewne wystąpi kolizja i ampli nie odda nic, wtedy potrzebny jest i tak downscall w samym źródle   

@Tomczaa  może sam TV nie oddaje tego 5.1? Przede wszystkim musisz pogrzebać w ustawieniach TV. sprawdzić na ampli, jaki w ogóle sygnał od TV dostaje (mimo ustawienia ścieżki 5.1 w Netflix) i ustalić co ustawić w ampli, żeby załączyć w nim odpowiedni kodek, otrzymany ze źródła, odtwarzany bezstratnie bez ingerencji ampli. Piloty i instrukcje w rękę i do dzieła ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tv spokojnie daje rade - jest to model z obecnego roku  oled b8. 

Wlasnie musze poszperac. Ucieszyliscie mnie ze kabel optyczny wystarczy do puszczenia poprawnie dźwięku 5.1. Co mnie dalej niepokoii to wyswietlane opcje na amplitunerze logic 7 movie. Moze w hk tak sie nazywa to poszukiwane 5.1 :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że kolega ma po prostu przypisany tryb pracy dla danego wejścia. Niezależnie co AVR przyjmuje DD, DTS to automatycznie przerabia na ten logic 7 - tak wynika z opisu w instrukcji.

 

W samym TV wyjście dźwięku dla optyka też należy ustawić na auto, wówczas do amplitunera trafia to samo co nadaje źródło. Tutaj zdjęcie z WebOS 3.5 ale nie powinno być większej różnicy z tym co ma kolega.d6e9a75fa7e090faf97520b0c83f2936.jpg&key=67baf698453bbccca002ca496e1ca426de1f65b67990391b606932ada7155e7eb1aeb303e1240e665db7e44cf318230e.jpg&key=f6ffc3843eed6030fe29b50a8e7900b05182ceb907cd3507e9bc35480654c658

 

 

 

7fdd81aead634fbe09532479d9bd21ac.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2018 o 21:19, Markcox napisał:

pisałem Ci już wcześniej, Logic 7 to wytwór samego ampli i nie jest to ścieżka podana przez źródło. Instrukcje studiowałeś? Co ona na to?

sprawdziłeś też, jaką ścieżkę ampli dostaje od samego TV?

Kurcze nie wiem jak to sprawdzić za bardzo. Jeszcze się pobawię. Instrukcję mam w drugim mieszkaniu kawałek od miejsca gdzie jest kd :) - może tam podjadę w najbliższym czasie i wezmę instrukcję.

 

To w tv powinienem wybrać wyjście optyczny i opcję auto ? - dobrze zrozumiałem? 

Edytowano przez Tomczaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam ustawione w TV i w zależności jaki sygnał podaje źródło taki mam odczyt na amplitunerze DD czy też DTS.

 

Wydaje mi się że musisz wcisnąć przycisk surround modes na panelu AVR i strzałkami góra/dół przestawić na auto żeby pozbyć się logic7.

 

Tutaj masz link do instrukcji żebyś nie musiał krążyć wink.png

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.plazmadiszkont.hu/kepek/pdf/5016.pdf&ved=2ahUKEwjPiKeHmqbfAhVwkIsKHenEB20QFjAAegQIBRAB&usg=AOvVaw3eIxt2eweMfB4aDzrnraVg

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Momo napisał:

Wydaje mi się że musisz wcisnąć przycisk surround modes na panelu AVR i strzałkami góra/dół przestawić na auto żeby pozbyć się logic7.


 

Bardzo dziękuję - co lepsze u mnie cały czas jest opcja BEAST AUDIO SELECT; mogę ją sam zmienić ale mam tylko do wyboru (z pamięci)

-2 CH 

- DOLBY 7 LOGIC MOVIE

- DOLBY 7 LOGIC MUSIC

- DOLBY 7 LOGIC GAME

 

Zaraz zabieram się za czytanie instrukcji; może robię jakiś banalny błąd przy podłączeniu 

 

PS. wczoraj po chyba 10 latach otworzyłem amplituner - aż się dziwie, że on działał. Kurzu tyle że ledwo odkurzacz dawał radę - co lepsze ten amplituner ma 2 wentylatory :) lol - więcej niż moja konsola... ; szczęśliwie po skręceniu nadal działa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2018 o 14:03, modelarz01 napisał:

Ja też zgłupiałem :)

A dokładniej po co 4k w obecnych amplitunerach?

Jeśli mam tv z 4k i do tego amplituner stary który puszcza jedynie full hd to po podłączeniu tego wszystkiego kablami hdmi będę miał na telewizorze obraz 4k czy full hd? Bo może 4k w amplitunerach dotyczy tylko obsługa menu hehe albo upscaling lepszy niby. Bo może klienci się gubią i chcą wymienić sprzęt bo sami nie wiedzą po co 4k w amplitunerach. Powiem szczerzę ,ze sam nie wiem :)

Po to żebyś mógł przez amplituner puszczać sygnał 4K. W przewiewnym razie nie mógł byś tego zrobić.

Na telewizorze zawsze będziesz miał 4K dlatego że TV to skaluje. Tak samo jak wyższe modele  amplitunerów. TV nie może zmniejszyć rozdzielczości wyświetlanego obrazu. Źródło to co innego, dlatego na TV pojawia Ci sie wejście np 1080p / 60HZ. Ale i tak wyświetli obraz 4K (tak jak potrafi, zeskakuje go). Natywne 4K wygląda lepiej bo TV nie musi nić skalować.

 

Inna sprawa to protokoły HDCP. Wraz z technologią się zmieniają aby urządzenia nie były ze sobą kompatybilne.

Np. HD Player z HDCP 2,2 -) Ampli nowy z HDCP 2,2 -) TV HD klasyczny stary. Obraz nie zostanie wyświetlony.

Chyba że w źródle masz możliwość zmiany i wyłączenia HDCP 2,2. 

No jest z tym zabawa.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Szanowni,

po dluższej przerwie powracam do tematu. Przywrócilem ustawiania fabryczne amplitunera i nic sie nie zmienia. 

Z aplikacji wbudowanych bezposrednio w TV dzwiek pokazuje sie non stop ten logic movie. Aplikacje to YOUTUBE, HBO GO, NETFLIX. 

Tv podłączony kablem optycznym do amplitunera. Telewizor to oled b8 (model na 2018r) wiec nie jest to jakis stary model. 

 

Ktos ma pomysl jak to powinienem podłączyć aby to zadziałało czy po prostu po optyku to nie zadziała, lub za stary sprzęt...

 

Zaznaczam nie mogę tego puścić po ARC (bo amplituner tego nie obsługuje). Teraz już chcę tylko aplikacje wbudowane w tv aby zadziałały z dobrym dźwiękiem. 

 

Już nie mam do tego siły... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. HK chyba wie lepiej co i jak użytkownik ma słuchać :(

Myślę, że sporo głębiej musisz wejść w ustawienia.  Ręcznie przestawić co, jak i kiedy ma być odtwarzane. Przykładowo jak jest sygnał stereo to mają grać tylko dwa głośniki a nie Logic7. Przy Movie zostawić te Logic7 czy też DTS Neo. Zobacz na kolejny wycinek instrukcji.

Jak dla mnie strasznie dziwne HK to rozwiązał.

avr 255 instr 1.jpg

avr 255 instr 2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wybrać dokładnie to co na filmiku jest widoczne. Nic więcej - czyli mogę na sztywno wybrać jedno z wymienionych tych wirtualnych albo stereo, lub oczywiście opcję auto która sama wybierze z tych również pokazanych na filmiku. Jak daje głośniej/ciszej to się wtedy wyświetla (na amplitunerze na ekranie) dany tryb i zawsze jest to jeden z tych wirtualnych... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...