Skocz do zawartości

Kolumny stereo do pokoju 25 m2 z kącikiem odsłuchowym


bury.pudelek

Recommended Posts

Cześć,

 

wybaczcie mroczny tytuł. Jestem, laikiem w porównaniu do znamienitej części braci tego forum, dlatego też zwracam się o pomoc. Poszukuje kolumn, bądź to podstawkowych bądź podłogowych, raczej o kompaktowym wymiarze, do pokoju o pow. ponad 25 m2 ale z "kącikiem odsłuchowym" o powierzchni ok 6 m2.  Dla wyjaśnienia załączam rzut z góry z zaznaczoną lokalizacją mebli. Za wzmacniacz służy mi Optonica 4646. Obecnie używam głośników firmy Edifier od zestawu S2000 sygnowanych przez Pana Phila Jones'a. Graja wg mnie, laika, poprawnie ale od jakiegoś czasu nosze się z zamiarem zmiany na coś "bardziej poważnego":). Myślałem o kolumnach podłogowych ale obawiam się, że rozmiar pokoju jest zbyt mały. 

Czy mogli byście coś doradzić? cenowo... jakoś do 4000  zł, używane lub nowe.

 

ps. podłoga jest lita,drewniana.

glo-Model.jpg

Edytowano przez bury.pudelek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zdecydowanie kolumny podstawkowe, tylko takie moim zdaniem sprawdzą się w twoim salonie.

Nie napisałeś, czego oczekujesz od systemu, jakiego brzmienia. Nie znam także walorów brzmieniowych Twojego wzmacniacza, dlatego bardzo trudno będzie coś konkretnego zaproponować. Moim zdaniem najlepszą opcją jest wybranie się na odsłuchy z Twoim wzmacniaczem pod pachą, posłuchanie wielu kolumn i wybranie tych modeli, które najbardziej Ci brzmieniowo odpowiadają, następnie wypożyczenie i posłuchanie w Twoim domu.

Zapraszam na odsłuchy, ewentualnie scharakteryzuj proszę brzmienie Twojego wzmacniacza i preferencje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dziękuję za odpowiedzi. 

 

Jak napisałem na wstępie, żaden ze mnie specjalista i nie potrafię odpowiedzieć na pytanie "jak brzmi wzmacniacz", i co to w ogóle znaczy :)  ogółem rzecz biorąc przerobiłem wiele vintagowych wzmacniaczy, takich marek takich jak  Saba, Palladium, NAD, Sansui i ten brzmi najlepiej - najwięcej "dźwięku w dźwięku".  O konstrukcji powiedzieć mogę tyle, że to konstrukcja japońska z lat 70tych, dual mono, o dość ordynarnym wyglądzie, z mnóstwem opcji korekcji barwy, filtrami i takimi ustawieniami jak np mono albo tylko kanał lewy lub prawy, reverse stereo itd. Tu link do krótkiego opisu https://www.hifiengine.com/manual_library/sharp/sm-4646h.shtml.   Zastanawiałem się na kolumnami B&W bo o tych (i na Tannoy) naczytałem się najwięcej...  Co do sceny stereo to przyznaje, przydał by się nieco szerszy rozstaw....ale co zrobić:)  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...